Macedónsko Macedónsko

Oficiálny názov:
Hlavné mesto:
Štátne zriadenie:
Náboženstvo:
Úradný jazyk:
Časový posun:

Lokality v Macedónsku

Macedónsko - zájazdy od 194 EUR

O MACEDÓNSKUMacedónsko je od nepamäti zmietané historickými nezhodami a problémami pretrvávajúcimi dodnes. Gréci odmietli uznať názov krajiny, pretože sa ich úzmie vyhýba bývalým hraniciam historického štátu, s ktorým sú Gréci kulturne i geneticky spojení. Na ich pôde sa vystriedalo hneď niekoľko mocenských zoskupení - od Slovanov z 7. storočřia, cez Byzantskú ríšu, Turecké cisárstvo a Juhosláviu až po súčasnú republiku Macedónska. V roku 1999 sa stala útočiskom pre utečencov z Balkánskej vojny. Vo vnútri štátu sa vytvorila autonomná skupinka albánskych separatistov a dosiaľ vyvoláva konflikty s vládou.

Od bohatej histórie sa odvíja i rozsiahle kultúrne dedičstvo. Pozostatky všetkých prítomných náboženstiev sú markantné po celej krajine. Islamské mešity pozerajú z výšky na pravoslavné kláštory a turecké bazáry. Unikátnu zmes architektonických skvostov doplňuje vegetácia, typická pre prelom zóny stredomorskej a eurosibírskej, s bohatým zastúpením rozlišných porastov. Podnebie praje predovšetkým ovocinárskemu a vinnému priemyslu. Pôvodný krajinný ráz uchováva Národný park Pelister s ľadovcovými jazierkami skrytými medzi horskými hrebeňmi. Turisti milujúce náročné výstupy s nebezpečnými pasážami si prídu na svoje. Odpočinok so všetkým kúpeľným komfortom ponúkajú termálne mestečká Banjsko a Kezovica. Na súpise lokalít k videniu nesmie chýbať ani metropola Skopja.

Macedónsko - zájazdy od 194 EUR

Najnovšie recenzie Macedónsko

Celkom: 9 příjemných sedm dní, příjemný personál, dobře se domuvíte i trochu česky, tak hlavně anglicky

  • 9 Ubytovanie
  • 9 Strava
  • 9 Okolie
  • 9 Cena

Celkové zhrnutie
příjemných sedm dní, příjemný personál, dobře se domuvíte i trochu česky, tak hlavně anglicky Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování kvalitní, jen sociální zařízení je opotřebovanější

Strava
strava balkánského typu, slušný výběr masa, zeleniny, ovoce i zákusků

Služby hotela
personál vstřícný a ochotný

Pláž
u hotelu je pěkný bazén, udržovaný a čistý, pláž jezera je asi 50 metrů od hotelu, kamínková, vcelku čistá a k dispozici jsou i lehátka

Vladimír, 05.09.2017, Dátum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblasť: Macedónsko Macedónsko, Hotel: Sileks

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

Všetky recenzie Macedónsko