Zážitkový Edinburgh a krásy Škótskej vysočiny

Veľká Británia, Edinburgh

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Zážitkový Edinburgh a krásy Škótskej vysočiny

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Krásy Edinburgu, Škótskej Vysočiny a jazera Loch Ness

Prémiový zájazd - zájazd ako zážitok so skúseným sprievodcom CK. Ponúka špičkové ubytovanie priamo v historickom centre mesta, chutné pestré raňajky a bohatý program.

Program zájazdu

Prvý deň prílet na miesto, ubytovanie a začiatok prehliadky. Ostatné dni sprevádzané prehliadky mesta a okolia za bohatého sprievodného slova nášho sprievodcu, ktorý Vám predstaví v Edinburgu všetku známu klasiku a zoberie Vás aj na miesta, kam sa počas bežných zájazdov klienti spravidla nedostanú. Samozrejmosťou je aj dostatočný časový priestor na individuálne voľno a v prípade záujmu aj na celodenný výlet na Vysočinu a k jazeru Loch Ness (výlet je potrebné si zakúpiť už pri kúpe zájazdu, priamo na mieste to nie je možné). Posledný deň dokončenie prehliadky a odlet domov.

Hotely, strava a iné informácie

Hotely 3* alebo 4* priamo v prestížnom historickom centre mesta. STRAVA (raňajky alebo polopenzia) sa podáva plnohodnotná, teda formou švédskych stolov, teplá i studená. Jedlá sú varené, pečené, smažené, mäsité i bezmäsité, aj ľahké a cereálne. Okrem toho sú na izbách vo väčšine hotelov aj varné kanvice, káva, čaj, mlieko na individuálnu prípravu občerstvenia ... Cena obsahuje základnú 1+1 batožinu čo je malá taška na plece so sebou na palubu a do podpalubia ide kufrík 55x40x20 cm o hmotnosti do 10kg. Väčšiu batožinu je možné si priplatiť na vyžiadanie.

Obsah zájazdu

V Edinburgu budete môcť navštíviť Edinburgský hrad hore na hradnej skale Castle Rock, slávnu ulicu Royal Mile spájajúcu krížom celým mestom Hrad s palácom Holyrood. Budete mať možnosť navštíviť jedinečnú Whisky Experience s degustáciou, a tí zdatnejší budú môcť vystúpiť hore na Arthur´s Seat s prekrásnou výhliadkou na celý Edinburg. Za sprievodneho slova delegáta vkĺznete do uličiek mesta, v ktorých spoznáte nie len súčasnosť, ale aj tajomnú a temnú stredovekú minulosť mesta. Prejdete sa aj nádherným prostredím Edinburgu, ktoré mnohým návštevníkom zvykne zostať ukryté - krásnou promenádou popri riečke Leith. V prípade zájmu sa vydáte miestnou MHD k slávnej Rosslynskej kaplnke alebo aj k obrovským mostom ponad mohutné ústie rieky Forth do Severného mora ... Jeden celý deň, v prípade záujmu, strávite zaujímavým poznávacím výletom do oblasti pestrofarebnej Škótskej Vysočiny s nádhernou panoramatickou jazdou autobusom cez jedinečnú prírodu Vysočiny. Počas výletu sa konajú viaceré zastávky na prekrásnych miestach, kde sa všetkou tou nádherou a čerstvým horským vzduchom budete môcť zhlboka predýchať. Korunou výletu je návšteva jazera Loch Ness, s možnosťou plaviť sa po jazere výletnou loďou. Oblasť Vysočiny je v každom ročnom období iná, má iné farby, inú vôňu, inú atmosféru ... Možností je veľa a všetky potrebné informácie Vám ochotne a rád podá náš slovenský sprievodca, ktorý Vás bude sprevádzať celým pobytom i výletmi. Vstupné do miestnych atrakcií ako hrad, múzeá, whisky experience sa platia na mieste, delegát Vám poradí a pomôže.

Letecká doprava

Prelet je vždy PRIAMY bez medzipristátí. S našou CK máte na prelet vždy zabezpečené aj miestenky tak, aby ste aj tam aj späť sedeli spolu vedľa seba. Transfer letisko hotel letisko je tiež súčasťou ceny zájazdu.

LOCH NESS, Škótska Vysočina - celodenný výlet

Celodenný výlet Loch Ness a Škótska Vysočina je za príplatok 60 eur k cene zájazdu. Výlet je potrebné zajednať si ihneď pri zakúpení zájazdu. Výlet je celodenný, s odchodom skoršie ráno po raňajkách a návratom až vo večerných hodinách. Celý deň strávite presunmi v modernom plneklimatizovanom autobuse, so zastávkami na prekrásnych miestach Škótskej Vysočiny. Súčasťou výletu je aj dlhšia zastávka pri jazere Loch Ness, možnosť prechádzky, alebo plavby loďou po jazere (Plavba je závislá od počasia, a platí sa nad rámec ceny výletu a priamo na mieste v pokladni). Hlavné body výletu: GLEN COE, RANNOCH MOOR, LOCH NESS, URQUHART Castle, PITLOCHRY, a mnohé ďalšie krásy a zaujímavosti Škótskej Vysočiny. Kto sa zúčastní zažije a spozná, opísat sa to slovami nedá ... Ponúkaný výlet je jeden z najzaujímavejších a najkrásnejších, ktoré sa z Edinburgu podnikajú. Tvorí základ návštevy Škótska.

Seniori, skupiny, školy, firmy

Nenáročná, zážitková forma zájazdu je vhodná aj pre seniorov. Netreba sa báť náročného chodenia či presunov, s našou CK bývate priamo v historickom centre, iba pár minút pešej chôdze od hradnej skaly a hradu. Zájazd je vhodný aj pre menšie skupinky, školy, firemný trip a podobne, informácie celoročne na call centre.

Poznámky:

Ak preferujete v uliciach mesta väčší pokoj a kľud, odporúčame jesenné a zimné mesiace. Návšteva v tomto čase je taká akoby viac temnejšia, tajuplnejšia, história týchto končín na návštevníkov priam dýcha zo všetkých strán. Ak Vám skôr vyhovuje živá rušná atmosféra, odporúčame jarné a letné mesiace. V tomto období je všetko zelené, kvitnúce, zaliate sllnkom. Každé ročné obdobie je iné a prepožičiava Edinburgu aj Vysočine úplne inú atmosféru ...

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu tam a späť vrátane batožiny a poplatkov, transfer z letiska na hotel v deň príletu, transfer z hotela na letisko v deň návratu, 3x ubytovanie v historickom hoteli priamo v centre mesta + pestré raňajky, 2-lôžkové izby s oknom, výhľadom, kúpeľňou a wc, delegáta, dane a poplatky

Cena nezahrňuje:

výlety Loch Ness (treba prikúpiť k zájazdu , ak záujem), vstupné v rámci prehliadok mesta (platí si každý sám na mieste)

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Eliška, špecialista predaja

Doprava letecky

01:40 h

Popis

Druhé najväčšie mesto Škótska má za sebou veľmi bohatú históriu. Atmosféra mesta je ozaj podmanivá.

Pôvodným názvom mesta bolo keltské slovo Dunedin. Na prelomu 10. a 11. storočia sa Edinburgh stal škótskou pevnosťou. Bolo to v dobe vlády Malcolma III., zakladateľa škótskeho kráľovského rodu. Ten urobil z Edinburghu kráľovské sídlo a na pokyn jeho manželky Markéty bola nad jej hradom vystavaná kaplnka. Pochádza z roku 1099 a je dnes najstaršou stavbou v Edinburghu. Na konci 13. storočia ale škótsky kráľovský rod vymrel a Škótsko pripadlo Anglicku. Späť do škótskych rúk sa mesto dostalo v roku 1313. Škótska nezávislosť bola obnovená kráľom Róbertom I. Edinburgh sa stal hlavným mestom Škótska. Bolo to v roku 1437 za vlády Jakuba II. z rodu Stuartovcov. V roku 1530 rozkvet mesta spomalil rozsiahly požiar.

V roku 1583 založil kráľ Jakub VI. v Edinburghu univerzitu. Ďalší požiar mesto postihol v roku 1701. O 6 rokov pozdejšie bol rozpustený škótsky parlament a význam mesta trochu poklesol. Cez to sa začala rozvíjať výstavba nových budov a parkov, a Edinburh si postupne vytvoril svoj vlastný osobitý charakter a pestré kultúrne zázemie.

Okrem Margaret´s Chapel patrí medzi významné pamiatky Edinburghu pamätník postavený obetaim 1. svetovej vojny v roku 1927. Za pamätníkom stojí budova Kráľovského paláca. súčasťou paláca je Old Parliament Hall - miesto, kde zasadal škótsky parlament. Korunovačný sál uchováva kráľovské korunovačné klenoty.

Sídlo škótskych kráľov, edinburhský hrad, získal svoju dnešnú podobu v 13. storočí. Na nádvorí hradu vedú masívne brány a mieria odtiaľ na mesto hlavne historických vojenských diel. Z hradu sa vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto.

Výraznou dominantou Edinburghu je katedrála. Jej centrálna vež je vysoká takmer 60 metrov a pochádza z roku 1495. Mnohé z častí katedrály odpovedajúce novogotickému slohu. Na vrcholu katedrály St. Giles Cathedral je bodláková kaple. Navrhol ju škótsky architekt Sir Robert Lorimer. Na rezbárskej výzdobe vo vnútorných priestoroch kaplnky sa podielali bratia William a Alexander Clow. Šľachtický rád bodláku bol obnovený v roku 1703 kráľovnou Annou.

Ďalšou zaujímavou architektonickou pamiatkou je kostol cannongate z roku 1688. Ku kostolu prilieha cintorín, kde sú uložené pozostatky významných škótskych osobností.

V Edinburghu sa nachádza mnoho múzeí a galérií. Národná galéria zhromažďuje diela od takých velikánov sveta umenia, ako sú El Greco, Raphael, Monet alebo Van Gogh. Portréty známych postáv škótskej histórie si môžete prezrieť v Portrait Gallery na Queen Street. Na Belford Road sídli Moderná galéria, kde sú umiestnené diela napríklad od Picassa alebo Matissa. Ďalej určite navštívte Národné múzeum starožitností. Bolo založené v roku 1781. Zaujímavé pre vás iste bude taktiež Waw Museum, kde na Vás čaká 100 figurín slávnych osobností. Na Chamber Street je otvorené Kráľovské múzeum Škótska. Jeho expozíciu tvoria dekoratívne umelecké predmety, exponáty z prírody, geológie, vedy a techniky. Nemali by ste vynechať ani zbierku historických hračiek v Museum of childhood. za priehliadku určite stojí taktiež Národná knižnica, Kráľovská botanická záhrada, ZOO a Kráľovské observatórium.