Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

10 najkrajších pláží v Turecku

10 najkrajších pláží Turecka

10 najkrajších pláží Turecka

Turecko, krajina, kde sa spája východná a západná kultúra, je nie len domovom bohatých dejín a kultúr. Je to tiež raj pre milovníkov slnka a mora, s nespočetnými plážami, ktoré očaria každého návštevníka. Na základe rebríčka TripAdvisoru sme pre vás pripravili prehľadný článok o najkrajších plážach na území Turecka. Dovolenka v krajine s nádherným pobrežím, stabilným počasím a množstvom antických pamiatok, ako napríklad mestečko Efez, vo vás zanechá len tie najlepšie spomienky.

1. Pláž Kleopatra (Alanya)

Pláž Kleopatra (Alanya)

Pláž Kleopatra (Alanya)

Alanya, jedno z najpopulárnejších tureckých letovísk, skrýva poklad na svojom pobreží - Kleopatrina pláž. Toto pôvabné miesto nie je iba miestom oddychu a osvieženia, ale nesie so sebou aj historické legendy, ktoré pritiahli pozornosť aj slávnej egyptskej vládkyne Kleopatry. Krásnu piesočnú pláž Kleopatra je dobré navštíviť medzi aprílom a novembrom. Nachádza sa v blízkosti rozmanitých obchodíkov, reštaurácií a barov. Ponúka ohromujúci výhľad na hrad, ku ktorému odtiaľto vedie lanovka, a dostatok priestoru na odpočinok. Lehátka a slnečníky sú za poplatok. Zlatistý piesok a priezračné more robia z tejto pláže jedno z najžiadanejších miest.

Zažite kúzlo Alanye

2. Pláž Iztuzu (Dalyan)

Pláž Iztuzu (Dalyan)

Pláž Iztuzu (Dalyan)

Dalyan, malebná oblasť na tureckom pobreží, skrýva jedno z najúžasnejších prírodných divadiel - pláž Iztuzu. Zlatá piesočná pláž, dlhá 4 km a obklopená borovicami, je hniezdiskom korytnačiek. Vďaka pozvoľnému vstupu do vody je vhodná pre rodiny s deťmi aj plavcov začiatočníkov. Zaručí vám nezabudnuteľnú slnečnú dovolenku. Dajte si nejakú dobrotu v miestnej kaviarni.

Pamukkale – najúchvatnejší turecký div prírody

Prečítajte si aj:

Pamukkale – najúchvatnejší turecký div prírody

3. Pláž Icmeler (Marmaris)

Pláž Icmeler (Marmaris)

Pláž Icmeler (Marmaris)

Pláž Icmeler, nachádzajúca sa na pobreží Marmarisu, predstavuje dokonalú harmóniu medzi pohodlím a prírodou. Jej jemný piesok a teplá tyrkysová voda vytvárajú ideálny rámec pre oddych a relaxáciu. Svojím útulným prostredím a výbornými službami pritahuje návštevníkov z celého sveta. Pekná čistá pláž s množstvom kaviarní a barov leží asi 8 km od mesta Marmaris. Je menšia, vcelku pokojná a ako stvorená na príjemnú romantickú prechádzku. Reštaurácie majú bohatú ponuku pokrmov za priaznivé ceny a tiež bezplatnú wi-fi, čo je bonus, ktorý v dnešnej dobe určite oceníte.

Vyberte si zájazd do Bodrumu

4. Modrá lagúna (Oludeniz)

Modrá lagúna (Oludeniz)

Modrá lagúna (Oludeniz)

Modrá lagúna, slávny symbol letoviska Oludeniz a vôbec celého Turecka, každoročne priťahuje na svoje malebné brehy davy návštevníkov. Je tu veľa možností, kde sa dobre najesť aj napiť. Pestrá je aj ponuka vodných športov. Krásna oblasť s ohromujúcimi scenériami uspokojí každého. Toto miesto je doslova oživené obrazmi z pohľadnice: azúrová voda kontrastujúca s bielym pieskom, zelenými horami a nebesky modrou oblohou.

5. Pláž Kaputas (Kas)

Pláž Kaputas (Kas)

Pláž Kaputas (Kas)

Úchvatnú piesočnú pláž Kaputas s tyrkysovou vodou mnohí považujú za tú najkrajšiu v regióne. Leží na ceste do centra mesta Kas (cca 20 minút taxíkom) a ak na ňu dorazíte až počas poludnia, môže sa stať, že už bude preplnená. Na druhú stranu je miestom, ktoré by ste mali vidieť. Skalné útvary vytvárajú atmosféru akoby ste mali celú pláž len pre seba. 

Rozprávková krajina tureckej Kapadócie

Prečítajte si aj:

Rozprávková krajina tureckej Kapadócie

6. Pláž Cirali

Pláž Cirali

Pláž Cirali

V malebnom údolí ohraničenom horskými masívmi a tyrkysovým Stredozemným morom leží jedna z najpôvabnejších tureckých pláží - Cirali. Toto miesto pôsobí ako brána do prírodnej oázy, kde sa stretáva vôňa citrusových hájov, zvuk šumenia mora a kľudná atmosféra. Na niektorých miestach je piesočná, väčšinou však skôr kamienková. Vďaka svojej dĺžke nebýva preplnená. Tieňa je tu poskromne, ale hotely majú vlastné lehátka a slnečníky. Krištáľovo čisté azúrové more je aj počas septembra príjemne teplé, perfektné na plávanie aj potápanie.

Spoznajte Bodrum všetkými zmyslami

7. Pláž Patara

Duny a pláž Patara

Duny a pláž Patara

So svojimi 18 kilometrami piesočných pláží, ktoré sa vlnia v náručí tyrkysových vôd Stredozemného mora, ponúka Patara niečo viac než len klasický letný únik. Nie je len o nádherných vodách a jemnom piesku, ale aj o histórii, ktorá sa vinie cez antické ruiny a archeologické poklady. Táto pláž je súčasťou národného parku. Od 19:00 do skorého rána preto niektoré oblasti nie sú prístupné verejnosti. Hniezdia tam chránené korytnačky. Počas letných mesiacov a víkendov navštevuje okolie veľa ľudí. Inokedy ale nebýva pláž zvlášť preplnená, takže si tu môžete nerušene zaplávať alebo pozorovať vtáky.

Skryté poklady Turecka, ktoré vám vyrazia dych

Prečítajte si aj:

Skryté poklady Turecka, ktoré vám vyrazia dych

8. Pláž Lara (Antalya)

Pláž Lara (Antalya)

Pláž Lara (Antalya)

Približne 10 km východne od mesta sa nachádza druhá z dvoch najbližších a najobľúbenejších pláží v Antalyi. Pláž Lara, ocenená modrou vlajkou, je krásna po celý rok. Láka na vodné lyžovanie, paragliding, jazdu na vodnom skútri atď. Elegantné rezorty a hotely, ktoré sa týčia nad pobrežím, ponúkajú prvotriedne služby a panoramatické výhľady na Stredozemné more. Nechajte sa unášať melódiou vĺn, ktoré objímajú pobrežie, a doprajte si štýlový oddych na jednej z najprestížnejších pláží Antalyi - Lara.

Vydajte sa s nami do Antalye

9. Pláž Altinkum

Pláž Altinkum

Pláž Altinkum

Nádherná čistá pláž Altinkum nie je príliš veľká, a preto býva v hlavnej sezóne časton preplnená. Je to však skvelé miesto, kde si môžete zapožičať ležadlo a relaxovať. Môžete odtiaľto podnikať aj výlety loďou. Tunajšie obchodíky, bary, možnosť masáží a samotná zátoka so zlatým pieskom vám jednoznačne zlepší náladu. Táto pláž na tureckej riviére sa vyznačuje nielen jemným pieskom, ale aj pohodlnou atmosférou a pestrým spektrom aktivít pre všetky vekové kategórie. Altinkum je tiež známa pre svoje príjemné reštaurácie a obchody, čo robí tento kúsok pobrežnej krásy ideálnym miestom pre dokonalú dovolenku plnú oddychu.

10. Pláž Konyaalti (Antalya)

Pláž Konyaalti (Antalya)

Pláž Konyaalti (Antalya)

Pokojnú pláž Konyaalti niektorí označujú za vôbec najkrajšiu v Antalyi. Sčasti ju tvorí šedavý piesok, je však prevažne štrková, a tak nie práve ideálna na dlhé prechádzky. More je však čisté a láka na osvieženie. Hory v pozadí a útesy po oboch stranách tvoria dychberúcu scénu pre všetkých nadšených plavcov a milovníkov opaľovania. Vychutnajte si letné dni s výhľadom na mesto, objavujte moderné reštaurácie a kaviarne a nechajte sa unášať atmosférou tejto pobrežnej perly, ktorá spojuje prírodný pôvab s mestským pohodlím.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.