Zájazd do

Opia Boutique (ex Konakli Nergis)

Hodnotenie: 3/5

Turecko, Turecká riviéra, Konakli

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Opia Boutique (ex Konakli Nergis)

miesto:
Tento boutique hotel sa nachádza v blízkosti mora v centre mesta Konakli.

Zariadenie:
Na recepcii v priestoroch recepcie je k dispozícii viacjazyčný personál, ktorý vám poskytne rady a pomoc. Služby ako úschovňa batožiny, bezpečnostná schránka a bankomat sa postarajú o pohodlný pobyt. WiFi je k dispozícii vo verejných priestoroch (za poplatok). Služba organizácie výletov vám pomôže s rezerváciou výletov. Okrem supermarketu sú tu aj ďalšie obchody. Súčasťou areálu hotela je krásna záhrada a detské ihrisko. Súčasťou ubytovania je aj TV miestnosť. V prípade potreby sú cestujúcim k dispozícii parkovacie miesta za poplatok. Ponúkané služby zahŕňajú požičovňu áut, lekársku pomoc, platenú izbovú službu, službu budenia, práčovňu, kaderníctvo, hotelového lekára a súkromný kyvadlový autobus. Vďaka požičovni bicyklov môžete spoznávať okolie aj na bicykli.

Ubytovanie:
Klimatizácia zabezpečuje príjemnú klímu v miestnostiach. Hostia môžu úžasne relaxovať na balkóne alebo terase. K dispozícii sú aj detské postieľky pre najmenších hostí. K dispozícii je aj trezor a minibar. Vybavenie dopĺňa telefón, TV a WiFi (za poplatok). Kúpeľňa je vybavená sprchovacím kútom a vaňou a sušičom vlasov. Kozmetické výrobky zaisťujú extra pohodlie v kúpeľniach. Bezbariérové izby je možné rezervovať.

Jedlá:
Súčasťou domu je reštaurácia a bar O chvíle pohody sa postarajú osviežujúce nápoje v plážovom bare. All inclusive je možné rezervovať. Bohaté raňajky formou bufetu (aj pre tých, ktorí vstávajú skoro a neskôr), vás motivujú k rannému vstávaniu. V čase obeda a večer si hostia vypomáhajú formou bufetu. Hotel ponúka aj občerstvenie. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú pre hostí zahrnuté v cene.

Šport/zábava:
Súčasťou kúpaliska je aj vírivka, tobogán a bar pri bazéne. Na slnečnej terase sú k dispozícii pohodlné ležadlá a slnečníky poskytujúce tieň. V dome sa ponúka množstvo rôznych športových aktivít, ako je cyklistika/horská cyklistika, tenis, boccia, plážový volejbal, volejbal, minigolf, golf a lukostreľba. K dispozícii sú rôzne športy, vrátane vodných športov, ako je windsurfing, plachtenie, potápanie a vodný aerobik a za poplatok vodné lyžovanie. Hotel ponúka aj množstvo indoorových aktivít pre športových nadšencov, konkrétne posilňovňu, stolný tenis, biliard, šípky a squash. Na mieste nájdete wellness centrum so saunou. Zábava zahŕňa animačný program a diskotéku.

Kreditné karty:
V ubytovacom zariadení sú akceptované nasledujúce kreditné karty: Visa a MasterCard.

Len hotelové rezervácie:
Upozorňujeme, že všetci hostia, ktorí nemajú bydlisko v EÚ, môžu mať problémy s registráciou v hoteli, najmä v prípade „rezervácií len pre hotel“ v cieľovej oblasti. V takom prípade sú hotelieri oprávnení požadovať doplatok na mieste alebo odmietnuť rezerváciu!

Vybavenie, služby, zábava a športové ponuky v zimnej sezóne:
V zimnej sezóne (zvyčajne začiatok novembra až koniec marca/polovica apríla) a v skorej a neskorej sezóne (apríl a október) nie sú niektoré z tu uvedených zariadení k dispozícii vôbec alebo sú k dispozícii len obmedzenom rozsahu v dôsledku poveternostných podmienok alebo nízkeho počtu návštevníkov. Týka sa to najmä plážových a bazénových zariadení (slnečníky a ležadlá, móla na kúpanie, bary pri bazéne a na pláži), vonkajšej zábavy a športových aktivít (najmä vodné športy). V mnohých hoteloch sú bazény v zimných mesiacoch obsluhované alebo úplne vypustené, tobogany/aquaparky nie sú v prevádzke. Ponuka à la carte reštaurácií, snack reštaurácií a barov môže byť v zimnom období tiež obmedzená alebo môžu byť obmedzené servisné časy, namiesto bufetu je možné podávať jedlá formou menu. Vonkajšie večerné akcie sú zrušené alebo budú presunuté do interiéru. Minikluby sa často v zimnej sezóne neponúkajú vôbec alebo sa ponúkajú len počas školských prázdnin. Ak je v miestnosti klimatizácia, v zimných mesiacoch slúži ako kúrenie.

Vstupné požiadavky Türkiye:
Nemeckí občania (vrátane maloletých) vyžadujú   Pre vstup do Turecka a pobyty do 90 dní občiansky preukaz, pas alebo dočasný pas. Deti do 12 rokov môžu do krajiny vstúpiť aj s platným detským pasom (od 10 rokov s fotografiou a uvedením národnosti „nemecká“). Vstup nie je možný s cestovným preukazom vydaným spolkovou políciou v prípade núdze ako náhrada za pas alebo dočasný občiansky preukaz.

Pasy musia mať aspoň jednu voľnú stranu, keďže pasy sú pri vstupe opečiatkované vstupnou pečiatkou a dátumom. Pri vstupe do krajiny s občianskym preukazom vydajú turecké colné orgány vstupný doklad, ktorý si treba starostlivo uschovať, pretože ho treba pri odchode z krajiny opäť predložiť.

V prípade maloletých, ktorí cestujú do Turecka bez rodičov, musia mať so sebou formulár súhlasu podpísaný oboma rodičmi (v nemčine a preložený do turečtiny). Na opätovný vstup do Nemecka potrebujú deti, ktoré majú nemecké aj turecké občianstvo, nemecký pas alebo občiansky preukaz, o ktoré je potrebné pred odchodom požiadať príslušný nemecký úrad, alebo v prípade potreby platný detský pas.

Občania iných krajín by sa mali informovať o požiadavkách na vstup na Veľvyslanectve Tureckej republiky v Berlíne alebo na ich príslušnom konzuláte.

Zdroj: Federálne ministerstvo zahraničných vecí/Turecko: Cestovné a bezpečnostné informácie – Federálne ministerstvo zahraničných vecí (auswaertiges-amt.de)

(Od januára 2024)
Lage:
Dieses Boutique-Hotel liegt in der Nähe des Meeres, in zentraler Lage in Konakli.

Ausstattung:
An der Rezeption im Empfangsbereich steht mehrsprachiges Personal mit Rat und Tat zur Seite. Serviceleistungen wie eine Gepäckaufbewahrung, ein Safe und ein Geldautomat tragen zu einem komfortablen Aufenthalt bei. WLAN ist in den öffentlichen Bereichen (gegen Gebühr) verfügbar. Hilfestellung bei der Buchung von Ausflügen wird am Tourdesk geboten. Neben einem Supermarkt sind weitere Geschäfte zu finden. Ein schöner Garten und ein Spielplatz gehören zum Gelände des Hotels. Zur weiteren Einrichtung der Unterbringung zählt ein TV-Raum. Bei Bedarf stehen den Reisenden Parkplätze gegen Gebühr zur Verfügung. Zu den gebotenen Leistungen gehören eine Autovermietung, medizinische Betreuung, ein kostenpflichtiger Zimmerservice, ein Weckdienst, ein Wäscheservice, ein Friseur, ein Hotelarzt und ein eigener Shuttlebus. Die Umgebung kann dank des Fahrradverleihs auch mit dem Rad erkundet werden.

Unterbringung:
Für angenehmes Raumklima in den Zimmern sorgt eine Klimaanlage. Auf Balkon oder Terrasse lässt es sich für die Gäste herrlich entspannen. Kinderbetten für die jüngsten Gäste sind ebenso vorhanden. Außerdem sind ein Safe und eine Minibar verfügbar. Die Ausstattung wird von einem Telefon, einem TV-Gerät und WiFi (gegen Gebühr) abgerundet. Im Badezimmer, ausgestattet mit einer Dusche und einer Badewanne, gibt es einen Haartrockner. Für besonderen Komfort in den Badezimmern sorgen Kosmetikartikel. Buchbar sind rollstuhlgerechte Zimmer.

Verpflegung:
Das Haus verfügt über ein Restaurant und eine Bar. Erfrischende Drinks an der Strandbar sorgen für Wohlfühlmomente. Es kann All-Inclusive gebucht werden. Ein reichhaltiges Buffetfrühstück (auch für Frühaufsteher und Langschläfer) motiviert morgens zum Aufstehen. Mittags und abends bedienen sich die Gäste am Buffet. Darüber hinaus stellt das Hotel Snacks bereit. Alkoholische und alkoholfreie Getränke sind für die Gäste inklusive.

Sport/Unterhaltung:
Im Badebereich gibt es zudem einen Whirlpool, eine Wasserrutsche und eine Poolbar. Bequeme Liegestühle und Schatten spendende Schirme stehen auf der Sonnenterrasse bereit. Sportliche Abwechslung bieten viele verschiedene Aktivitäten, die in dem Haus angeboten werden, wie z.B. Radfahren/Mountainbiking, Tennis, Boccia, Beachvolleyball, Volleyball, Minigolf, Golfen und Bogenschießen. Eine Vielzahl an Sportarten steht zur Auswahl, darunter Wassersportmöglichkeiten wie Windsurfen, Segeln, Tauchen und Wasseraerobic und gegen Gebühr Jetskifahren. Das Hotel bietet Sportfreunden auch viele Aktivitäten im Innenbereich, nämlich ein Fitnessstudio, Tischtennis, Billard, Darts und Squash. Ein Wellnessbereich mit einer Sauna ist in der Unterbringung zu finden. Zum Unterhaltungsprogramm gehören ein Animationsprogramm und eine Disco.

Kreditkarten:
Folgende Kreditkarten werden in der Unterbringung akzeptiert: Visa und MasterCard.

Nur-Hotel-Buchungen:
Bitte beachten Sie, dass für alle Gäste ohne Wohnsitz in der EU vor allem bei "Nur Hotel Buchungen" im Zielgebiet Probleme beim Einchecken im Hotel auftreten können. In einem solchen Fall sind die Hoteliers dazu berechtigt, eine Nachzahlung vor Ort einzufordern oder die Buchung zurückzuweisen!

Einrichtungen, Service-, Animations- und Sportangebote in der Wintersaison:
In der Wintersaison (i. d. R. Anfang November bis Ende März/Mitte April) und in der Vor- und Nachsaison (April und Oktober) stehen witterungsbedingt oder aufgrund geringer Besucherzahlen einige hier aufgeführten Einrichtungen zum Teil gar nicht oder nur in beschränktem Umfang zur Verfügung. Dies gilt vor allem für Strand- und Pooleinrichtungen (Sonnenschirme und Liegen, Badestege, Pool- und Strandbars), Animations- und Sportangebote im Freien (insbesondere Wassersport). In vielen Hotels werden die Swimmingpools in den Wintermonaten gewartet bzw. komplett geleert, Wasserrutschen/Aquaparks sind nicht in Betrieb. Auch das Angebot an A-la-carte-Restaurants, Snackrestaurants und Bars kann in der Wintersaison reduziert oder die Servicezeiten können eingeschränkt sein, statt eines Buffets können die Mahlzeiten in Menüform serviert werden. Abendveranstaltungen im Freien entfallen bzw. werden in Innenräume verlegt. Miniclubs werden häufig in der Wintersaison gar nicht oder nur während Schulferienzeiten angeboten. Wenn zur Zimmerausstattung eine Klimaanlage gehört, dient diese in den Wintermonaten als Heizung.

Einreisebestimmungen Türkei:
Deutsche Staatsbürger (auch Minderjährige) benötigen für die Einreise in die Türkei und Aufenthalte bis zu 90 Tagen einen Personalausweis, Reisepass oder vorläufigen Reisepass. Kinder bis zu 12 Jahren können auch mit einem gültigen Kinderreisepass (ab 10 Jahren mit Lichtbild und der Eintragung Nationalität „deutsch“) einreisen. Nicht möglich ist die Einreise mit mit einem von der Bundespolizei für Notfälle ausgestellten Reiseausweis als Passersatz oder einem vorläufigen Personalausweis.

Reisepässe müssen noch über mindestens eine freie Seite verfügen, da die Pässe bei Einreise mit einem Einreisestempel samt Datum versehen werden.  Bei der Einreise mit Personalausweis händigen die türkischen Zollbehörden ein Einreisepapier aus, welches sorgfältig aufzubewahren ist, da es bei der  Ausreise wieder vorgelegt werden muss. 

Für Minderjährige, die ohne ihre Eltern in die Türkei reisen, ist ein von beiden Elternteilen unterschriebene Einverständniserklärung mitzuführen (in deutscher Sprache und ins Türkische übersetzt). Kinder, die sowohl die deutsche als auch die türkische Staatsangehörigkeit besitzen, benötigen zur Wiedereinreise nach Deutschland einen deutschen Reisepass oder Personalausweis, der vor Abreise bei der zuständigen deutschen Behörde beantragt werden muss, oder ggf. einen gültigen Kinderreisepass.

Bürger anderer Staaten erkundigen sich bzgl. der Einreisebedingungen bitte bei der Botschaft der Republik Türkei in Berlin oder  ihrem zuständigen Konsulat.

Quelle: Auswärtiges Amt/Türkei: Reise- und Sicherheitshinweise - Auswärtiges Amt (auswaertiges-amt.de)

(Stand: Januar 2024)

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 180 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 120 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Detské ihrisko Detské ihrisko áno
 • Tenis Tenis áno
 • Fitness Fitness áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Výborné (na základe 67 hodnotení)

Hodnotenie 4,1 / 5

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 3,9 / 5

Okolie 3,9 / 5

Cena 4,2 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

60. najlepšie hodnotený z 213 hotelov v Turecká riviéra

Pavel J.

Hodnotenie 4,4 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 14.6. - 26.6.2024 Hodnotené: Júl 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

Hotel super, sice na pokoji nešel ovladač na TV, nešel otevrit trezor ale to jsou maličkosti co se stanou. Personal v hotelu milý, dokonce pan na recepci mluvil česky. Přístup do moře u hotelové pláže je horší, není to moc pro duchodce nebo nekoho s horsi pohyblivostí, asi by nevylezl z moře. Dalo se jit ale na vedlejsí pláž a tam byl vlnolam a malá hloubka. Jinak dovolená super

Hotel super, sice na pokoji nešel ovladač na TV, nešel otevrit trezor ale to jsou maličkosti co se stanou. Personal v hotelu milý, dokonce pan na recepci mluvil česky. Přístup do moře u hotelové pláže je horší, není to moc pro duchodce nebo nekoho s horsi pohyblivostí, asi by nevylezl z moře. Dalo se jit ale na vedlejsí pláž a tam byl vlnolam a malá hloubka. Jinak dovolená super

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Ubytovaní super ????

Strava
Jidlo moc dobré

Služby hotela
Vše ok

Pláž
Horší přístup a vlny což je fajn ale asi ne pro každého. Vedlejší pláž v pohodě

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Ivana V.

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 11.6. - 18.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

Moc hezký hotel v blízkosti spousta krámků v kterých se dá pohodlně nakupovat .

Moc hezký hotel v blízkosti spousta krámků v kterých se dá pohodlně nakupovat .

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Vybavení pokoje je moc hezké všude čisto s denním úklidem . Jediné mínus placená WiFi

Strava
Strava trochu horší ale hlady jsme netrpěli

Služby hotela
Na recepci moc příjemný česky mluvící recepční který ochotně naše požadavky všechny vyřídil. Musím hodnotit ještě při odjezdu jsme požádali o svačinové balíčky kteréž nám byly ochotně připraveny.

Pláž
Písčito kamínková pláž

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Filtrovať recenzie

Pavel J.

Hodnotenie 4,4 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 14.6. - 26.6.2024 Hodnotené: Júl 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

Hotel super, sice na pokoji nešel ovladač na TV, nešel otevrit trezor ale to jsou maličkosti co se stanou. Personal v hotelu milý, dokonce pan na recepci mluvil česky. Přístup do moře u hotelové pláže je horší, není to moc pro duchodce nebo nekoho s horsi pohyblivostí, asi by nevylezl z moře. Dalo se jit ale na vedlejsí pláž a tam byl vlnolam a malá hloubka. Jinak dovolená super

Hotel super, sice na pokoji nešel ovladač na TV, nešel otevrit trezor ale to jsou maličkosti co se stanou. Personal v hotelu milý, dokonce pan na recepci mluvil česky. Přístup do moře u hotelové pláže je horší, není to moc pro duchodce nebo nekoho s horsi pohyblivostí, asi by nevylezl z moře. Dalo se jit ale na vedlejsí pláž a tam byl vlnolam a malá hloubka. Jinak dovolená super

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Ubytovaní super ????

Strava
Jidlo moc dobré

Služby hotela
Vše ok

Pláž
Horší přístup a vlny což je fajn ale asi ne pro každého. Vedlejší pláž v pohodě

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Ivana V.

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 11.6. - 18.6.2024 Hodnotené: Jún 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

Moc hezký hotel v blízkosti spousta krámků v kterých se dá pohodlně nakupovat .

Moc hezký hotel v blízkosti spousta krámků v kterých se dá pohodlně nakupovat .

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Vybavení pokoje je moc hezké všude čisto s denním úklidem . Jediné mínus placená WiFi

Strava
Strava trochu horší ale hlady jsme netrpěli

Služby hotela
Na recepci moc příjemný česky mluvící recepční který ochotně naše požadavky všechny vyřídil. Musím hodnotit ještě při odjezdu jsme požádali o svačinové balíčky kteréž nám byly ochotně připraveny.

Pláž
Písčito kamínková pláž

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Zdenek V.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 14.5. - 23.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

Cistota, ubytováni ,okolí, personál vše super.

Cistota, ubytováni ,okolí, personál vše super.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Super matrace, čistota, vybavení, vše ok.

Strava
Každý si najde, dostatek, obsluha na pití, super.

Služby hotela
Dobré i česky mluví jeden na recepci, ochota všech.

Pláž
vše ok, včetně baru, obsluha super.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Krzysztof P.

Hodnotenie 4,2 / 5

Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 28.4. - 5.5.2024 Hodnotené: Máj 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

poměr kvalita/cena velmi dobrý. velmi milá obsluha, každý den nějaké animace

poměr kvalita/cena velmi dobrý. velmi milá obsluha, každý den nějaké animace

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
večer trochu hlučné, jinak super

Strava
dobré, trochu monotónní, žádné mořské plody

Pláž
pěkný písek a oblázky, plážový bar není potřeba od 10 do 17 hodin

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Patrycja K.

Hodnotenie 4,6 / 5

Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 8.4. - 15.4.2024 Hodnotené: Apríl 2024

Opia Boutique (ex Konakli Nergis) Hodnotenie: 3/5 Turecko, Turecká riviéra

Personál je velmi ochotný a má kladný vztah k hostům. Celkově opravdu vydařený výlet.

Personál je velmi ochotný a má kladný vztah k hostům. Celkově opravdu vydařený výlet.

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Pokoj byl malý, ale útulný, s velkým balkonem. Průměrný výhled z balkonu, ale na hodnocení to nemělo velký vliv.

Strava
Jídla jsou chutná, možná trochu málo rozmanitá, ale je z čeho vybírat, pro každého něco. Skvělá volba s grilem na terase.

Služby hotela
Osušky zdarma k bazénu, na pláž, lehátka zdarma, atrakce jako soutěže v šipkách, stolní tenis.

Pláž
Pláž je poměrně čistá a není přeplněná.

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

02:30 h

Popis

Turecká riviéra sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora medzi mestami Antalya, Side a Alanya. Čo sa turistického ruchu týka, je najnavštevovanejšou a najobľúbenejšou oblasťou v zemi. Pohorie Taurus, ktoré sa vinie paralelne k pobrežiu Stredozemného mora, ho chráni pred nepriaznivým počasím. Letná sezóna trvá od začiatku mája do konca októbra, počasie je tu stále s teplotami okolo 35°C. Táto časť Stredozemného mora patrí k najteplejším, a zároveň najslanším, pobrežie je lemované pásmom piesočných a okruhliakových pláží. Turecká riviéra ponúka možnosť prežitia nádhernej dovolenky pri mori, pritom sa zoznámiť s odlišnou orientálnou kultúrou a prezrieť si množstvo antických pamiatok.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 180 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 120 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 27 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať