Zájazd do

Centara Villas Samui

Hodnotenie: 4/5

Thajsko, Koh Samui, Maret

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Centara Villas Samui

miesto:
Bungalovy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti súkromnej pláže, sú zaujímavé najmä pre milovníkov prírody. Sú v prírodnom, exotickom prostredí a ponúkajú krásne atrakcie ako napr B. Pozrite sa do motýlej záhrady.

Zariadenie:
Atraktívne prostredie čaká na hostí v 99 izbách. Priateľský personál na recepcii vám rád pomôže s akýmikoľvek otázkami. O pohodlný pobyt sa postarajú služby ako úschovňa batožiny, bezpečnostná schránka, zmenáreň a bankomat. Hostia majú prístup na internet cez WLAN (bezplatne). Služba organizácie výletov vám pomôže s rezerváciou výletov. Pre záujemcov o film je v kine motto: „Filmujte!“. Súčasťou komplexu bungalovov je krásna záhrada a detské ihrisko. Medzi ďalšie zariadenia v komplexe patrí novinový kiosk a knižnica. V prípade potreby sú cestujúcim k dispozícii parkovacie miesta. Ponúkané služby zahŕňajú 24-hodinovú strážnu službu, stráženie detí, starostlivosť o deti, požičovňu áut, lekársku pomoc, transferovú službu, izbovú službu, práčovňu a vyhradený kyvadlový autobus. Vďaka požičovni bicyklov môžete spoznávať okolie aj na bicykli. Denná tlač je hosťom k dispozícii bezplatne. Pri obchodných činnostiach je k dispozícii fax.

Ubytovanie:
O príjemnú klímu v miestnostiach sa stará klimatizácia a ventilátor. Hostia si môžu vychutnať výhľad na more z balkóna alebo terasy. Izby majú manželskú posteľ alebo manželskú posteľ. K dispozícii sú aj detské postieľky pre najmenších hostí. K dispozícii je aj trezor, minibar a pracovný stôl. K štandardnému vybaveniu patrí aj zariadenie na prípravu čaju/kávy. Nechýba ani žehliaca súprava a lis na nohavice. Telefón s priamou voľbou, TV so satelitným/káblovým príjmom a WiFi (zdarma) ponúkajú ten najlepší dovolenkový komfort. K vybaveniu izieb patria papuče. Kúpeľne sú vybavené sprchovacím kútom, vaňou a vírivou vaňou. K dispozícii je sušič vlasov, kozmetické zrkadlo a telefón. Pre rodičov s deťmi sú k dispozícii rodinné izby.

Šport/zábava:
Či už ste aktívni alebo túžite po oddychu, hostia si môžu zaplávať niekoľko dĺžok v jednom z 3 vonkajších bazénov, zatiaľ čo deti majú k dispozícii priestor na brouzdalisko. Osviežujúce nápoje v bare pri bazéne a príjemný relax vo vírivke najlepšie naladí všetkých milovníkov vody. Na slnečnej terase sú ležadlá a slnečníky. Ubytovacie zariadenie ponúka vonkajšie športové príležitosti, ako je cyklistika/horská cyklistika, volejbal, basketbal a rybolov. Milovníci vodných športov si tiež prídu na svoje pri jazde na motorovom člne, kanoistike, kajaku, šnorchlovaní, potápaní a aqua fitness. Hostia si môžu v areáli vybrať zo širokej ponuky indoorových športov vrátane telocvične, stolného tenisu, bedmintonu, šípok, aerobiku a hádzanej. Komplex ponúka rôzne wellness služby, ako sú kúpele, parný kúpeľ, kozmetický salón, masáže a procedúry proti starnutiu. O deti sa s láskou starajú v miniklube.

Jedlá:
Súčasťou jedálne je bar. Reštaurácia je vybavená klimatizáciou a vysokými stoličkami pre deti. Osviežujúce nápoje v plážovom bare sa postarajú o chvíle pohody. Ubytovanie ponúka rezervovateľné stravovacie služby vrátane prenocovania vrátane raňajok, polpenzie, plnej penzie a all inclusive. Kontinentálne raňajky formou bufetu zaručujú dobrý štart do dňa. V čase obeda si môžete vybrať medzi à la carte a menu a večer medzi bufetom, à la carte a menu. Na požiadanie je možné pripraviť diétne jedlá, vegetariánske jedlá a detské menu. Komplex poskytuje aj špeciálne možnosti stravovania. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú pre hostí zahrnuté v cene.

Kreditné karty:
Hlavné kreditné karty ako American Express, Visa a MasterCard sú akceptované ako spôsoby platby.

Len hotelové rezervácie:
Upozorňujeme, že všetci hostia, ktorí nemajú bydlisko v EÚ, môžu mať problémy s registráciou v hoteli, najmä v prípade „rezervácií len pre hotel“ v cieľovej oblasti. V takom prípade sú hotelieri oprávnení požadovať doplatok na mieste alebo odmietnuť rezerváciu!

Vstupné požiadavky do Thajska:
Na vstup do Thajska potrebujú občania Nemecka (vrátane maloletých) platný cestovný pas alebo platný dočasný pas . Deti do 12 rokov môžu vstúpiť aj s platným detským pasom (s fotografiou) . Vstup s cestovným dokladom, ktorý bol v minulosti nahlásený ako stratený alebo odcudzený, bude zvyčajne odmietnutý.

Na turistické pobyty v Thajsku s pobytom do 30 dní nie sú potrebné víza , ak sa spiatočná alebo nasledujúca cesta preukážete letenkou alebo lístkom na vlak. Dĺžku pobytu určujú imigračné úrady pri vstupe, je však maximálne 30 dní a na turistické účely sa môže predĺžiť maximálne o 30 dní. Pri dlhších pobytoch nad 30 dní je potrebné pred vstupom do krajiny požiadať o vízum na thajskej diplomatickej misii, ktoré vás zvyčajne oprávňuje na pobyt maximálne 60 dní bez ohľadu na typ vstupu.

V Thajsku sú cudzinci povinní mať pri sebe vždy svoje identifikačné doklady a v turistických centrách sa pravidelne vykonávajú kontroly. Stačí však kópia, na ktorej je vidieť aj vstupnú pečiatku.

V prípade neplnoletých, ktorí cestujú sami, sa vyžaduje súhlas ich rodičov/zákonných zástupcov.

Občania iných krajín by sa mali informovať o vstupných požiadavkách na thajskom veľvyslanectve alebo na príslušnom thajskom konzuláte.

Zdroj: Thajsko: Cestovné a bezpečnostné informácie – Federálne ministerstvo zahraničných vecí (auswaertiges-amt.de)

(Od januára 2024)
Lage:
Die nah an einem privaten Strand liegenden Bungalows sind besonders für Naturfreunde interessant. Sie befinden sich in einer natürlichen, exotischen Umgebung und bieten schöne Attraktionen wie z. B. den Schmetterlingsgarten an.

Ausstattung:
Ansprechendes Ambiente erwartet die Gäste in 99 Zimmern. Das freundliche Personal an der Rezeption ist gerne bei allen Fragen behilflich. Serviceleistungen wie eine Gepäckaufbewahrung, ein Safe, eine Wechselstube und ein Geldautomat tragen zu einem komfortablen Aufenthalt bei. Per WLAN erhalten die Gäste Zugang zum Internet (ohne Gebühr). Hilfestellung bei der Buchung von Ausflügen wird am Tourdesk geboten. Für Filminteressierte heißt es im Kino: "Film ab!". Ein schöner Garten und ein Spielplatz gehören zum Gelände der Bungalowanlage. Zu den weiteren Einrichtungen des Komplexes zählen ein Zeitungskiosk und eine Bibliothek. Bei Bedarf stehen den Reisenden Parkplätze zur Verfügung. Zu den gebotenen Leistungen gehören ein 24h-Sicherheitsdienst, ein Babysitterservice, eine Kinderbetreuung, eine Autovermietung, medizinische Betreuung, ein Transferservice, ein Zimmerservice, ein Wäscheservice und ein eigener Shuttlebus. Die Umgebung kann dank des Fahrradverleihs auch mit dem Rad erkundet werden. Kostenfrei steht Gästen die Tageszeitung zur Verfügung. Zur Unterstützung bei Geschäftstätigkeiten ist ein Faxgerät verfügbar.

Unterbringung:
Für angenehmes Raumklima in den Zimmern sorgen eine Klimaanlage und ein Ventilator. Die Gäste können den Meerblick von Balkon oder Terrasse genießen. Die Zimmer verfügen über ein Doppelbett oder ein Kingsize-Bett. Kinderbetten für die jüngsten Gäste sind ebenso vorhanden. Außerdem sind ein Safe, eine Minibar und ein Schreibtisch verfügbar. Eine Tee-/Kaffeemaschine zählt ebenfalls zur Standardeinrichtung. Darüber hinaus gibt es ein Bügelset und eine Hosenpresse. Besten Urlaubskomfort bieten ein Telefon mit Direktwahl, ein TV-Gerät mit Satelliten-/Kabelempfang und WiFi (ohne Gebühr). Zu den Vorzügen der Zimmer gehören Hausschuhe. Die Badezimmer sind ausgestattet mit einer Dusche, einer Badewanne und einer Whirlwanne. Ein Haartrockner, ein Kosmetikspiegel und ein Telefon stehen für den Gebrauch zur Verfügung. Für Eltern mit Kindern stehen Familienzimmer zur Verfügung.

Sport/Unterhaltung:
Ob sportlich aktiv oder erholungssuchend, die Gäste können in einem der 3 Außenpools ein paar Längen schwimmen, während die Kinder einen Planschbereich für sich haben. Erfrischende Getränke an der Poolbar und wohlige Entspannung im Whirlpool bringen alle Wasserratten in die beste Stimmung. Auf der Sonnenterrasse sind Liegestühle und Schirme vorhanden. Die Unterbringung bietet mit Radfahren/Mountainbiking, Volleyball, Basketball und Angeln Möglichkeiten zum Sport im Freien. Mit Motorbootfahren, Kanufahren, Kajakfahren, Schnorcheln, Tauchen und Aqua-Fitness kommen auch Wassersportfreunde auf ihre Kosten. Den Gästen steht im Komplex mit einem Fitnessstudio, Tischtennis, Badminton, Darts, Aerobic und Handball ein breites Spektrum an Indoor-Sportarten zur Auswahl. In der Anlage werden verschiedene Wellnessangebote wie Spa, Dampfbad, Schönheitssalon, Massage-Anwendungen und Anti-Aging-Anwendungen offeriert. Kinder werden im Miniclub liebevoll betreut.

Verpflegung:
Der gastronomische Bereich wartet mit einer Bar auf. Das Restaurant ist mit Klimaanlage und Hochstühlen für Kinder ausgestattet. Erfrischende Drinks an der Strandbar sorgen für Wohlfühlmomente. Die Unterbringung bietet als buchbare Verpflegungsleistungen Übernachtung inkl. Frühstück, Halbpension, Vollpension und All-Inclusive. Ein kontinentales Buffetfrühstück garantiert einen guten Start in den Tag. Mittags gibt es die Wahl zwischen à la carte und Menü und abends zwischen Buffet, à la carte und Menü. Diätgerichte, vegetarische Gerichte und Kindermenüs werden auf Wunsch zubereitet. Darüber hinaus stellt der Komplex spezielle Verpflegungsangebote bereit. Alkoholische und alkoholfreie Getränke sind für die Gäste inklusive.

Kreditkarten:
Es werden gängige Kreditkarten wie American Express, Visa und MasterCard als Zahlungsmittel akzeptiert.

Nur-Hotel-Buchungen:
Bitte beachten Sie, dass für alle Gäste ohne Wohnsitz in der EU vor allem bei "Nur Hotel Buchungen" im Zielgebiet Probleme beim Einchecken im Hotel auftreten können. In einem solchen Fall sind die Hoteliers dazu berechtigt, eine Nachzahlung vor Ort einzufordern oder die Buchung zurückzuweisen!

Einreisebestimmungen für Thailand:
Für die Einreise nach Thailand benötigen deutsche Staatsangehörige (auch Minderjährige) einen gültigen Reisepass oder gültigen vorläufigen ReisepassKinder bis zu 12 Jahren können auch mit einem gültigen Kinderreisepass (mit Lichtbild) einreisen. Eine Einreise mit einem in der Vergangenheit als verloren oder gestohlen gemeldeten Reisedokument wird in der Regel verweigert.

Für touristische Aufenthalte in Thailand mit einer Aufenthaltsdauer von bis zu 30 Tagen ist kein Visum erforderlich, sofern man seine Rück- oder Weiterreise mittels Flug- oder Zugticket nachweisen kann. Die Aufenthaltsdauer wird bei der Einreise durch die Einwanderungsbehörde festgelegt, beträgt aber längstens 30 Tage und kann für touristische Zwecke um maximal 30 Tage verlängert werden. Für längere Aufenthalte über 30 Tage hinaus, muss vor der Einreise bei einer thailändischen Auslandsvertretung ein Visum beantragt werden, welches im Regelfall unabhängig von der Art der Einreise zu einem Aufenthalt von längstens 60 Tage berechtigt.

Ausländer sind in Thailand verpflichtet, ihre Ausweisdokumente stets mit sich zu führen, es kommt in den touristischen Zentren regelmäßig zu Kontrollen. Ausreichend ist aber eine Kopie, auf der auch der Einreisestempel zu sehen ist.

Für allein reisende Minderjährige ist die Einverständniserklärung der Eltern/Sorgeberechtigten erforderlich.

Bürger anderer Staaten erkundigen sich zu den Einreisebestimmungen bitte bei der thailändischen Botschaft oder dem zuständigen thailändischen Konsulat.

Quelle: Thailand: Reise- und Sicherheitshinweise - Auswärtiges Amt (auswaertiges-amt.de)

(Stand: Januar 2024)

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 27 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko Detský kútik áno
 • Potápačské centrum Potápačské centrum áno
 • Fitness Fitness áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Výborné (na základe 7 hodnotení)

Hodnotenie 4,6 / 5

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 4,6 / 5

Okolie 4,1 / 5

Cena 4,8 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

6. najlepšie hodnotený z 650 hotelov v Koh Samui

Róbert M.

Hodnotenie 4,0 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 4.12. - 16.12.2023 Hodnotené: December 2023

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Skvela dovolenka v pokojnom prostredí, pláž nebola dokonalá,viac odpadkov, malo personálu hotela, ktorý by udržiaval poriadok a zbieral odpadky na plazi. Ale personál hotela hodnotíme veľmi pozitívne, velmi ústretovi,vždy s úsmevom na tvári. Celkový dojem z hotela veľmi dobrý

Skvela dovolenka v pokojnom prostredí, pláž nebola dokonalá,viac odpadkov, malo personálu hotela, ktorý by udržiaval poriadok a zbieral odpadky na plazi. Ale personál hotela hodnotíme veľmi pozitívne, velmi ústretovi,vždy s úsmevom na tvári. Celkový dojem z hotela veľmi dobrý

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 3,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Priemer

Strava
Strava dobrá, široký výber, velka spokojnosť

Služby hotela
Sluzby hotela uspokojivé

Pláž
Na čistote pláže treba viac popracovať,

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Pavel F.

Hodnotenie 4,3 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 24.3. - 5.4.2023 Hodnotené: Apríl 2023

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Zdravotný stav sa zlepšil výrazne

Dobrí ľudia mi vo všetkom pomohli

Úžasné zážitky

Jeden deň foto so živým tigrom

A druhý deň som nakŕmil slonicu 18 banánmi

Zdravotný stav sa zlepšil výrazne

Dobrí ľudia mi vo všetkom pomohli

Úžasné zážitky

Jeden deň foto so živým tigrom

A druhý deň som nakŕmil slonicu 18 banánmi

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 2,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Pripadal som si ako maharadža na izbe.napoje grátis na izbe

Každý deň čisté voňavé uteráky

A posteľ preoblečení a krásne ustlaná

Strava
Thajská strava je výrazne pikantná a pestrá

Po jej požití zmiznú všetky zdravotné problémy so žalúdkom

Cítiť v nej pozitívne emócie ukryté

V kokosovom oleji koriander citrónová tráva limetka zázvor cibuľka a iné lahodné záležitosti

V hoteli boli tematické večery formou bufetovych stolov a kde kuchári pripravovali tieto božské pokrmy priamo pred vami

Téma...thajská kuchyňa... úžas

Téma seafood...úžas na druhú

Služby hotela
General tovel manager sa staral o všetko na pláži fantastický

Osuška lehátko slnečník čistota pláže super!!!

Bol odmenený kopov slovenských suvenírov

Recepčne boli síce krásne ale hlúpe

Nebol zrealizovaný objednaný wake Up call pondelok streda piatok

Iba na odchode v stredu úspešne

Zle zapísali dátum odchodu hotelbus... keď už som bol v Blave

Znalosť angličtiny slabá čo vynahradzovali milým úsmevom a ochotou

A tak som bol je milý a spieval im YESTERDAY OD BEATLES čo sa im veľmi páčilo

Čašníčky boli úžasné pomohli mi odniesť kopce jedla z bohatých raňajkách ku stolu

Pláž
General tovel manager sa staral o všetko na pláži

Osuška lehátko slnečník

Čistota pláže

Za to bol odmenený hrobov slovenských suvenirov

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Róbert M.

Hodnotenie 4,0 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 4.12. - 16.12.2023 Hodnotené: December 2023

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Skvela dovolenka v pokojnom prostredí, pláž nebola dokonalá,viac odpadkov, malo personálu hotela, ktorý by udržiaval poriadok a zbieral odpadky na plazi. Ale personál hotela hodnotíme veľmi pozitívne, velmi ústretovi,vždy s úsmevom na tvári. Celkový dojem z hotela veľmi dobrý

Skvela dovolenka v pokojnom prostredí, pláž nebola dokonalá,viac odpadkov, malo personálu hotela, ktorý by udržiaval poriadok a zbieral odpadky na plazi. Ale personál hotela hodnotíme veľmi pozitívne, velmi ústretovi,vždy s úsmevom na tvári. Celkový dojem z hotela veľmi dobrý

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 3,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytovanie
Priemer

Strava
Strava dobrá, široký výber, velka spokojnosť

Služby hotela
Sluzby hotela uspokojivé

Pláž
Na čistote pláže treba viac popracovať,

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Pavel F.

Hodnotenie 4,3 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Dátum pobytu 24.3. - 5.4.2023 Hodnotené: Apríl 2023

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Zdravotný stav sa zlepšil výrazne

Dobrí ľudia mi vo všetkom pomohli

Úžasné zážitky

Jeden deň foto so živým tigrom

A druhý deň som nakŕmil slonicu 18 banánmi

Zdravotný stav sa zlepšil výrazne

Dobrí ľudia mi vo všetkom pomohli

Úžasné zážitky

Jeden deň foto so živým tigrom

A druhý deň som nakŕmil slonicu 18 banánmi

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 2,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Pripadal som si ako maharadža na izbe.napoje grátis na izbe

Každý deň čisté voňavé uteráky

A posteľ preoblečení a krásne ustlaná

Strava
Thajská strava je výrazne pikantná a pestrá

Po jej požití zmiznú všetky zdravotné problémy so žalúdkom

Cítiť v nej pozitívne emócie ukryté

V kokosovom oleji koriander citrónová tráva limetka zázvor cibuľka a iné lahodné záležitosti

V hoteli boli tematické večery formou bufetovych stolov a kde kuchári pripravovali tieto božské pokrmy priamo pred vami

Téma...thajská kuchyňa... úžas

Téma seafood...úžas na druhú

Služby hotela
General tovel manager sa staral o všetko na pláži fantastický

Osuška lehátko slnečník čistota pláže super!!!

Bol odmenený kopov slovenských suvenírov

Recepčne boli síce krásne ale hlúpe

Nebol zrealizovaný objednaný wake Up call pondelok streda piatok

Iba na odchode v stredu úspešne

Zle zapísali dátum odchodu hotelbus... keď už som bol v Blave

Znalosť angličtiny slabá čo vynahradzovali milým úsmevom a ochotou

A tak som bol je milý a spieval im YESTERDAY OD BEATLES čo sa im veľmi páčilo

Čašníčky boli úžasné pomohli mi odniesť kopce jedla z bohatých raňajkách ku stolu

Pláž
General tovel manager sa staral o všetko na pláži

Osuška lehátko slnečník

Čistota pláže

Za to bol odmenený hrobov slovenských suvenirov

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Zuzana K.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 1.4. - 5.4.2023 Hodnotené: Apríl 2023

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Krasne a klidne prostredi

Krasne a klidne prostredi

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Vilka s privatnim bazénem byla naprosto skvela, nic nechybelo

Strava
Meli jsme pouze snidane a ty byly velmi bohate, kazdy si vybral

Služby hotela
V hotelu jsou zdarma k zapijceni kola a kajaky. Za poplatek pak SPA

Pláž
More je pomerne melke, lepsi plavani je v blizkem Lamai

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Piotr Radziwiłłowicz

Hodnotenie 4,4 / 5

Overená recenzia (Travelplanet.pl) Dátum pobytu 8.2. - 23.2.2023 Hodnotené: Marec 2023

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Ostrov je klidný, trochu opuštěný. Výběr jídel je skromný, ale dostačující. Personál mimořádně zdvořilý a starostlivý.

Ostrov je klidný, trochu opuštěný. Výběr jídel je skromný, ale dostačující. Personál mimořádně zdvořilý a starostlivý.

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Pokoj je pohodlný, i když výzdoba není pro Thajsko příliš atraktivní. Žádné asijské akcenty.

Strava
Chutné, i když výběr je dost omezený.

Služby hotela
Na vysoké úrovni

Pláž
Pláž je bohužel plná odpadků a plastů. Nikdo to neuklízí.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Aneta H.

Hodnotenie 4,3 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 17.9. - 1.10.2022 Hodnotené: Október 2022

Centara Villas Samui Hodnotenie: 4/5 Thajsko, Koh Samui

Celkově dovolená byla super. Cesta sice skoro 24h i s čekání na přestupy, ale vše proběhlo bez problému. Během dlouhého letu do BKK 2x teplé jídlo, i na krátkém vnitrothajském letu. Překvapilo nás, kolik dětí jezdí na mopedech. MHD vlastně neexistuje, MOŽNÁ ve špičku ve větších městech můžete sehnat odvoz v songtao (korba pick-upu), my šli docela kus pěšky než jsme si stopli jeep s párem dalších turistů. Zajímavá fireshow.

Celkově dovolená byla super. Cesta sice skoro 24h i s čekání na přestupy, ale vše proběhlo bez problému. Během dlouhého letu do BKK 2x teplé jídlo, i na krátkém vnitrothajském letu. Překvapilo nás, kolik dětí jezdí na mopedech. MHD vlastně neexistuje, MOŽNÁ ve špičku ve větších městech můžete sehnat odvoz v songtao (korba pick-upu), my šli docela kus pěšky než jsme si stopli jeep s párem dalších turistů. Zajímavá fireshow.

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Náš garden bungalow byl úplně nahoře rezortu, takže jsme viděli i na moře. Vlastní terasa s léhatky byla příjemná. Bez klimatizace bychom ale v noci nemohli spát, po celém dni dokázala rychle zchladit místnost. Místo vany bychom ocenili spíše sprchový kout, ale to je jen drobnost. Denně lahev pitné vody na osobu vystačí tak na umytí zubů a zapití tabletek, bez kanistrů z marketu bychom to nezvládli, pokojový minibar byl ale dobře zásobený malými plechovkami.

Strava
Plná penze i polopenze si vybírala ze stejného menu, měli předvybrané sety jídel. Občas něco spletli a místo označení setu (A-L) si psali položky. Celou dobu neobměnili nabídku, jen jednou týdně (pátek) nabízeli extra buffet. Drinky za přijatelnou cenu, ale např. sklenice vína stojí jako celá lahev a ani v supermarketu není kdovíjaký výběr.

Služby hotela
Hotelový servis funguje dobře, za "greenday" bez výměny ručníku získáte slevu do restaurace, která se ale nakonec nevyplatila (nepočítá se do "kreditu" v hotelu). Využili jsme shuttle bus do marketu i výlet do Lamai a Chawengu.

Pláž
Pláž čistá, hodně potulných psů, ale ti neobtěžují. Sem tam se proběhli po pláži nebo si šli zaplavat, nechají se podrbat. Každý den možnost čistých ručníků, zdarma kayaking a paddleboards. 3 bazény, které jsme ale nevyužili. Přírodní hráz chrání zátoku, která je skoro bez vln a čistá. Hodně dlouho mělčina. Spíš hrubý písek a ve vodě někdy ostré kameny, obuv však není nezbytně nutná. Sprcha na pláži je, i sudy s vodou na omytí nohou od písku vedle schodiště.

Bola táto recenzia užitočná? (2) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

10:00 h

Popis

Ostrov je vďaka obmedzenej hotelovej kapacite jednou z posledných oáz nedotknutej tropickej prírody v juhovýchodnej Ázii. Vnútrozemie je pokryté zalesnenými vrcholkami hôr, pobrežie je lemované jedinečnými plážami s nádhernou tropickou prírodou palmových hájov. Medzi hlavné atrakcie ostrova možno taktiež zaradiť opičí háj, vodopád Hin Lad, sladkovodné jazero a morský národný park Angthong, ktorý je tvorený 40 ostrovčekmi pokrytými romantickým daždivým pralesom. Najobľúbenejším strediskom na ostrove je Chaweng Beach, ideálne miesto na kúpanie a zábavu. Priezračná voda, dlhá pláž s jemným pieskom a možnosť zábavy v záhradných reštauráciách a baroch sľubujú nezabudnuteľné zážitky. Dovolenka na Ko Samui je vhodná najmä pre záujemcov o pokojnú dovolenku v nerušenom prostredí tropického ostrova pod kokosovými palmami. Transfer z letiska trvá cca 30 minút.

Koh Samui je tretím najväčším thajským ostrovom. Povrch ostrova je pomerne hornatý a veľkú časť územia pokrývajú zalesnené kopce a plantáže kaučukovníkov.
Ostrov Koh Samui je turistmi veľmi obľúbený. Tomu napomáha predovšetkým výstavba letiska, ktoré umožňuje pohodlné cestovanie z hlavného mesta Bangkoku. I cez vysokú náštevnosť si ostrov zachoval mnohé zo svojich pôvodných krás.

Turistické ubytovanie je zaisťované v moderných areáloch s bungalovmi. Veľmi vyhľadávaným areálom je napríklad Axolotl Village, ktorého špecializáciou je jóga, sauna, meditácia a vynikajúca vegetariánska kuchyňa.
Na ostrove Koh Samui by ste rozhodne nemali vynechať náštevu národného parku Ang Thong National Park. Jeho príroda si zachovala naprosto dokonalú nedotknutosť a iste vás priamo uchváti. Na koh Samui si môžete taktiež pozrieť niekoľko vodopádov a perlorodkovou farmu.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 0 m
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 27 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 30 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať