od 169 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 101 913

Poloha

Luxusný hotelový rezort je situovaný na atraktívnom mieste v jednej z najkrajších zátok polostrova Lapad, len 50 m od peknej, kamienkové pláže. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia len niekoľko minút chôdze od hotela alebo v 4 km vzdialenom kozmopolitným Dubrovníka, ktoré je pohodlne dostupné miestnou dopravou (reštaurácie, bary, obchody, historické pamiatky, tradičný trh, požičovne automobilov a motocyklov, športoviská).

Vybavenie

Elegantný hotelový rezort ponúka ubytovanie v zaujímavo architektonicky riešené, trojposchodovej budove s pekným výhľadom do okolia. Klientom je k dispozícii moderné vstupná hala s recepciou, zmenárňou a lobby barom, hlavná reštaurácia, internetový kútik (za poplatok), spoločenská miestnosť so satelitnou TV, kongresová sála (moderné vybavenie), kaviareň, aperitív bar, úschovňa batožiny, požičovňa bicyklov a skútrov, wellness centrum (vnútorný bazén, vírivka, aromaterapia, masáže, sauna, fitnes centrum, solárium, kozmetický salón), vonkajší bazén, bar pri bazéne, opaľovacia terasa (lehátka a slnečníky zadarmo) a parkovisko.

Ubytovanie

Elegantne zariadené, priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, toaleta, fén), telefónom, klimatizáciou, rádiom, satelitnou TV, minibarom (konzumácia za poplatok), trezorom a balkónom. Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie. Internetové pripojenie na izbe je k dispozícii zadarmo. Všetky izby sú nefajčiarske.

Strava

Polpenzia obnáša raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu (nápoje pri večere sú za poplatok). Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie (dlhé nohavice u mužov).

Služby

Moderný prázdninový rezort si získava svojich hostí polohou neďaleko pekné pláže, luxusným relaxačným zázemím i vynikajúce úrovňou služieb. pláže a pestrou ponukou služieb a ich dobrou úrovňou. Umožňuje športové aktivity ako napr. Plávanie, cvičenie vo fitness centre, stolný tenis a v blízkosti hotela tiež tenis, minigolf, jazdy na bicykloch a motorizované aj nemotorizované vodné športy na pláži (za poplatok). Pre relaxáciu je určené luxusné wellness centrum s celým radom procedúr ako napr. Sauna, vírivka, kozmetický salón, solárium, aromaterapia, reflexná terapia, anti-aging a pestrá ponuka masáží.

Služby za poplatek

Internet, služby wellness centra, lehátka a slnečníky na pláži, vodné športy na pláži.

Pláž

Pekná, prírodna kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora a betónovými platmy na opaľovanie sa nachádza 50 m do rezortu. Klientom sú k dispozícii motorizované aj nemotorizované vodné športy (za poplatok) a ležadlá so slnečníkmi (za poplatok).

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 50 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 4 km
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Fitness áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 
 • Vzdialenosť od pláže 50 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 4 km
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 01:50

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 21 °C v noci 15 °C

 • Teplota vody 23 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 21 °C v noci 15 °C

 • Pondelok 22 °C v noci 16 °C

 • Utorok 21 °C v noci 15 °C

 • Streda 24 °C v noci 13 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December