Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Najkrajšie pláže Fuerteventury

Najkrajšie pláže Fuerteventury

Najkrajšie pláže Fuerteventury

Fuerteventura je druhým najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia v Atlantickom oceáne a leží 100 km od Afriky. Na jej dlhom pobreží sa nachádza viac ako 150 prírodných pláží. Tie sú veľmi rozmanité. Nájdete tu pláže s bielym, čiernym i zlatým pieskom, ktoré kontrastujú s jasným tyrkysovým oceánom. Vietor sem prináša piesok zo Sahary, a tým vznikajú nové pláže na východnom pobreží. Niet divu, že turisti z celého sveta milujú túto jedinečnú destináciu, ktorá patrí k najkrajším na Kanárskych ostrovoch. Fuerteventura je skutočným piesočným rajom s celoročným slnečným svitom.

Ajuy

Ajuy je populárny predovšetkým vďaka zvláštnemu kontrastu medzi modrou vodou a jemným čiernym pieskom. Plávanie sa tu neodporúča kvôli prudkým vlnám, napriek tomu býva exotická pláž, známa svojou nádhernou scenériou, stále preplnená. V blízkosti nájdete niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé ryby. K vyhľadávaným atrakciám v okolí rovnomenného mestečka patria prírodné jaskyne Cuevas de Ajuy.

Pláž Ajuy, Fuerteventura

Pláž Ajuy, Fuerteventura

Cofete

Turisti, ktorí navštívia túto oblasť, budú mať možnosť vychutnať si ticho južnej časti ostrova. K dokonalo izolovanej pláži Cofete vedie krátka, rýchla, no vcelku náročná prašná trasa. Dostanete sa sem prenajatým autom či autobusom. Kúzlo krásneho miesta dotvára pohorie Jandia nad morom. Najväčšou atrakciou pre návštevníkov je samotná skutočnosť, že oblasť zostáva vo svojom pôsobivom panenskom stave. Pláž so zlatým pieskom, dlhá takmer 14 km a široká 50 m, prináša príjemný pocit pohody a je vhodná aj pre tých, ktorí chcú praktizovať nudizmus.

Pláž Cofete, Fuerteventura

Pláž Cofete, Fuerteventura

Corralejo

V severnej časti ostrova, južne od letoviska Corralejo, sa nachádza rovnomenná pláž. Rozkladá sa cca 6 míľ pozdĺž pobrežia a susedí s Prírodným parkom Dunas de Corralejo. Ľahko sa k nej dostanete autobusom. Patrí medzi najnavštevovanejšie miesta a priťahuje tak ľudí, ktorí si chcú užiť adrenalín pri vodných športoch, ako aj tých, ktorí si túžia vychutnať pokoj a peknú krajinu.

Pláž a duny Corralejo, Fuerteventura

Pláž a duny Corralejo, Fuerteventura

El Aljibe de la Cueva

El Aljibe de la Cueva sa tiahne južne od rybárskej dediny El Cotillo na severozápade Fuerteventury. Nachádza sa medzi plážami Castillo a Mallorquines. Je dlhá menej ako 1,5 km a na šírku má takmer 30 m. Skladá sa prevažne zo zlatého piesku. Dostanete sa k nej z El Cotillo, pešo aj autom. Často tu fúka silný vietor, preto je pláž vo veľkom navštevovaná milovníkmi surfovania a kitesurfingu.

El Aljibe de la Cueva, Fuerteventura

El Aljibe de la Cueva, Fuerteventura

Esmeralda

Esmeralda je jednou z najobľúbenejších pláží na Costa Calma. Jemné vlny a trblietavý piesok z nej robia skutočný raj. Ide o pomerne malú a pred vetrom chránenú pláž s tyrkysovou vodou, kde nebýva mnoho ľudí, pretože prístup autom po ceste nie je príliš dobrý.

Pláž Esmeralda, Fuerteventura

Pláž Esmeralda, Fuerteventura

Esquinzo

Esquinzo leží na severnej strane Fuerteventury, 6 km od najbližšieho mesta. Je skvelým miestom na uvoľnenie a odpočinok a taktiež rajom pre nadšencov surfovania, vzhľadom na neustále vlny prichádzajúce z oceánu. Vcelku malá pláž, dlhá 330 m a široká 33 m, sa hodí aj pre nudistov. Od El Cotillo je celkom vzdialená a prístup autom je k nej komplikovaný. Lepšie je vydať sa k nej pešo.

Pláž Esquinzo, Fuerteventura

Pláž Esquinzo, Fuerteventura

Gran Tarajal

Táto pláž je ideálna najmä pre rybolov. Jej skutočné kúzlo tkvie v tom, že návštevníci môžu sledovať, ako je ich budúci obed ulovený vo vodách Atlantiku. Pláž druhého najväčšieho mesta Fuerteventury sa rozkladá asi na 600 metroch a ponúka jemný piesok so žiarivou zlatisto hnedou farbou aj dobré podmienky na kúpanie. Na promenáde nájdete útulné reštaurácie, bary aj kaviarne.

Pláž Gran Tarajal, Fuerteventura

Pláž Gran Tarajal, Fuerteventura

Sotavento

Sotavento na juhovýchode Fuerteventury sa môže pochváliť sedemnástimi míľami piesku. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po pokoji a ničím nerušenom zvuku mora. To je s teplotou 21 °C vhodné na kúpanie po celý rok. Vďaka častým vetrom je aj táto pláž vyhľadávaným cieľom surferov a fanúšikov kitesurfingu.

Pláž Sotavento, Fuerteventura

Pláž Sotavento, Fuerteventura

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.