Skalní Mlýn

Česká republika, Broumovsko, Adršpach

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Hotel Skalní Mlýn Adršpach

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Středisko

Adršpach
Adresa: Dolní Adršpach 1, PSČ 549 57

Poloha

Hotel se nachází na klidném místě mezi Adršpašským a Teplickým skalním městem

Vybavení

Hotel je jednou z nejstarších budov v okolí, jedná se o kompletně renovovaný historický mlýn, je zde stylová restaurace s kachlovými kamny, posilovna, infrasauna, možnost uzamčení kol zdarma, bezplatné parkoviště v blízkosti hotelu.

Ubytování

Zrekonstruované dvou až třílůžkové pokoje a jedno apartmá pro maximálně 4 hosty. V pokojích jsou postele s kvalitními matracemi a lůžkovinami, Wi-Fi, vlastní koupelna, kvalitní kosmetika, fén, ručníky, psací stůl se židlí, minibar, TV.

Stravování

Snídaně formou bufetu
Večeře je možné dokoupit na místě v hotelové restauraci romou á la carte

Informace

Nástup na potyt 15.00 - 21.00 hod
Pes za příplatek 250,-Kč/ noc - hradí se na místě

Vybavení hotelu

 • Novinka
 • Pobyt se psem
 • Vhodné pro cyklisty
 • Rodina s dětmi

Informácie o hoteli

 • Minibar áno

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nicole, špecialista predaja

Destinácia

Popis

"Broumovsko je malebnou krajinou hôr a údolí, skál a roklín, mozaikou lesov, lúk, pastvín a polí. Hlboko pod povrchom Polickej kriedovej panvy prúdi najčistejšia voda. Je to krajina obývaná a po storočia rozumne obhospodarovaná. Na každom kroku sa v nej stretávame s bohatou históriou. Pre túto krajinu je príznačná jej pestrosť a prelínanie krás prírody a histórie."

Neobyčajné prírodné krásy Broumovska boli po storočia hospodársky kultivované a obohacované o umelecké pamiatky pod správou benediktínskeho rádu. Vyváženým obhospodarovaním a hodnotným staviteľstvom vznikla svojbytná, harmonická, ekologicky a esteticky vyvážená krajina. Rovnováha medzi prírodou a človekom bola narušená až v posledných desaťročiach. Avšak ani zmeny po druhej svetovej vojne, ani vynútená premena vidieku za socializmu nedokázali zničiť ducha krajiny v ktorej sa pretína jedinečný prírodný základ s niekdajším múdrym vplyvom človeka v tak pevnom poriadku.

Broumovsko je známe predovšetkým svojimi prírodnými krásami. Ležia tu Adršpašsko-teplické skaly, najväčšie a najdivokejšie skalné mesto v Strednej Európe o rozlohe bezmála 18 km2 a nie menej zaujímavé Broumovské steny. Obe tieto národné prírodné rezervácie sú výnimočné svojím reliéfom a klimatickým režimom, ktoré umožňujú život pozoruhodných kvetín a zvierat. K ďalším maloplošným chráneným územím patrí prírodná rezervácia Ostaš a Krížová cesta a prírodné pamiatky Borek a Mačacie skaly. Leží tu taktiež viac ako 300 evidovaných lokalít vzácnych druhov rastlín a živočíchov i zaujímavých javov neživej prírody.

Broumovsko je zároveň mimoriadne cenné svojimi kultúrnymi pamiatkami. Nachádzajú sa tu dve mestské pamiatkové zóny - Broumov a Polica nad Metujou, dedinská pamiatková rezervácia - Křinice, dva benediktínske kláštory, zvláštna skupina deviatich barokových dedinských kostolov, najstarší drevený kostol v Čechách, výstavné murované statky broumovského typu, desiatky kaplniek, krížové cesty a stovky pieskovcových sôch a krížov mimoriadnej umeleckej hodnoty v obciach i vo voľnej krajine. Broumovský kláštor, kostoly a dedinské statky sú v architektúre pojmom. Kultúrne pamiatky však ležia v tieni prírodných krás - svedčí o tom aj ich neutešený stav a menší záujem návštevníkov.

Počasie

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December