Chamada Prestige Hotel & Spa (ex. Malpas Hotel)

Hodnotenie: 5/5

Cyprus, Severný Cyprus, Agios Epiktitos

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Chamada Prestige Hotel & Spa (ex. Malpas Hotel) Hodnotenie: 5/5

Hotel Chamada Prestige

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Názov či hviezdičkové hodnotenie ubytovania sa v našej databáze líši od názvu / hodnotenia poskytnutého cestovnou kanceláriou:

 • Čedok CZ+SK: Hotel Chamada Prestige
 • Invia: Chamada Prestige Hotel & Spa (ex. Malpas Hotel) Hodnotenie: 5/5

Středisko

Severní Kypr - Kyrenia

Poloha

Luxusně vybavený pětihvězdičkový hotel je situovaný v oblasti Catalkoy, cca 7 km od centra města Kyrenia. Nejbližší nákupní možnosti jsou vzdálené cca 2 km. Letiště v Larnace se nachází cca 80 km.

Pláž

Plážový klub je vzdálený cca 1,5 km od hotelu. Vstup do moře možný pouze přes molo, lehátka, slunečníky a osušky zdarma. Shuttle bus na pláž zdarma (několikrát denně). Bar na pláži v rámci all inclusive.
Plážový klub nabízí večerní program, vystoupení DJs (večerní vstup zdarma pouze ve vybrané dny).

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, a la carte restaurace (za poplatek a s předchozí rezervací), lobby bar, bar s terasou, bar u bazénu, bar na pláži, vitamin bar (za poplatek), bazén (lehátka a slunečníky zdarma), dětský bazén, vnitřní bazén (10 let+), dětský klub (hlídání dětí 4-12 let zdarma, 0-3 roky za poplatek), fitness, wellness, konferenční místnost, kasino, WiFi zdarma.

Ubytování

Pokoje Deluxe s výhledem do okolí a možností až 2 přistýlek pro děti nabízí vlastní příslušenství (WC, koupelna, vysoušeč vlasů), klimatizaci, TV, telefon, trezor (zdarma), WiFi zdarma, minibar (zdarme doplňován 1x denně), set pro přípravu čaje a kávy, balkon nebo terasu.
Za příplatek možné pokoje Deluxe s výhledem na moře.
Hotel má k dispozici bezbariérový pokoj (na vyžádání).

Stravování

All inclusive: snídaně, pozdní snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení během dne, zákusky, Neomezené množství rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby v místech a časech určených hotelem.

Sport a zábava

Zdarma: fitness, sauna, hammam, pára,
Za poplatek: masáže, kadeřnictví, relaxační a kosmetické procedury, vodní dýmka,

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery v cíli zájezdu
* 7/10/11/14 noclehů
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
* služby delegáta
* pojištění dle zák. 159/99 Sb.

Informace

Využití některých zařízení a aktivit může být zpoplatněno navíc. Některé služby jsou závislé na ročním období a na místních klimatických podmínkách.
Na místě může být splatná místní pobytová taxa. Hradí se na hotelu při příjezdu a její výše se může měnit dle aktuálních nařízení místních autorit.
Hotel se nachází na území Severního Kypru. Je tedy nutné brát v úvahu jak vstupní podmínky na území Kypru (přílet do Larnaky), tak na území Severního Kypru. Více informací o vstupních podmínkách poskytne Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

Vybavení hotelu

 • All inclusive
 • Novinka
 • Slunečníky zdarma
 • WIFI zdarma

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 750 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 2 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 33 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Tenis Tenis áno
 • Golf Golf áno
 • Fitness Fitness áno
 • Animačné programy Animačné programy áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Severocyperská republika pokrýva asi tretinu rozlohy Cypru. Leží na severnom, stále zelenom a nedotknutom cípe ostrova. Hlavné mesto Lefkosia (grécky Nicosia) je ako jediné na svete rozdelené medzi dva štáty. Severný Cyprus ho zdieľa s južným susedom- Cyperskou republikou. Na severe sa hovorí turecky, juh ovládla gréčtina. V tureckej časti sú doteraz zjavné známky násilného rozdelenia ostrova v 70. rokoch. Vďaka izolácii Severocyperskej republiky sem neprenikol masový turizmus.

Krásne dlhé pláže lemuje svieža zeleň miesto hotelových komplexov a na turistov sa pozerá skôr ako na hostí, než ako na sezónny zdroj príjmov. Priamy let zo Slovenskej republiky na Severný Cyprus neexistuje. Po ceste s medzipristátím v tureckom Istanbule sa dostanete na letisko v Ercane. Pri cestovaní z južnej časti Cypru musíte hranice prejsť pešo okolo ozbrojených vojakov OSN strážiacich zelenú líniu. Platný cestovný pas je podmienkou.

Severocyperské letoviska patria k posledným panenským oblastiam v Stredomorí. Pláže na polostrove Karpaz sa často objavujú medzi TOP 10 na svete. Nad nimi sa dvíhajú zelené kopce s neporušenou prírodou. Pár menších hotelov strednej kategórie vlastnia miestni rybári, obchodníci a majitelia reštaurácií. Na turistov narazíte málokedy a so starousadlíkmi sa rýchlo spriatelíte.

Najfrekventovanejšie mesto Famagusta postupne ovládajú hotelové rezorty. Leží na východnom pobreží ostrova a okrem turizmu ťaží z prítomnosti obchodného prístavu. Pri starom prístave stojí pevnosť Othellova veža s vyhliadkou na celý záliv. Názov získala podľa hry Williama Shakespeara, ktorý sem zasadil jej dej. Zo stredovekého opevnenia sa dochovala tiež Morská brána (Porta del Mare) z roku 1496 a brána Ravalin. Mešita Laly Mustafa Pashu je prístupná verejnosti a počudujete sa nad jej históriou. Pôvodne išlo o kresťanskú katedrálu zo 14. storočia, ale v roku 1571 ju tureckí dobyvatelia prestavali na svoj svätostánok. Rovnaký osud stihol kostol svätého Petra a Pavla, ktorý dnes slúži ako verejná knižnica. Smutnú históriu cyperského konfliktu pripomína štvrť Varoša. Z pláže, ktorá zostala prístupná, uvidíte tzv. Mesto duchov - prázdne hotelové komplexy, ostnaté drôty a strážnej búdy. Asi 6 kilometrov od letoviska sa rozkladá archeologické náleziská mesta Salamis, kde sa odohrala slávna bitka medzi Aténčania a Peržanmi.

Kyrenia na severnom pobreží privíta každým rokom viac a viac turistov. Letovisko prekvitá a mení svoju tvár podľa požiadaviek zahraničných návštevníkov. Pláže tvorené jemným pieskom nie sú preplnené ani v hlavnej sezóne. Kilometrová Acapulco Beach s pozvoľným vstupom do vody je vybavená požičovňou lehátok, pouličným občerstvením aj agentúrami vodných športov. Asi 5 kilometrov od Kyrenie sa tiahne pláž Escape považovaná za jednu z najkrajších na severnom pobreží. Aj tu si môžete požičať vodný skúter, šlapadlo alebo kanoe. Atmosféru strediska dotvárajú stredoveké stavby, kamenné uličky, pozostatky hradieb, rodinné reštaurácie a drobné obchodíky so suvenírmi. Nad Kyreniou sa týči križiacky hrad svätého Hilariona a dole v meste stojí menší hrad Kantara. Vydajte sa na každodenný trh a pozorujte živosť miestnych obyvateľov. Nakúpite čerstvé ovocie a zeleninu, remeselné výrobky a vynikajúce syry. Za hranicami mesta sa vypína pohorie Kyrenia s chodníkmi pre peších a cyklistov.

Na severovýchode ostrova leží nové letovisko Bafra. Postupne tu vyrastajú luxusné hotelové komplexy zamerané na pasívnu aj aktívnu dovolenku. Špičková úroveň a komfort päťhviezdičkových rezortov konkurujú atraktívnym lokalitám v Stredomorí. Severný Cyprus je krásna nedotknutá krajina, ktorá je malými krokmi dobývaná cestovným ruchom. Objavte ju skôr, než turizmus pohltí jej pobrežia.

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 750 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 2 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 33 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 18 °C v noci 11 °C

 • Teplota vody 23 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 18 °C v noci 13 °C

 • Piatok 20 °C v noci 13 °C

 • Sobota 21 °C v noci 14 °C

 • Nedeľa 20 °C v noci 14 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať