Hotel Cinnamon Lakeside

Srí Lanka-Colombo-Colombo

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 103 113

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 1000 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Tenis áno
 • Fitness áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

12:00 h

Popis

Hlavné mesto Srí Lanky je zaujímavou zmesou roznych kultúr,ktoré tu zanechali svoje stopy za posledných 600 rokov. Význam mesta ako obchodného prístavu vzrástol po príchode Portugalcov na ostrov začiatkom 16.storočia. Pod holandskou a britskou nadvládou mesto ďalej rástlo a i v súčastnosti je možné vidieť pozostatky týchto kultúr v zastúpení mešít alebo katolíckych, reformátorských a anglikánskych kostolov. Najlepším dokazom toho sú štvrte Fort alebo Pettah.
Štvrť Fort získala svoje pomenovanie podľa vojenských kasární, ktoré tu boli pri holandskej a britskej nadvláde. Tu sa zároveň nachádza budova Prezidentského paláca (v sinháštine Janadhipathi Mandiraya). Neďaleko sa ešte nachádza prekrásna budova z pieskovca, ktorá je sídlom úradu prezidenta a parlamentu, a ktorá silne pripomína anglický Whitehall.
Galle Face Green - jednu míľu dlhá pešia zóna, ktorá hraničí so štvrťou Fort na juhu, je najrozlahlejším otvoreným priestorom v meste a rušným miestom, kde je možné večer len tak sedieť a pozorovať zapadajúce slnko. Okolo sa nachádza väčšina významných hotelov - Galle Face Hotel, ktorý bol postavený v roku 1864, Hotel Intercontinental, ktorý bol prvým moderným päťhviezdičkovým hotelom na Srí Lanke, Hotel Galadari a Hotel Taj Samudra. Blízko sú i hotely Colombo Hilton, Lanka Oberoi a Holiday Inn.
Štvrť Fort je tiež veľmi príťažlivá pre nakupujúcich,pretože je tu nepočítane starých obchodov, a obchodíkov, ktoré sa špecializujú na predaj drahokamov, hodvábu, starých poštových známok a kvalitného koženého tovaru. Tu sa tiež nachádza impozantný hotel Oriental s reštauráciou Harbour room, ktorá skor slúžila ako krčmička pre kapitánov a námorníkov, ktorí priplávali do Colomba z celého sveta.

Štvrť Pettah, ktorá skor tvorila vonkajší okraj štvrti Fort, je stále najrušnejším bazárom v meste. Oblasti, špecializujúce sa na rozne druhy tovaru, je možné od seba odlíšiť iba podľa ulíc. Sú tu ulice predajcov textilu a sárí, korenia, ulice zlatníkov, klenotníkov, veľkoobchodníkov s ryžou, cukrom, šošovicou alebo paprikou. jedna z miestnych ulíc, Gabo´s Lane, sa neustále špecializuje na predaj bylín pre ajurvédske liečenie.

Na okraji mesta sa nachádzajú dve turisticky veľmi príťažlivé zaujímavosti. Jednou z nich je Kelaniaya Raja Maha Vihara. Tento budhistický chrám v severovýchodnej časti mesta je jedným z troch miest na Srí Lanke, ktoré budha navštívil. Veľmi posobivé sú kresby na stenách a strope, ktoré vytvoril preslávený umelec Solius Mendis. História tohoto mesta siaha až do počiatku sinhálsko budhistickej civilizácie na Srí Lanke.
Na juh od Colomba leží Dehiwela so známou zoologickou záhradou, ktorá patrí medzi najväčšie zoologické záhrady v juhovýchodnej Ázii. Zoologická záhrada vlastní veľký počet zvierat, vtáctva a plazov z celého sveta. Každý večer je tu organizované veľmi zábavné predstavenie, pri ktorom sloni predvádzajú ľahkonohý tanec a nemenej zaujímavé kúsky.
 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 1000 m
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 12:00

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 28 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December