Safari v srdci divočiny

Tanzánia

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Safari v srdci divočiny

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

PRAHA (VIEDEŇ) - PRÍLET DO TANZÁNIE - ARUSHA: Odlet z Prahy (Viedne) do Tanzánie s prestupom. Prílet, transfer do hotela (cca 40 min). Nocľah.

2. deň

ARUSHA - NP LAKE MANYARA: Raňajky, odchod do NP Lake Manyara a safari s obedom formou pikniku. Jazero Manyara, obklopené dažďovým pralesom, leží v susedstve Veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Tento najmenší tanzánsky NP ponúka najmä pozorovanie vtáctva (cca 350 druhov) - pelikány, plameniaky, ale aj slony, žirafy, zebry, alebo pakone. Večer príchod do lodge/kempu 5*, večera, nocľah.

3. deň

LAKE MANYARA - NP SERENGETI: Raňajky, odchod do NP Serengeti. Cesta vidiekom ponúka zaujímavé pohľady na život miestnych ľudí. Prejazd oblasťou Ngorongoro. Zastávka v múzeu Olduvai s odliatkami kostí pravekých zvierat a stôp Australopiteka žijúceho pred 1,8 miliónmi rokov. Obed formou pikniku. Safari v rezervácii Serengeti, ktorá vám učaruje nekonečnými pláňami, kde sa neustále pohybuje okolo milióna kusov migrujúcej zveri. Príchod do lodge/kempu 5*, večera, nocľah.

4. deň

NP SERENGETI: Raňajky, celodenné safari v parku. Stravovanie a nocľah v lodge/kempe.

5. deň

NP SERENGETI - NGORONGORO: Raňajky, odchod do chránenej krajinnej oblasti Ngorongoro, cestou safari v Serengeti. Obed formou pikniku. Cesta oblasťou Malanja Depression, domovom Masajov. Potom výstup na okraj krátera Ngorongoro. Príchod do lodge 5*, ktorý leží na okraji krátera a ponúka úžasný výhľad na jeho dno. Voľno na relaxáciu, večera, nocľah.

6. deň

NGORONGORO - LAKE MANYARA: Po raňajkách zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari a obed formou pikniku (max. 6 hod). Časové obmedzenie je dané vládou. Ngorongoro je kaldera s rozlohou cca 8.000 km2, sformovaná prepadom vulkánu po veľmi silnom výbuchu sopky, pôvodne vysokej ako Kilimanjaro. Dnes uzavretý unikátny ekosystém so savanou, močiarmi, aj lesmi je domovom mnohých druhov afrických cicavcov, vrátane ohrozených nosorožcov čiernych a „veľkej päťky“ - teda byvola, slona, leoparda, leva a nosorožca. Popoludní fakultatívne návšteva masajskej bomy (vstup cca 35, - $/osoba). Odchod k jazeru Manyara a do lodge/kempu 5*, večera.

7. deň

LAKE MANYARA - ARUSHA - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky, odchod do Arusha. Do času odchodu ubytovanie v hoteli 5* (bez stravovania). Transfer na letisko Kilimanjaro a odlet do Prahy (Viedne).

8. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu Praha – Kilimanjaro – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 6 x nocľah v hoteloch a lodge/kempoch zo siete Serena, stravovanie: 1 x raňajky (Arusha), 5 x plná penzia (NP), vstupy do národných parkov, transfery terénnym vozidlom Toyota Landcruiser s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne, anglicky hovoriaceho profesionálneho sprievodcu počas safari, 1 liter vody na osobu a deň počas safari

Cena nezahrňuje:

letiskové a bezpečnostné taxy 489,- EUR, vízum do Tanzanie 50,- $/osoba (elektornicky vopred), cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu), prepitné miestnemu sprievodcovi (5-15,- USD/osoba/deň)

Vyberte si termín