Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Najkrajšie pláže Zanzibaru

Najkrajšie pláže Zanzibaru

Najkrajšie pláže Zanzibaru

Exotický ostrov neďaleko Afriky pri pobreži Tanzánie oslňuje návštevníkov exotickou atmosférou, vôňou korenia, prívetivosťou tamojších obyvateľov a v neposlednej rade aj prekrásnymi plážami s prachovým pieskom a palmami. Zachovalý podmorský svet je bohatý na koraly a najrozmanitejšie živočíchy. Zbierajte lastúry, potápajte sa, alebo len tak leňošte pod vrelým dotykom slnečných lúčov. ešte pred tým sa ale zoznámte s tými najlepšími plážami Zanzibaru.

1. Nungwi

Nungwi je zrejme najkrajšou plážou Zanzibaru, s krásnym modrým morom a jemným bielym pieskom. Možno tu stráviť  naozaj kúzelné večery a užívať si západy slnka. Doprajte si aj príjemné posedenie v tunajších malých reštauráciách a baroch. Jedným drobným záporom je snáď množstvo miestnych predajcov, ktorí vám budú opakovane ponúkať svoj tovar. Nungwi má vlastne dve časti, jednu rušnejšiu s mnohými hotelmi a druhú pokojnejšiu, relatívne prázdnu a bez hluku. Tá je útočiskom pre turistov, ktorí hľadajú súkromie.

Pláž Nungwi, Zanzibar

Pláž Nungwi, Zanzibar

2. Kendwa

Neodbytní predajcovia chodievajú často aj na Kendwu, čo je však nádherná, široká a dlhá pláž s hebkým svetlým pieskom, ktorý pripomína polohrubú múku a vôbec nepáli. More je tu priezračné s podmanivým tyrkysovým odtieňom. Pláž má k dispozícií dobré a lacné reštaurácie a je ideálna na prevádzku plážových hier a športov.

Pláž Kendwa, Zanzibar

Pláž Kendwa, Zanzibar

Kendwa a Nungwi sú najobľúbenejšími plážami na Zanzibare. Ležia na severe a na rozdiel od zvyšku ostrova sa nestretávajú s veľkým prílivom a nie je tu takmer žiaden odliv. Naviac sú známe svojou jedinečnou párty atmosférou. Najväčšie a najrušnejšie večierky sa organizujú pri splne na pláži Kendwa. Cestujúcich, ktorí skôr túžia po výdatnom spánku, čakajú bohužiaľ bezsenné noci.

3. Kiwengwa

Ďalšou úchvatnou zanzibarskou plážou je Kiwengwa s bielym pieskom a veľkým odlivom. Predstavuje skvelú príležitosť k dobrodružnému prieskumu morského dna, kde nájdete najrôznejšie mušle, hviezdice aj ježkov - na tých pozor! Pri odlive Kiwengwa nabáda k dlhým romantickým prechádzkam ďaleko od hotelov a domov, kde býva absolutny pokoj.

Pláž Kiwengwa, Zanzibar

Pláž Kiwengwa, Zanzibar

4. Matemwe

Úsek nádherného bieleho piesku na severovýchodnom pobreží Zanzibaru ponúka úžasný výhľad na Indický oceán a láka k dlhým prechádzkam. Zaujem peknou čistou vodou a pokojným prostredím, kde býva iba málo turistov. Je odtiaľ ľahký prístup k najlepším útesom na ostrove a v okolí sa nachádza množstvo dobrých reštaurácií.

Pláž Matemwe, Zanzibar

Pláž Matemwe, Zanzibar

5. Kizimkazi

Južná pláž Kizimkazi je obľúbená pre výlety za delfínmi. Milovníci kultúry môžu blízko navštíviť mešitu Dimbani z roku 1107 n. l., ktorá je najstaršou vo východnej Afrike. Kizimkazi má spolu s plážami Mtendeni a Mkunguni najväčší príliv na Zanzibare. Počas neho tu prakticky nie je žiadna pláž, zatiaľ čo pri odlive je oceán naopak ďaleko. Nablízku sa nachádza celá rada reštaurácií a barov.

Pláž Kizimkazi, Zanzibar

Pláž Kizimkazi, Zanzibar

6. Uroa

Uroa je pláž doslova ako z katalógu - s jemným svetlým pieskom a palmami, pri hoteli udržiavaná a inde bohužiaľ s morskými riasami. More je tu celkom teplé, s prílivom musíte dávať pozor na medúzy. Je ale krásne čisté a zberatelia mušlí si tu budú pripadať ako v raji.

Pláž Uroa, Zanzibar

Pláž Uroa, Zanzibar

7. Pingwe

Na východnom pobreží ostrova sa nachádza Pingwe, jedno z najkrajších zanzibarských letovísk. Niekoľko km dlhá a až 40 m široká pláž v tieni kokosových paliem láka k leňošeniu na belostnom piesku pri blankytnom mori. Je perfektná na surfovanie, potápanie alebo jazdu na vodných lyžiach. Vaše deti sa tu môžu celé hodiny kúpať a hrať sa. Špecialitou Pingwe je restaurant The Rock, postavený na osamotenej skale trčiacej z vody cca 30 m od brehu. Počas odlivu sa k nej dá dostať suchou nohou.

Pláž Pingwe, Zanzibar

Pláž Pingwe, Zanzibar

8. Pwani Mchangani

Krásna pláž Pwani Mchangani je známa ako skvelé miesto na potápanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné aktivity v mori neskutočne bohatom na koraly. Pôsobí ako pravý raj a na východnom pobreží patrí určite medzi najlepšie. Je tu omnoho menej rias než inde a aj menej ruchu. Chcete si užiť pokoj a pohodu? Potom nie je čo riešiť.

Pláž Pwani Mchangani, Zanzibar

Pláž Pwani Mchangani, Zanzibar

Autor článku Simona Michálková

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..