V Gruntě

Česká republika, Jeseníky, Dolní Údolí

Možnosť bezlepkové stravy V údolí zlatonosnej rieky

Viac o hoteli

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 219970298

Popis

Tiché a klidné místo je vhodné jak pro rekreaci s rodinnou, tak pro školy, školky v přírodě, sportovní soustředění a navíc je prostředí dle vyjádření odborníků přímo ideální pro děti i dospělé kteří trpí nemocemi cest dýchacích. V penzionu je stylová restaurace s krbem a nekuřáckou jídelnou s vyhlášenou domácí kuchyní, dětské hřiště, sauna, bazén pro ochlazení po saunování, v létě možnost využití bazénu i s protiproudem a společenská místnost. Pobyt je možný v průběhu celého roku. Každé roční období má své nezapomenutelné kouzlo.

Ubytování

Ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a připojením k internetu přes Wi-Fi.

Letní popis

Četné turistické a cykloturistické trasy. Koupání – díky blízkosti polských hranic je možno navštívit Otmuchowskie a Nyskie jezera, která nabízejí dokonalé využití všech vodních sportů.

Zimní popis

Pro náročnější lyžování pak nabídne Horní Údolí (2 km) – 1.500 m sjezdovek. Nově vybudovaný lyžařský areál u Zlatých Hor (5 km) je vybaven nejmodernější 4 sedačkovou lanovkou, umělým zasněžováním a osvětlením. V penzionu je stylová restaurace s krbem a nekuřáckou jídelnou s vyhlášenou domácí kuchyní, dětské hřiště a sauna.

Bonusy

Jeseníky – voucher
Exkluzivní sleva 20–30% na služby u více než dvaceti turistických atrakcí v okolí. – platí při každé rezervaci

Jeseníky: Exkluzivní prodej zážitkových žetonů
Při objednávce na tomto webu si můžete za sníženou cenu přikoupit žetony na vyzkoušení řemesel. – platí při každé rezervaci


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od zjazdovky 50 m
 • Vonkajší bazén áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno

Organizujúca CK

DCK Rekrea Ostrava s.r.o. IČO: 25379178

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nikola, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Jeseníky sú pohoria pokrývajúce severnú časť Moravy. Najjužnejšie výbežky siahajú k Šternberku a Olomoucu, najsevernejšie k Poľsku. Možno ich rozdeliť na hornatinu Kralického Snežníku, Hrubý a Nízky Jeseník a ich podhorie. Najvyššie jesenícke vrcholy sa vypínajú nad vrstevnicou 1400 m. n. m. a sú od 1300 - 1350 m. n. m. pokryté horskými lúkami (hoľami). Horské hrebene spadajú prudko do hlbokých korýt horských riečok. Smerom k hornej hranici lesa rastie kosodrevina, ktorá je tu umelo vysadená, týmto prišlo k tomu, že sa tu vytvorili jedinečné lokality (napr. z Veľkej kotliny sa uvádza na 450 druhov vyšších rastlín, je to najbohatšia botanická oblasť ČR) Nie sú tu vzácnosťou čučoriedky, brusnice a vres. Nižšie potom nastupujú prevažne ihličnaté lesy. V lesoch je značné množstvo lovnej zvere, najmä jeleňou a sŕn. Žije tu líška, jazvec, kuna, lasička a vzácny kamzík, vlk a rys. Z dravcov napr. myšiak, jastrab, jastrab krahulec, sokol alebo sova. Krajinu podhorí tvorí mnohotvárne údolie a pahorkatina prechádzajúca do nížin.

Táto oblasť je hlavným rozvodím medzi morom Baltským a Čiernym. Výnimku tvorí hora Klepý u Králického Snežníku, kde pramení Tichá Orlica, ktorá odteká do Labe a ním do Severného mora. Pod vrcholom Kralického Snežníku pramení najdlhšia moravská rieka Morava.

Podľa klimatického zastúpenia je tu zastúpená chladná a mierne teplá oblasť. V chladnej oblasti teplota nepresahuje júnovú teplotu 15°C a zahrnuje najvyššie oblasti Jeseníkov, ktoré sú týmto jedny z najchladnejších v ČR. Ostatné územie patrí k mierne teplej oblasti. Teplota tu klesá v priemere o 0,6°C na 100 m výšky.

Klimaticky vhodné podmienky a minerálne pramene dali za vznik množstvu kúpeľných miest - napr. Jeseníku, Lipovej-kúpeľom, Karlovej Studničke, Veľkým Losinám.

Hojné geomorfologické javy, jaskyne, kaskády, vodopády, vyhliadkové skaly, pestrá flóra a bohatá fauna sú predmetom záujmu domácich i zahraničných turistov.
 • Vzdialenosť od zjazdovky 50 m

Počasie

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December