Hotel Centerroom München Messe

Nemecko-Mníchov

od 176 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 189 881

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Mníchov je hlavné mesto Bavorska. Leží v podhorí Álp na rieke Isar a trvalo tu žije 1,4 milióna obyvateľov. Mníchov je sídlom obchodu, priemyslu, kultúry, vzdelania a dobrého jedla a pitia. Po športovej stránke ho reprezentuje futbalový klub Bayern Mníchov. Raz ročne ulice mesta ožívajú pivným festivalom Októberfest, kam mieri milión návštevníkov, ale aj po zvyšok roka má metropola nemeckého juhu čo ponúknuť.

K povinným zastávkam v meste patrí námestie Karlzplatz. Na jeho západnom cípe stojí brána Karlstor, ktorá sa uchovala z pôvodného opevnenia mesta. V priľahlej uličke kupcov si urobíte obrázok o živote v Mníchove pred stovkami rokov. V starobylých domoch sídli Stará akadémia, Lovecké múzeum s úžasnou zbierkou zbraní a trofejí či renesančný kostol sv. Michala. Námestie Marienplatz zdobí barokový mariánsky stĺp a Rybia fontána. Sídli tu aj Stará a Nová radnica, pod ktorej vežou sa schádzajú turisti v 11 a v 12 hodine, aby obdivovali orloj so zvonkohrou. Historické centrum si prehliadnete z vtáčej perspektívy z jednej z prístupných veží. Na 90 metov vysokú vežu kostola sv. Petra sa vyšplháte po svojich, zatiaľ čo na vyhliadku na radničnej veži vedie schodisko aj výťah. Hneď za radnicou relaxujte v rozľahlom Anglickom parku s rozlohou viac ako 4 km2. Mladí tu organizujú pik-niky, hrajú futbal, čítajú dobrú literatúru a rozprávajú sa s blízkymi. Míchovským múzeám kraľuje jedna z najslávnejších svetových galérií Alte Pinakothek s expozíciou maliarskeho umenia od 14. do 18. storočia. Muži by si nemali nechať ujsť Múzeum BMW alebo bezplatný tréning futbalistov Bayern Mníchov. Mimoriadnou športovou atrakciou je surfovanie na rieke Eisbach. Rada známych surfistov sa preháňa na umelej vlne päť minút od radnice. Vstupné je zadarmo a otvorené je od rána do večera každý deň.

Za jeden z najkrajších zámkov v Európe je považovaný Nymphenburg ležiaci asi 10 kilometrov od centra Mníchova. Láka na barokovú a rokokovú sálu, francúzsku záhradu s romantickými zákutiami, jezierkami, zámkami, pavilónmi a sochami či na botanickú záhradu. Neďaleko Mníchova môžete navštíviť smutný pamätník európskych dejín – koncentračný tábor Dachau.

Mníchov sa najčastejšie skloňuje v súvislosti s dobrým pivom a klobáskami. Preslávené zahradné pivnice vznikly v 19. storočí a dnes je ich v Mníchove okolo 200. Dve najväčšie pivnice na svete nehľadajte nikde inde. Prvá z nich v Kráľovskej jelenej záhrade pojme až 8000 hostí, druhá v Anglickom parku má kapacitu 7000 hostí. K pivu neodmysliteľne patrí biela klobáska z rúk mäsiara Josepha Mosera. Ten ju od roku 1857 servíroval vo svojom podniku Zum Ewigen Licht. Je sa s praclíkom a horčicou. Letnou lahôdkou záhradných pivníc je steckerl, pstruh na špíze opečený na grile na drevenom uhlí.

Počasie

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December