Villa Lovorka

Chorvátsko, Krk, Město Krk

Viac o hoteli

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 230691023

Poloha

POLOHA: ostrov Krk, do centra města Krk 800 m, 50 m od hotelu Dražica. VZDÁLENOST OD PLÁŽE A DRUH PLÁŽE: 50 m, částečně oblázková (záliv Dražica), skalnatá, betonová. BAZÉN: venkovní a dětský bazén se sladkou vodou (u hotelu Dražica). SLUŽBY: snídaně a večeře formou bufetu, salátový bufet. Nápoje u večeře od 18:30 do 21:00 hodin (limonáda, voda, víno, pivo z automatu). KLIMATIZACE: ano. INTERNET: Wi-Fi zdarma. PARKOVÁNÍ: za poplatek 120 Kč/den. POPIS: recepce, v HK Dražica, bar, masážní salon, fitness, prodejna suvenýrů, tenisové kurty, minigolf, park s hřištěm pro děti, možnost pronájmu kol.

Cena zahrnuje

CENY JSOU ZA OSOBU V KČ/ NÁSTUPY V HOTELU KAŽDÝ DEN

Cena nezahrnuje

PŘÍPLATKY: Ekologická taxa 4,5 Kč/osoba/den (děti do 12 let neplatí). Single use 50% (na vyžádání). Plná penze 420 Kč/den (na vyžádání). Dětská postýlka 210 Kč/den (na vyžádání). Při pobytu kratším než min. počet nocí 30%. Možnost dokoupení autobusové dopravy. Pojištění 36 Kč/osoba/den.

Poznámka

SLEVY: Dítě do 12 let na přistýlce ZDARMA. Dítě do 12 let na základním lůžku 30%. SLEVY V POKOJI SUITA: První dítě do 12 let na první přistýlce ZDARMA. Druhé dítě do 12 let na druhé přistýlce ZDARMA. Dítě od 12 let do 18 let na první a druhé přistýlce 20%.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 10 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • TV áno
 • Detské ihrisko áno
 • Animačné programy áno

Organizujúca CK

RELAX ADRIATIC, s.r.o. IČO: 26890267

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nikola, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Práve na jednom zo skupiny Kvarnerských ostrovov boli objavené početné dôkazy o osídlení z dávnych dôb. Krk je spolu s ostrovom Cresom najväčším ostrovom na Jadrane. Úrodné údolia, stojace v kontraste s vápencovými kopcami, vytvárajú jedinečnú scenériu, ktorá vás uchváti napríklad pri pohľade z najväčšieho vrcholu ostrova - z hory Obzova. Zatiaľ čo sa v západnej časti sústreďuje väčšina obyvateľov, východná časť Krku je ovplyvňovaná vetrami vejúcimi z horských priesmykov na pevnine nazývanými bora. Vďaka tomuto klimatickému javu sa zmiernená oblasť zmenila v kamennú pustinu. Historické centrum starobylého mesta Krk zostalo zachované v pôvodnom stave, rovnako ako napríklad malá obec menom Vrbník. Priamo v meste Krk sa nachádza obdivuhodná biskupská katedrála datujúca svoje založenie až do 6. storočia. Moderná architektúra nezaostáva za tou o niekoľko storočí staršou vôbec pozadu. Preslávený Krcký most od mestečka Kraljevica je nielen impozantným stavebným výtvorom, ale aj dôležitou dopravnou tepnou, umožňujúcu výbornú dopravnú dostupnosť ostrova. 

V Okolí ostrova sa nachádza ešte množstvo ďalších miniatúrnych ostrovčekov. Na jednom z nich nájdu milovníci sakrálnej architektúry františkánsky kláštor Košljun vrátane kostola a múzea. Celý ostrovček pri pohľade z vtáčej perspektívy vyzerá ako drahokam zasadený uprostred azúrovej morskej vody. Krk je spájaný nielen so staviteľským umením, ale aj s rozvojom kultúry najmä počas 11. storočia, pretože práve tu bola nájdená jedna z najvýznamnejších pamiatok chorvátskeho hlaholského písomníctva - tzv. Baščánska ploča. Originál tejto dosky je kvôli svojej vysokej hodnote starostlivo strážený v átriu chorvátskej akadémie vied a umení v Záhrebe. Krk je špecifický aj z iného dôvodu, a to preto, že sa tu po celé storočia udržiavajú ľudové zvyky a kroje i archaický čakavský dialekt.  Ak sa v Krku budete chcieť ubytovať a ste skôr dobrodružnejšej povahy, bude sa vám hodiť informácia, že sa práve tu nachádza veľké množstvo pomerne veľkých kempov.
 • Vzdialenosť od pláže 10 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 32 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 25 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 31 °C v noci 21 °C

 • Piatok 30 °C v noci 20 °C

 • Sobota 31 °C v noci 19 °C

 • Nedeľa 31 °C v noci 19 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December