Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Hotel, strava a iné informácie

Luxusný mestský hotel CARLTON je umiestnený v prekrásnej historickej budove priamo na svetoznámej Royal Mile v prestížnom historickom centre Edinburgu. Stačí len výjsť z hotela a môžete sa prechádzať po slávnej Royal Mile, ktorá spája hrad a kráľovský palác, a je plná ďalších pamiatok, atrakcií, obchodíkov a príjemných reštaurácií, barov a kaviarní. Neďaleká Princess street je plná obchodov a nákupných možností. Pozdľž nej sa tiahne nádherný park, kde je možné sa prechádzať a príjemne si oddýchnuť. Ďalší príjemný park Calton Hill je asi 15 minút od hotela. Nájdete tam viacero pamätníkov, vrátane toho Národného, hvezdáreň a keďže je situovaný na kopci, ponúka Vám prekrásny výhľad tak na celý Edinburg ako aj na Severné more. Obľúbeným cieľom je aj Artušovo sedlo - mohutný kopec vypínajúci sa nad Edinburgom. Z hotela treba ísť po Royal Mile dolu až k parlamentu a kráľovskému palácu Holyrood. Výstup na Artušovo sedlo s prekrásnymi výhliadkami začína práve tam. Asi 15 minút od hotela po Royal Mile smerom hore je hrad, whisky experience a mnohé iné zujímavosti mesta. No a pokiaľ zatúžite vybrať sa za mesto, či už k Rosslynskej kaplnke, alebo na rôzne iné výlety po Škótsku, nech sa páči, radi Vám poradíme, pomôžeme. K dispozícii sú aj organizované sprevádzané výlety (v anglickom jazyku).

Letecká doprava

Prelet je vždy PRIAMY bez medzipristátí. S našou CK máte na prelet vždy zabezpečené aj miestenky tak, aby ste aj tam aj späť sedeli spolu vedľa seba. Konkrétne časy preletov budú známe v pokynoch na cestu cca 10 dní pred zájazdom.

Doplňujúce informácie

Strava sa podáva priamo v budove hotela. Poloha hotela je vhodná aj pre starších klientov alebo tých, ktorí majú drobné problémy s chodením. Nachádza sa priamo v centre a všetky najvýznamnejšie pamiatky a atrakcie sú v pohodovej pešej dostupnosti od hotela.

LOCH NESS a VYSOČINA - celodenný výlet za príplatok

Celodenný výlet Loch Ness a Škótska Vysočina je k dispozícii za príplatok. Výlet je celodenný, s odchodom skoro ráno po raňajkách a návratom až vo večerných hodinách. Celý deň strávite presunmi v modernom plneklimatizovanom autobuse, so zastávkami na prekrásnych miestach Škótskej Vysočiny. Súčasťou výletu je aj dlhšia zastávka pri jazere Loch Ness, možnosť prechádzky, alebo plavby loďou po jazere (Plavba po jazere závisí od počasia, a platí sa nad rámec ceny výletu a priamo na mieste v pokladni). Hlavné body výletu: GLEN COE, RANNOCH MOOR, LOCH NESS, URQUHART Castle, PITLOCHRY, a mnohé ďalšie krásy a zaujímavosti Škótskej Vysočiny. Kto sa zúčastní zažije a spozná, opísať sa to slovami nedá ... Ponúkaný výlet je jeden z najzaujímavejších a najkrásnejších aké sa z Edinburgu podnikajú a tvorí základ návštevy Škótska. UPOZORŇUJEME, ŽE TENTO VÝLET JE SPREVÁDZANÝ V ANGLICKOM JAZYKU.


Informácie o hoteli

 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Fitness áno

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Jan, špecialista predaja

Destinácia

Doprava letecky

01:40 h

Popis

Druhé najväčšie mesto Škótska má za sebou veľmi bohatú históriu. Atmosféra mesta je ozaj podmanivá.

Pôvodným názvom mesta bolo keltské slovo Dunedin. Na prelomu 10. a 11. storočia sa Edinburgh stal škótskou pevnosťou. Bolo to v dobe vlády Malcolma III., zakladateľa škótskeho kráľovského rodu. Ten urobil z Edinburghu kráľovské sídlo a na pokyn jeho manželky Markéty bola nad jej hradom vystavaná kaplnka. Pochádza z roku 1099 a je dnes najstaršou stavbou v Edinburghu. Na konci 13. storočia ale škótsky kráľovský rod vymrel a Škótsko pripadlo Anglicku. Späť do škótskych rúk sa mesto dostalo v roku 1313. Škótska nezávislosť bola obnovená kráľom Róbertom I. Edinburgh sa stal hlavným mestom Škótska. Bolo to v roku 1437 za vlády Jakuba II. z rodu Stuartovcov. V roku 1530 rozkvet mesta spomalil rozsiahly požiar.

V roku 1583 založil kráľ Jakub VI. v Edinburghu univerzitu. Ďalší požiar mesto postihol v roku 1701. O 6 rokov pozdejšie bol rozpustený škótsky parlament a význam mesta trochu poklesol. Cez to sa začala rozvíjať výstavba nových budov a parkov, a Edinburh si postupne vytvoril svoj vlastný osobitý charakter a pestré kultúrne zázemie.

Okrem Margaret´s Chapel patrí medzi významné pamiatky Edinburghu pamätník postavený obetaim 1. svetovej vojny v roku 1927. Za pamätníkom stojí budova Kráľovského paláca. súčasťou paláca je Old Parliament Hall - miesto, kde zasadal škótsky parlament. Korunovačný sál uchováva kráľovské korunovačné klenoty.

Sídlo škótskych kráľov, edinburhský hrad, získal svoju dnešnú podobu v 13. storočí. Na nádvorí hradu vedú masívne brány a mieria odtiaľ na mesto hlavne historických vojenských diel. Z hradu sa vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto.

Výraznou dominantou Edinburghu je katedrála. Jej centrálna vež je vysoká takmer 60 metrov a pochádza z roku 1495. Mnohé z častí katedrály odpovedajúce novogotickému slohu. Na vrcholu katedrály St. Giles Cathedral je bodláková kaple. Navrhol ju škótsky architekt Sir Robert Lorimer. Na rezbárskej výzdobe vo vnútorných priestoroch kaplnky sa podielali bratia William a Alexander Clow. Šľachtický rád bodláku bol obnovený v roku 1703 kráľovnou Annou.

Ďalšou zaujímavou architektonickou pamiatkou je kostol cannongate z roku 1688. Ku kostolu prilieha cintorín, kde sú uložené pozostatky významných škótskych osobností.

V Edinburghu sa nachádza mnoho múzeí a galérií. Národná galéria zhromažďuje diela od takých velikánov sveta umenia, ako sú El Greco, Raphael, Monet alebo Van Gogh. Portréty známych postáv škótskej histórie si môžete prezrieť v Portrait Gallery na Queen Street. Na Belford Road sídli Moderná galéria, kde sú umiestnené diela napríklad od Picassa alebo Matissa. Ďalej určite navštívte Národné múzeum starožitností. Bolo založené v roku 1781. Zaujímavé pre vás iste bude taktiež Waw Museum, kde na Vás čaká 100 figurín slávnych osobností. Na Chamber Street je otvorené Kráľovské múzeum Škótska. Jeho expozíciu tvoria dekoratívne umelecké predmety, exponáty z prírody, geológie, vedy a techniky. Nemali by ste vynechať ani zbierku historických hračiek v Museum of childhood. za priehliadku určite stojí taktiež Národná knižnica, Kráľovská botanická záhrada, ZOO a Kráľovské observatórium.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 9 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December