Hotel Résidence Maeva Le Peillon

Francúzsko-Méribel / Mottaret-Méribel

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 112 116

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • TV áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Lyžiarske srdce Les Trois Valées

Lyžiarske stredisko Méribel/Mottaret spadá do svetoznámeho francúzskeho komplexu Les Trois Valées. Leží priamo v srdci celej oblasti a delí sa na tri výškové stupne. Na úpätí areálu vo výške 1400 metrov nad morom sa nachádza Méribel Village so svahmi ideálnymi pre deti a začiatočníkov. Náročnosť zjazdoviek sa stupňuje v Meribel vo výške od 1450 metrov a najkrajšie kopce na vás čakajú v Mottaretu vo výške 1750 metrov nad morom. Celkom 150 kilometrov zjazdoviek je dômyselne prepojených sieťou lanoviek, sedačiek a vlekov s prepravnou kapacitou 76 214 osôb za hodinu. Špičkový areál preverili zimné olympijské hry v roku 1992, vďaka ktorým došlo aj k modernizácii strediska. Zjazdovky stekajú do dedinky Méribel zo všetkých strán, preto môžete cestovať za slnkom celý deň. 11 snow parkov rozprestrených medzi svahmi sa pýšia prvotriednou kvalitou a 25 kilometrov vyfrézovaných tratí v rôznych výškach nadchne milovníkov bežeckého lyžovania. Freerideisti môžu brázdiť nedotknutý prašan v bezpečných zónach vyznačených na mape a skúsiť si môžete aj heliskiing z vrchu jednej z okolitých dvojtisícoviek.

Après-ski

Ponuka après-ski aktivít v Méribel/Mottaret bohato vyplní popoludňajší program každého návštevníka. Areál je prepojený kabínovou lanovkou s kúpeľným mestečkom Brides-les-Bains s množstvom bazénov a wellness centier, s tureckými kúpeľmi, saunou, vírivkou či fitness. Priamo v Méribelu stojí olympijský štadión s bazénom, squashovým kurtom, bowlingom, horolezeckou stenou, posilovňou, tanečným štúdiom a masážami. Aktivitám pod holým nebom dominuje jazda na snežných skútroch alebo so psím záprahom, večerné zjazdy s fakľami, výlety na snežniciach, pešie túry do okolitých stredísk La Tania a Courchevel, tandemový paragliding a sánkarská dráha. Pôvodná architektúra z dreva a kameňa vyzýva k romantickým prechádzkam pod hviezdami zakončeným príjemným posedením v útulných baroch a reštauráciách.

Doprava

Cesta do Méribel/Mottaret vedie až na posledných 95 kilometrov po diaľnici. Z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck prejdete 640 kilometrov a na ceste strávite 6 a pol hodiny. Lyžiari z Košíc prejdú cez Budapešť, Linz a Innsbruck približne 1090 kilometrov a na ceste strávia 11 hodín. Počítajte s mýtnym vo Švajčiarsku a vo Francúzsku vo výške cez 30 €. Niekoľko vzájomne prepojených ski busových liniek po stredisku Méribel/Mottaret je pre držiteľov ski pasov zadarmo. Verejnou dopravou sa dostanete aj do ďalších častí Les Trois Valées.

Koľko to stojí?

Vybavenosť a sláva Les Trois Valées idú ruka v ruke s vyššími cenami ski pasov. Základná permanentka Vallée de Méribel platí na svahoch Méribel, Méribel-Mottaret, Méribel Village a Brides-les-Bains. Dospelí vo veku 13 – 65 rokov zaplatia za 6-dňový ski pas 249 €, deti od 5 do 13 rokov 200 € a seniori od 65 do 75 rokov 224,1 €. Areál ponúka zvýhodnené ceny pre pár lyžiarov, pre skupiny od troch osôb a pre rodiny s viac ako 2 deťmi. Komu nestačí 150 kilometrov zjazdoviek v Méribel/Mottaret, hľadá možnosti v celom komplexe Les Trois Valées. Kombinovaný ski pas Les Trois Vallées zahrňuje Vallée de Courchevel, Vallée de Méribel, Les Menuires a Val Thorens a ich 600 kilometrov zjazdoviek. Ceny permanentiek sú zhruba o 50 € vyššie.

Leto pod alpskými dvojtisícovkami

V lete sa v Méribelu schádzajú turisti z celého sveta, ktorí dávajú prednosť aktívnej dovolenke v príjemných klimatických podmienkach pred celodenným opaľovaním sa na pláži. Méribel ponúka nekonečné možnosti pre peších a vysokohorských turistov, cyklistov, horolezcov, golfistov a aj rodiny s deťmi. V susedstve leží národný park Vanoise s niekoľkými ľadovcami a prírodné rezervácie Tueda s najväčším borovicovým lesom v Európe. Výstupy k jednotlivým vrcholom uľahčujú lanovky s letnou prevádzkou a vyše 400 kilometrov značených chodníkov vedie okolo horských chát s vynikajúcou francúzskou kuchyňou. K obľúbeným aktivitám v údolí patrí lukostreľba, badminton, rafting, rybárčenie, jazda na koni a výlety helikoptérou.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 19 °C v noci 7 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 19 °C v noci 6 °C

 • Utorok 18 °C v noci 6 °C

 • Streda 17 °C v noci 7 °C

 • Štvrtok 17 °C v noci 6 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December