Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Podobné hotely v tejto lokalite

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 73 303

Poloha

Luxusný hotelový komplex Radisson Blu Resort & Spa Dubrovnik Sun Gardens je umiestnený na kľudnom sklanatém mieste v nádhernej záhrade pri kamienkovej pláži neďaleko dediny Oracas s úžasným výhľadom na more. Historické mesto Dubrovník, vpísané na zozname Unesco, je vzdialené 11 km a platenú kyvadlovou dopravou je možné sa dostať do mesta počas 20 minút.

Vybavenie

Tento moderný hotel, postavený v roku 2009, má celkom 408 izieb či apartmánov. Hosťom je k dispozícii 24-hodinová recepcia s ponukou doplnkových služieb, niekoľko reštaurácií, barov, minimarket, jedinečné kúpeľné centrum s bazénmi a saunou, 3 vonkajšie sladkovodné bazény, detský bazén, detský klub, konferenčné miestnosti, futbalové ihrisko, tenisové kurty, volejbalové kurty, požičovňa kolies, tanečná sála, multifunkčná športová hala, strážené parkovisko, strešná terasa s lehátkami a slnečníkmi. Samozrejmosťou je možnosť sa zdarma pripojiť k vysokorýchlostnému internetu v priestoroch komplexu.

Ubytovanie

Hotel ponúka ubytovanie v 201 izbách a 207 apartmánov či rezidencií. Elegantne a moderne zariadené izby majú balkón, kúpeľňu (toaletný stolík so zrkadlom, župan, papuče a toaletné potreby zdarma), minibar, sejfy (možnosť uschovať prenosný počítač), špičková posteľná bielizeň, zadarmo bezdrôtové pripojenie k internetu, písací stôl, telefón s priame volania, televíziu s plochou obrazovkou, kávovary / čajníky a otváracie okná. Apartmány či rezidencie majú navyše vlastný kuchynský kút. Na vyžiadanie je hosťom k dispozícii žehlička a žehliaca doska, ďalšie uteráky a posteľná bielizeň a budenie telefónom. Denne sa vykonáva upratovanie izieb.

Strava

Strava je formou bohatého bufetu ponúkajúca ako miestne špeciality tak medzinárodné jedlá. Za príplatok je možné si objednať polpenziu.

Služby

Hosťom je k dispozícii nepreberné množstvo služieb napr. Niekoľko tematicky zameraných reštaurácií, barov, minimarket, vyhlásené a jedinečné kúpeľné centrum s bazénmi a saunami (niekoľko typov sáun, aromaterapia, tepidárium, vírivka, vnitnří relaxačný bazén a slnečná terasa s výhľadom na more), 3 vonkajšie sladkovodné bazény, detský bazén, detský klub so strážením od 6 do 15 rokov, multifunkčné športové halu (futbalové ihrisko s umelou trávou, 3 tenisové kurty, volejbalové kurty, badminton, herňu, vnútorné basketbalové ihrisko, biliardové stoly, squashové ihrisko, lezeckú stenu, športový bar), niekoľko konferenčných miestností, tanečná sála, strážené parkovisko, strešnú terasu s lehátkami a slnečníkmi.

Služby za poplatek

kyvadlová doprava na letisko (k dispozícii na požiadanie), kyvadlová doprava do okolia a do obchodného centra, parkovanie, osobné športové tréneri, práčovňa, masáže, kúpeľné procedúry

Pláž

Na súkromnú hotelovú kamienkovú pláž sa dostanete po schodoch - lehátka a slnečníky zadarmo. V blízkosti sa ďalej nachádzajú vyhlásené a veľmi obľúbené pláže Donje Celo, Gornje Čelo a Trsteno.

Zvláštnosti

Dramatik George Bernard Shaw vyhlásil, že "Tí, ktorí hľadajú raj na zemi, musia prísť do Dubrovníka."

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 50 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Fitness áno
 • Kuchynský kút áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 
 • Vzdialenosť od pláže 50 m
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 01:50

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 21 °C v noci 15 °C

 • Teplota vody 23 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 21 °C v noci 15 °C

 • Pondelok 22 °C v noci 16 °C

 • Utorok 21 °C v noci 15 °C

 • Streda 24 °C v noci 13 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December