Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Najkrajšie pláže na Zakynthose

Najkrajšie pláže na Zakynthose

Najkrajšie pláže na Zakynthose

Zakynthos – ostrov v západnej časti Grécka, domov bohyňe Artemis a jej brata Apollóna – leží v Iónskom mori. Medzi jeho najobľúbenejšie atrakcie patria zálivy s priezračnou modrou vodou a vraky lodí na západnom pobreží. Zaplávajte si v tunajších tajomných jaskyniach, potápajte sa s morskými korytnačkami alebo sa vyberte na výlet za vzácnymi tuleňmi. A samozrejme nezabudnite preskúmať najkrajšie miestne pláže.

1. Pláž Banana

Medzi strediskami Vasilikos a Argassi nájdete to správne miesto na dovolenku. Pláž Banana môže niekomu pripomínať Sardíniu pre jej dlhé pásy piesku obmývané smaragdovozelenými vodami. Ideálny priestor na strávenie niekoľkých úžasných hodín v teplom mori a piesku! Na pláži Banana je aj útulná reštaurácia (respektíve bar) s úžasným výhľadom.

Pláž Banana, Zakynthos

Pláž Banana, Zakynthos

2. Pláž Gerakas

Krásna piesočnatá pláž Gerakas je známa najmä korytnačími hniezdami, ohraničenými tyčami a pre verejnosť teda neprístupnými. Korytnačky tu kladú vajcia a v súvislosti s tým chýba obvyklé vybavenie – stánky, toalety či sprchy. Lehátok je málo, takže sa rýchlo zaplnia. Určite je lepšie zavítať sem hneď ráno. Večer býva pláž uzavretá úplne. Na druhú stranu je tu príjemný vstup do mora, čo činí z Gerakas skvelé miesto pre deti, a čistá teplá voda. Niekedy vás môžu zastihnúť divoké vlny, v ktorých sa príliš plávať nedá, ale na šantenie a skákanie sú perfektné.

Pláž Gerakas, Zakynthos

Pláž Gerakas, Zakynthos

3. Pláž Makris Gialos

Medzi St. Nicolas a Katastari nájdu milovníci kamienkových pláží ďalšiu ostrovnú krásu – dlhé biele štrkové pobrežie s krištáľovo čistou vodou a výhľadom na menšiu verziu Modrých jaskýň. Na kopci sa v tesnej blízkosti nachádza pár taverien. Fantastický deň na pláži vám v tomto prípade môžeme doslova garantovať.

Pláž Makris Gialos, Zakynthos

Pláž Makris Gialos, Zakynthos

4. Modré jeskyne

Možno by sme toto miesto nemali nazývať priamo plážou, ale skôr dokonalou kombináciou kúpania a nádherných scenérií. Ak dáte 10 € za výlet loďou na severné pobrežie k Modrým jaskyniam, určite nebudete ľutovať. Výlet zahŕňa aj plávanie v oblasti podľa vášho výberu. Kapitán vás zavedie aj do tých najmenších zátok a úžin, pri ktorých by si bežný turista len ťažko predstavil, že sa tam loďka môže vôbec vojsť. Na kameňoch sa tu odráža svetlo a vytvára magické modré ilúzie, takmer hypnotizujúce. Niektoré útvary vyzerajú ako umelecké diela. Neváhajte a vydajte sa sem z prístavu St. Nicolas alebo Zakynthos.

Modré jaskyne, Zakynthos

Modré jaskyne, Zakynthos

5. Pláž Navagio

Navagio je nepochybne najpozoruhodnejšou plážou na ostrove, dokonca možno aj v Európe. Biely piesok a hlboké modré vody obklopené vysokými vápencovými útesmi vyzerajú priam úchvatne. Pláž síce nie je najvhodnejšia na pokojné kúpanie a opaľovanie, ale je úplne ideálna na zachytenie nádherných fotografií. Jediný spôsob, ako sa tam dostať, je loďou z Porto Vromi, St. Nicolas, hlavného mesta Zakynthos či iných prístavov. Kvôli silnému vetru to však nie je možné každý deň.

Pláž Navagio, Zakynthos

Pláž Navagio, Zakynthos

6. Obľúbené trio Alykes, Alykanas a Tsilivi

Na východnom pobreží ostrova nájdete letovisko tvorené troma populárnymi plážami: Alykes, Alykanas a Tsilivi. Bolo postavené čisto pre turistov, takže tu nenájdete žiadne historické pamiatky a zrejme ani veľa romantiky. Zato vás ale pohltia sezónne reštaurácie, bary a hotely. Miesto vybudované na účel zarábať peniaze má však svoje pozitívne stránky, a tými sú práve piesočnaté pláže len pár krôčikov od dediny.

Alykes, Zakynthos

Alykes, Zakynthos

7. Pláž Xigia

Len pár kilometrov od Makris Gialos sa medzi skalami ukrýva ešte jedno tajomstvo Zakynthosu. Veľkolepá malá zátoka s hrubými piesočnými plážami a pokojnými modrými vodami má vysokú koncentráciu síry, ktorá pochádza z neďalekých jaskýň. Miestni obyvatelia veria, že to má liečivé účinky na artritídu a reumatizmus. Plážou by sa teda mal vznášať typický pach síry, ale nie vždy ho možno zaznamenať. Napr. počas návštevy v máji by nemal byť zvlášť citeľný.

Pláž Xigia, Zakynthos

Pláž Xigia, Zakynthos

Autor článku Simona Michálková

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..