Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Apartmány 1355-752

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Výhody

Klimatizace zdarma, Internet zdarma, WiFi internet zdarma, Domácí mazlíčci za poplatek, Gril k dispozici,

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

za poplatek (viz ceník), na dotaz, povolen

Typ pláže

oblázkové

Vzdálenost od moře

10 m

Doprava

vlastní
(u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)

Vzdálenost od centra

2500 m

Příjezd k objektu osobním vozem

dobrý

Vzdálenost od pláže cestou

20 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

14:00

Odjezd

10:00

Znalost jazyků

anglicky

Gril

ano

Nejbližší směnárna

2500 m

Vzdálenost od první pomoci

2500 m

Vzdálenost od letiště

25000 m

Vzdálenost od trajektového přístavu

50000 m

Vzdálenost od tenisových kurtů

2500 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 4+2 '1'

terasa: Rozloha 25 m2 Internet: zdarma,WiFi klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,rychlovarná konvice,mikrovlnná trouba,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení,nádobí ložnice: Rozloha 16 m2 ložnice: Rozloha 16 m2 koupelna: vana koupelna: žehlička (na dotaz),WC,vana pobyt se psem: za poplatek (viz ceník),za poplatek,na dotaz,povolen

APP 2+2 '2'

Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,rychlovarná konvice,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení,nádobí ložnice: manželská postel 1x koupelna: žehlička (na dotaz),WC,vana pobyt se psem: za poplatek,na dotaz,povolen,za poplatek (viz ceník)

APP 2+2 '3'

Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,rychlovarná konvice,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení,nádobí ložnice: manželská postel 1x koupelna: žehlička (na dotaz),WC,vana pobyt se psem: za poplatek,za poplatek (viz ceník),na dotaz,povolen


Vyberte si termín

Popis

Starobylé prístavné mesto má svoje korene v rímskom sídlisku Sibiniquo, na ktorom nechal kráľ Petar Kresimir založiť väčšie mesto. Nachádza sa v malebnom zálive, do ktorého sa vlieva rieka Krka, v strednej časti chorvátskeho pobrežia. Viditeľné stopy stredoveku poznáme podľa hustej a nepravidelnej siete schodíšť a ulíc. Dominantou mesta sa stala katedrála sv. Jakuba, pamiatka medzinárodného charakteru zapísaná na listinu UNESCA, ktorá sa stavala neuveriteľných 130 rokov. Od roku 1431 bola prestavaná z pôvodnej románskej stavby známym chorvátskym staviteľom Jurajom Dalmatincom. Dnes je na nej veľmi dobre viditeľný prechod od gotiky až do renesancie. S celou stavbou sa spája trošku kuriózna historka, lebo v roku 1991 bola katedrála zasiahnutá delostreleckým granátom, ktorý dopadol uprostred lode, ale našťastie nevybuchol. Priamo oproti môžete využiť tienisté prostredie kaviarne v prízemí starej radnice alebo si prezrieť cirkevnú stavbu, teda Biskupský palác z polovice 15. storočia. V bývalom kniežatskom paláci v centre mesta je dnes umiestnené mestské múzeum, mapujúce históriu a dôležité udalosti spojené s týmto krásnym mestom, ktorého veľmi výraznú panorámu tvoria tri pevnosti - pevnosť sv. Jana, Šubicevac a pevnosť sv. Anny. Ak si túžite prezrieť Šibeník z vtáčej perspektívy, odporúčame predovšetkým tú poslednú. Za zmienku stojí ešte gotický kostol sv. Františka s bohato vyrezávaným kazetovým stropom a cennou zbierkou inkunábul. 

Z kultúrnych akcií sú najviac preslávené slávnosti na počesť sv. Jakuba dňa 25. júla, festival kultúry a zábavy Šibenické leto alebo medzinárodný detský festival, ktorý sa koná posledný týždeň v júli a prvý týždeň v auguste. Jeho súčasťou sú najrôznejšie programy o deťoch a pre deti, súťaže, hry atď. Snáď najzaujímavejším adrenalínovým zážitkom pre vás bude bungee-jumping zo Šibenického mosta ponad rieku Krka. 

Výlet si môžete urobiť do národného parku Krka a Skradinských vodopádov na rieke Krke, do národného parku Kornati, jachtárskeho mestečka Skradin alebo Sokolnického strediska Dubrava, kde sa počas jednodenného kurzu môžete zoznámiť so spôsobom lovu s týmito dravými vtákmi.