Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Cestovanie na dovolenku s malým psom

Cestovanie na dovolenku s malým psom

Cestovanie na dovolenku s malým psom

Chystáte sa na dovolenku a neviete si ju predstaviť bez svojho domáceho maznáčika? Psa so sebou môžete vziať takmer kamkoľvek, ak majiteľ ubytovanie túto možnosť povoľuje. Poďme sa spoločne pozrieť, aké sú možnosti a s čím všetkým sa môžete stretnúť.

Na cestovanie v rámci EÚ musí mať každý pes svoj vlastný "psí pas", tento pas môže vystaviť iba tzv. poverený veterinár. Pes musí byť označený tetovaním alebo elektronickým mikročipom a zároveň musí byť očkovaný proti besnote. Všetky vstupné povinnosti do akejkoľvek krajiny si však radšej dopredu overte, niektoré destinácie môžu mať aj ďalšie požiadavky.

Cestovanie s malým psom autom

Pre bezpečnú cestu je dobré zaobstarať si na psa transportný box, niektoré firmy ich vyrábajú aj na mieru. Existuje aj špeciálny postroj, ktorý sa upevňuje k sedadlám a pes tak môže s Vami cestovať aj v priestore pre cestujúcich. Ak potrebujete po ceste zastaviť, nikdy nenechávajte zviera v aute, mohlo by dôjsť k jeho prehriatiu.

Špeciálny postroj pre psy do auta

Špeciálny postroj pre psy do auta

S malým psom budete mať určitú výhodu, veľa hotelov, v prípade že umožňuje ubytovanie so zvieraťom, uprednostňuje malé plemená.

Cestovanie lietadlom s malým psom

Psa si so sebou môžete vziať aj na leteckú dovolenku. Slovenskí klienti najčastejšie cestujú so spoločnosťou Travel Service. Výhodou je, že pokiaľ sa jedná o malého psíka, môžete si ho vziať so sebou na palubu lietadla. Pes nesmie prekročiť váhu 8 kg a to aj spolu s prepravkou, ktorej rozmery sú maximálne 46x30x27 cm. Väčší pes už musí cestovať v batožinovom priestore. Prevoz psa nahláste dopredu, na palube nie je možné prevážať viac ako 2 psov.

Malý pes s vami môže na palubu lietadla

Malý pes s vami môže na palubu lietadla

Ak máte v cene zájazdu zahrnutý aj transfer z/na letisko v destinácii, platí pre Vás toto upozornenie: „Vodič transferu nie je povinný Vás so psom na palubu autobusu prijať, vzhľadom na určité hygienické predpisy, ako aj v prípade, že je niekto na palube alergický. V takom prípade si musíte zaistiť privátny transfer na svoje vlastné náklady.“

Cestovanie so psom autobusom

Ak máte cez cestovnú kanceláriu zakúpenú dovolenku autobusom, nie je v žiadnom prípade povolená cesta so zvieraťom.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.