Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

10 najkrajších pláží Turecka

10 najkrajších pláží Turecka

10 najkrajších pláží Turecka

Na základe rebríčka TripAdvisoru sme pre vás pripravili prehľadný článok o najkrajších plážach na území Turecka. Dovolenka v krajine s nádherným pobrežím, stabilným počasím a množstvom antických pamiatok vo vás zanechá len tie najlepšie spomienky.

1. Pláž Kleopatra (Alanya)

Krásnu piesočnú pláž Kleopatra je dobré navštíviť medzi aprílom a novembrom. Nachádza sa v blízkosti rozmanitých obchodíkov, reštaurácií a barov. Ponúka ohromujúci výhľad na hrad, ku ktorému odtiaľto vedie lanovka, a dostatok priestoru na odpočinok. Lehátka a slnečníky sú za poplatok.

Dovolenka Alanya: Vyberte si zájazd

Pláž Kleopatra (Alanya)

Pláž Kleopatra (Alanya)

2. Pláž Iztuzu (Dalyan)

Zlatá piesočná pláž, dlhá 4 km a obklopená borovicami, je hniezdiskom korytnačiek. Vďaka pozvoľnému vstupu do vody je vhodná pre rodiny s deťmi aj plavcov začiatočníkov. Zaručí vám nezabudnuteľnú slnečnú dovolenku. Dajte si nejakú dobrotu v miestnej kaviarni.

Pláž Iztuzu (Dalyan)

Pláž Iztuzu (Dalyan)

3. Pláž Icmeler (Marmaris)

Pekná čistá pláž s množstvom kaviarní a barov leží asi 8 km od mesta Marmaris. Je menšia, vcelku pokojná a ako stvorená na príjemnú romantickú prechádzku. Reštaurácie majú bohatú ponuku pokrmov za priaznivé ceny a tiež bezplatnú wi-fi, čo je bonus, ktorý v dnešnej dobe určite oceníte.

Dovolenka Bodrum: Vyberte si zájazd

Pláž Icmeler (Marmaris)

Pláž Icmeler (Marmaris)

4. Modrá lagúna (Oludeniz)

Modrá lagúna, slávny symbol letoviska Oludeniz a vôbec celého Turecka, každoročne priťahuje na svoje malebné brehy davy návštevníkov. Je tu veľa možností, kde sa dobre najesť aj napiť. Pestrá je aj ponuka vodných športov. Krásna oblasť s ohromujúcimi scenériami uspokojí každého.

Modrá lagúna (Oludeniz)

Modrá lagúna (Oludeniz)

5. Pláž Kaputas (Kas)

Úchvatnú piesočnú pláž Kaputas s tyrkysovou vodou mnohí považujú za tú najkrajšiu v regióne. Leží na ceste do centra mesta Kas (cca 20 minút taxíkom) a ak na ňu dorazíte až počas poludnia, môže sa stať, že už bude preplnená. Na druhú stranu je miestom, ktoré by ste mali vidieť.

Pláž Kaputas (Kas)

Pláž Kaputas (Kas)

6. Pláž Cirali

Zaujímavá pláž Cirali je na niektorých miestach piesočná, väčšinou však skôr kamienková. Vďaka svojej dĺžke nebýva preplnená. Tieňa je tu poskromne, ale hotely majú vlastné lehátka a slnečníky. Krištáľovo čisté azúrové more je aj počas septembra príjemne teplé, perfektné na plávanie aj potápanie.

Dovolenka Belek: Vyberte si zájazd

Pláž Cirali

Pláž Cirali

7. Pláž Patara

Táto pláž je súčasťou národného parku. Od 19:00 do skorého rána preto niektoré oblasti nie sú prístupné verejnosti. Hniezdia tam chránené korytnačky. Počas letných mesiacov a víkendov navštevuje okolie veľa ľudí. Inokedy ale nebýva pláž zvlášť preplnená, takže si tu môžete nerušene zaplávať alebo pozorovať vtáky.

Duny a pláž Patara

Duny a pláž Patara

8. Pláž Lara (Antalya)

Približne 10 km východne od mesta sa nachádza druhá z dvoch najbližších a najobľúbenejších pláží v Antalyi. Pláž Lara, ocenená modrou vlajkou, je krásna po celý rok. Láka na vodné lyžovanie, paragliding, jazdu na vodnom skútri atď.

Dovolenka Antalya: Vyberte si zájazd

Pláž Lara (Antalya)

Pláž Lara (Antalya)

9. Pláž Altinkum

Nádherná čistá pláž Altinkum nie je príliš veľká, a preto býva v hlavnej sezóne časton preplnená. Je to však skvelé miesto, kde si môžete zapožičať ležadlo a relaxovať. Môžete odtiaľto podnikať aj výlety loďou. Tunajšie obchodíky, bary, možnosť masáží a samotná zátoka so zlatým pieskom vám jednoznačne zlepší náladu.

Pláž Altinkum

Pláž Altinkum

10. Pláž Konyaalti (Antalya)

Pokojnú pláž Konyaalti niektorí označujú za vôbec najkrajšiu v Antalyi. Sčasti ju tvorí šedavý piesok, je však prevažne štrková, a tak nie práve ideálna na dlhé prechádzky. More je však čisté a láka na osvieženie. Hory v pozadí a útesy po oboch stranách tvoria dychberúcu scénu pre všetkých nadšených plavcov a milovníkov opaľovania.

Pláž Konyaalti (Antalya)

Pláž Konyaalti (Antalya)

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.