Keňa - Tanzánia - Zanzibar

Keňa

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Keňa - Tanzánia - Zanzibar

Keňa - Tanzánia - Zanzibar

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom do Nairobi s prestupom. Večer prílet, privítanie na letisku, transfer do hotela 4*, nocľah.

2. deň

NAIROBI – JAZERO NAIVASHA: Po raňajkách v hoteli cesta k jazeru Naivasha. Okolo obeda príchod do lodge na teplý obed. Popoludní plavba loďou po jazere Naivasha. Jazero, obrastené papyrusom, leží na dne veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Je obľúbeným odpočinkovým miestom pre hrochy, na jeho brehoch sa pod akáciami prechádzajú žirafy, zebry, impaly, gazely, antilopy losie, a v korunách stromov sa preháňajú guerézy pláštikové. V neposlednom rade je výborným miestom na pozorovanie vtáctva. Určite sa tu stretnete s majestátnym orlom jasnohlasým. Večera a nocľah v lodge.

3. deň

JAZERO NAIVASHA - NP MASAI MARA: Po raňajkách odjazd do NP Masai Mara. Cesta vedie na juh cez Nairobi, ďalej smerom k tanzánskej hranici a trvá cca 6,5 hodiny. Zastávka na vyhliadkovom mieste, kde budete mať čas vyfotografovať si nádhernú panorámu veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Obed formou balíčku. Hneď popoludní príchod do parku a popoludňajšie safari v Masai Mara, ktoré prebieha cestou do lodge. Večera a nocľah v lodge.

4. deň

NP MASAI MARA: Raňajky, celodenné safari v parku. Stravovanie a nocľah v lodge. Pláne Masai Mara ležia v juhozápadnej časti Kene. Južnú hranicu s Tanzániou tvorí rieka Mara. Môžete tu pozorovať desiatky rôznych druhov živočíchov - zebry, žirafy, byvoly, oryxov, antilopy, pakone, slony, hyeny, šakalov, pštrosy, gepardy a levy, čakajúcich na svoju príležitosť. Tu máte tiež najväčšiu šancu uvidieť leopardy, ktoré sa radi ukrývajú v korunách stromov. V rieke Mara žijú hrochy a obrovské krokodíle nílske. Každoročne sem migrujú obrovské stáda pakoňov. Veľká migrácia je hlavným dôvodom, prečo je Masai Mara taká slávna. Počas októbra a novembra migrujú hlavné stáda späť do Serengeti, ale v Masai Mara zostávajú tzv. rezidentné stáda, pre ktoré ponúka park dostatok potravy po celý rok.

5. deň

NP MASAI MARA - NP SERENGETI: Po raňajkách odchod do NP Serengeti. Hranicu prekročíte v Isebania na kenskej strane a v Serari na tanzánskej strane. Do NP Serengeti prídete zo západnej strany bránou Ndabaka. Obed formou balíčku. Safari cestou do stredu parku, kde je zabezpečená večera a ubytovanie v lodge.

6. deň

NP SERENGETI: Celodenné safari v NP Serengeti, ktorý je najväčším a najslávnejším tanzánskym národným parkom. Učarujú vám jeho rozsiahle pláne, tiahnuce sa do nekonečna na všetky svetové strany a hostiace permanentne okolo 1 milióna kusov pasúcej sa zveri. Park je domovom slonov, žiráf, zebier, gaziel, impál, pakoňov, a ďalších druhov zvierat. Vďaka veľkej ponuke potravy je obľúbený predátormi - levmi, gepardmi, leopardmi a hyenami. Žije tu tiež viac než 500 druhov rôznych vtákov. Večera a nocľah v lodge.

7. deň

NP SERENGETI - NGORONGORO: Raňajky, odchod do chránenej krajinnej oblasti Ngorongoro. Cestou ešte dopoludňajšie safari v Serengeti. Obed formou pikniku. Ďalšia cesta oblasťou Malanja Depression, ktorá je domovom Masajov, pasúcich tu svoje stáda. Potom už vystúpite na okraj hlavného krátera Ngorongoro. Príchod do lodge, ktorá leží na okraji krátera a ponúka úžasný výhľad na jeho dno. Voľno na relax, večera, nocľah.

8. deň

KRÁTER NGORONGORO - LAKE MANYARA: Po raňajkách v lodge zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari v kráteri s obedom formou balíčku v dĺžke maximálne 6 hodín. Časové obmedzenie je nastavené vládou, preto vás žiadame o rešpektovanie tohto nariadenia. Kráter Ngorongoro je kaldera s rozlohou cca 8.000 km², sformovaná prepadom vulkánu po veľmi silnom výbuchu sopky, pôvodne vysokej ako Kilimanjaro. Dnes je uzavretou oblasťou s unikátnym ekosystémom, kde nájdeme savanu, sodné jazierka, močiar aj les. Je domovom mnohých druhov afrických cicavcov, a žijú tu aj ohrozené nosorožce čierne. Je jedným z posledných miest na Zemi, kde sa vám ešte pošťastí vidieť „veľkú päťku“, kam patrí byvol, slon, leopard, lev a nosorožec. Popoludní možnosť návštevy masajskej bomy (cca 35,- $/osoba). Odchod k jazeru Manyara. Večera a nocľah v lodge.

9. deň

LAKE MANYARA: Raňajky, potom odjazd do NP Lake Manyara a celodenné safari. Alkalické jazero Manyara, obľúbené pelikánmi a plameniakmi, leží v susedstve Veľkej priekopovej prepadliny. Park je pastvou pre oči najmä pre tunajší vtáčí život. Môžeme ale pozorovať aj hrochy, žirafy, slony, prasce pralesné a rôzne druhy antilop. Vegetáciu parku tvorí najmä dažďový prales. Večera a nocľah v lodge.

10. deň

LAKE MANYARA - ARUSHA - ZANZIBAR: Raňajky, odchod do Arusha. Obed formou balíčku. Hneď popoludní odlet na ostrov Zanzibar miestnou leteckou spoločnosťou. Po prílete na Zanzibar transfer do hotela 3* na severe ostrova - do letoviska Nungwi. Ubytovanie v hoteli, pobyt s raňajkami.

11. - 14. deň

POBYT NA ZANZIBARE: Pobyt v hoteli s odpočinkom na bielych plážach „ostrova korenia“. Kúpanie, opaľovanie, vodné športy. Vydáte sa na celodenný výlet s návštevou starej časti hlavného mesta Zanzibaru, tzv. Stone Town, ktorý je pod ochranou UNESCO. Tiež si pozriete farmu na pestovanie korenia, kde sa budete podľa vône snažiť uhádnuť, o ktorý druh korenia sa jedná. Výlet je zahrnutý do ceny zájazdu. S organizáciou ďalších prípadných výletov a aktivít vám bude nápomocný váš český sprievodca.

15. deň

ODLET ZO ZANZIBARU – PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Skoro ráno transfer na letisko a odlet zo Zanzibaru s prestupmi. Večer prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu Praha - Nairobi a Zanzibar - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), prelet Arusha - Zanzibar, 1 x nocľah v Nairobi v hoteli 4* s raňajkami, 8 x nocľah v lodge 4*- 5* s plnou penziou, safari podľa programu vrátane vstupov do NP, transfery terénnym vozidlom s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne, 1 liter vody na osobu počas safari, transfer letisko - hotel - letisko na Zanzibare, 5 x nocľah v hoteli Langi Langi Bungalows 3* s raňajkami, celodenný výlet do Stone Towne a na farmu pestovania korenia, služby českého sprievodcu

Cena nezahrňuje:

letiskové a bezpečnostné taxy 539,- EUR, vstupné vízum do Kene cca 51,- USD (nutné žiadať elektronicky pred odletom), vstupné vízum do Tanzánie 50,- USD (nutné žiadať elektronicky pred odletom), prepitné miestnym sprievodcom, pobytová taxa na Zanzibare cca 5,- USD/osoba (platí sa pri odchode z hotela na Zanzibare), cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín