Keňa - volanie divočiny s českým sprievodcom

Keňa

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Keňa - volanie divočiny s českým sprievodcom

Keňa - volanie divočiny s českým sprievodcom

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : V ranných hodinách odlet z Prahy do Kene s prestupom. Večer prílet do Nairobi. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

2. deň

PRÍLET DO NAIROBI: Po raňajkách návšteva slonieho sirotinca Daphne Scheldrickovej, kde okrem iného môžete pozorovať kŕmenie tých najmenších sloníčat. Po obede návšteva múzea Karen Blixenovej, manufaktúry Kazuri a žirafej farmy s možnosťami kŕmenia žiráf. Návrat do hotela, nocľah s raňajkami.

3. deň

NAIROBI - MASAI MARA: Po raňajkách odchod do NP Masai Mara. O cca 14:00 hod príchod do kempu Mara Sarova, ubytovanie a obed. Poobede safari v rezervácii, slávnej vďaka každoročnej migrácii pakoní a zebier. Okrem nich tu tiež stretnete ďalšie druhy zvierat, ako napr. slony, žirafy, ďalšie druhy antilop a tiež veľké mačky. Levy odpočívajú v tieni pod stromami, gepardi striehnu na svoju korisť a v korunách stromov sa ukrývajú leopardy. Večera a nocľah v kempe Mara Sarova.

4. deň

MASAI MARA: Doobeda i poobede safari v rezervácii Masar Mara. Dnes sa vydáme hľadať slávnu "Veľkú päťku", kam sa zaraďuje lev, leopard, slon, nosorožec a byvol. Tento deň máme tiež možnosť navštíviť masajskú dedinu, kde sa zoznámime s životom tohoto nespútaného kmeňa pastierov (za príplatok). Večer návrat do lodge, večera, nocľah.

5. deň

MASAI MARA - NP LAKE NAKURU: Skoro ráno, po drobnom občerstvení v kempe, vyrazíme na tradičné ranné safari. V túto dennú hodinu je zver vďaka nižším teplotám najviac aktívna, a tak pri troche šťastia uvidíme napríklad i veľké mačky na love. Návrat do kempu na raňajky. Následne odchod do NP Lake Nakuru, ktorý je keňskou vládnou rezerváciou pre nosorožce. Ubytovanie a obed v lodge Sarova Lion Hill. Poobede safari v parku. Okrem nosorožcov bielych a čiernych tu môžete pozorovať byvoly, zebry, impaly, gazely, ale i veľké mačky a mnoho druhov vtákov, vrátane plameniakov, ktorí si v alkalickom jazere Nakuru hľadajú potravu. Večer návrat do lodge, večera, nocľah.

6. deň

NP LAKE NAKURU - NP AMBOSELI: Za úsvitu tradičné ranné safari. Vychutnáme si pohľad na pokojne sa pasúce nosorožce biele, ktoré sa radi zdržujú na otvorených pláňach. Skúsime tiež nájsť nosorožce čierne, ktoré sa naopak radi schovávajú v buši. Určite stretneme tiež žirafy rotschidlové, okusujúce akácie. Návrat do lodge na raňajky. Nasleduje odchod do NP Amboseli so zastávkou v Nairobi, kde si vychutnáme výborný obed v slávnej reštaurácii Carnivore, ktorá sa špecializuje na mäso na ražni. Pokračovanie cestey do Amboseli. Navečer príchod do Amboseli Sopa lodge, večera a nocľah.

7. deň

NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST: Po skorých raňajkách doobedňajšie safari v Amboseli. Z plání Amboseli je úžasný výhľad na Kilimanjaro, najvyššiu horu afrického kontinentu. V parku stretneme obrovské stáda slonov, ktorí milujú kúpanie v miestnych bažinách. Pozorovať tu môžeme ale aj rôzne druhy antilop a vtákov. Po obede odchod do NP Tsavo West. Safari cestou do kempu. Navečer príchod do Voyager Ziwani kempu, večera a nocľah.

8. deň

NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST: Po skorých raňajkách safari v západnej časti parku Tsavo. Nemôžeme vynechať návštevu kryštálovo čistých prameňov Mzima, obľúbeného stanoviska hrochov a krokodýlov. Je tu vybudovaná podvodná pozorovateľňa a pokiaľ nám bude priať šťastie, môžeme okrem rýb pozorovať tiež kúpajúce sa hrochy. Návrat do kempu na obed. Poobede prejazd do východnej časti parku Tsavo, kde určite stretneme slávne "červené" slony! Safari si užijeme cesto do Satao kempu, kam dorazíme v podvečer. Pri kempe je prírodné napájadlo, kam sa sťahuje zver za vodou. Vychutnáme si západ slnka a užijeme si úžasné výhľady. Večera a nocľah v kempe.

9. deň

NP TSAVO EAST - MOMBASA - PLÁŽ DIANI: Tradičné ranné safari v NP Tsavo East. Určite vás prekvapia miestne "červené" slony. Zem v tejto časti parku má červenú farbu a bahno priľne na kožu slonov, ktorí milujú kúpele v miestnych jazierkach. Pozorovať tu môžeme tiež antilopy, zebry a byvoly, pre ktoré je miestna savana bohatým zdrojom potravy. Následne odchod do Mombasy, kde podstúpime PCR test, potrebný pred spiatočnou cestou. Pokračovať budeme na južné pobrežie do oblasti najkrajšej keňskej pláže Diani Beach, kde sú najlepšie podmienky na kúpanie sa v oceáne. Ubytovanie v hoteli Papillon Lagoon Reef, pobyt so službou All inclusive.

10. deň

PLÁŽ DIANI - RELAX PRI VODE: Pobyt v hoteli so službou All inclusive. Individuálny program s možnosťou kúpania sa a vodných športov. Nocľah v hoteli.

11. deň

PLÁŽ DIANI - RELAX PRI VODE: Pobyt v hoteli so službou All inclusive. Individuálny program s možnosťou kúpania sa a vodných športov. Nocľah v hoteli.

12. deň

ODLET Z MOMBASY - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Poobede transfer na letisko v Mombase, odbavenie k odletu a odlet do Prahy s prestupom.

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne - na vyžiadanie, možný príplatok), všetky transfery podľa programu (na safari terénnymi automobilmi Toyota Landcruiser s otváracou strechou), 2 x nocľah v hoteli Sarova Panafric Nairobi s raňajkami, 6 x nocľah v lodge a kempoch podľa programu s plnou penziou, 3 x nocľah v hoteli Papillon Lagoon Reef s All Inclusive, safari a uvedené aktivity vrátane vstupov do NP a navštívených atrakcií, služby profesionálnych miestnych safari sprievodcov, služby českej sprievodkyne Petry Baumannovej, vodu v automobile počas safari

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 489,- EUR, vstupné vízum do Kene za poplatok (elektronická žiadosť www.ecitizen.go.ke minimálne 4 dni pred odletom, pre osoby staršie ako 16 rokov), cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu), návštevu masajskej dedinky (vstup cca 30,- USD/osoba - po dohode s Masajmi), prepitné miestnym safari sprievodcom (odporúčaná výška 10 - 15,- USD/osoba/1 deň

Vyberte si termín