Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

od 177 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 81 205

Poloha

Hotel Mountain Lake Hotel Vernagt-Schnals leží na pokojnom mieste s výhľadom na okolité hory, uprostred krásnej prírody a priamo pri jazere. Skvelá atmosféra a kuchyňa vám z dovolenky urobia nezabudnuteľný zážitok, keď k tomu pridáte všetky športové možnosti a wellness, je to ideálne miesto pre každého.

Vybavenie

Hosťom je k dispozícií recepcia, lobby, televízna miestnosť, Wifi za poplatok, lyžiareň, výťah, parkovisko, miestnosť na raňajky, jedáleň, reštaurácia, bar, café, terasa a záhrada.

Ubytovanie

Hotel Mountain Lake Hotel Vernagt ponúka krásne zariadené 2-4 lôžkové izby so sociálnym zariadením sprchou, WC, fénom, niekde balkón alebo terasa a rozkladacia pohovka. A: 2 lôžková izba B: 3 lôžková izba C: 4 lôžková izba

Strava

Hotel ponúka stravovanie formou polpenzie. Raňajky sú formou bufetových stolov. Na večeru je výber z menu o 4 chodoch so šalátovým bufetom, kútikom so syrmi, ovocím. Počas týždňa sú tiež tematické večere s miestnymi špecialitami. Vianočné a silvestrovské menu je v cene.

Služby

Hostia si môžu zahrať stolné hry a stolný futbal zdarma, za poplatok biliard. WiFi možno využívať za poplatok cca. 7,50 € na pobyt. K dispozícií je hosťom wellness, ktoré zahŕňa krytý bazén, fínsku saunu, parný kúpeľ, infra červenú kabínu a odpočinkovú miestnosť. Asi 7 km od hotela sa nachádza skiareál Schnalstal do ktorého jazdí skibus Vernagt.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 150 m
 • Vzdialenosť od letiska 60 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 7 km
 • Vnútorný bazén áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Ötziho rodisko

Talianske údolie Val Senales pritiahlo záujem všetkých svetových médií v roku 1991, keď bol v ľade objavený zmrznutý muž z doby kamennej aj so zachovaným odevom, topánkami a výbavou. Jeho meno bolo Ötzi a dnes ho môžete vidieť v Archeologickom múzeu v Bolzane. Vysokohorské údolie Val Senales si napriek nárastu turistov zachovalo veľa svojho pôvodného charakteru. V ľadovcovom stredisku s 37 kilometrami zjazdoviek sú lyžiarske podmienky stabilné po celý rok a na najvyšších polohách nad 3000 metrov nad morom sa lyžuje aj v lete. Prevažujú čierne vyzývavé zjazdovky pre skúsených lyžiarov. Ostatní si vychutnajú 8 kilometrov dlhý zjazd Schmugglerabfahrt a široké červené a modré zjazdovky s prívetivým sklonom. Úplní začiatočníci sa učia prvé oblúčiky na svahoch Glocken 1 a 2, na ktoré sa sústreďujú aj lyžiarske školy so svojimi klientmi. Zábavný park medzi lanovkami Grawand a Final s letnými prevádzkami sa môže pochváliť U-rampou a dômyselnými prekážkami. Bežkári sa na jar a na jeseň stretnú na vysokohorskom okruhu Hochjoch v dĺžke 6 kilometrov, na ktorom sa pripravujú aj profesionálni pretekári. Päťkilometrová trať Lazaun je v prevádzke v zime. Volný jazdci si vychutnajú hlboký sneh na 9,5 kilometrov dlhom zjazde Finail a na 2 kilometrovom úseku vedľa lanovky Hintereis.

Après-ski

Obce a ubytovacie zariadenia vzdialené desiatky kilometrov od väčších centier majú obmedzený, ale o to zaujímavejší après-ski program. Atraktívny výlet na snežniciach do ľadovcovej jaskyne si nenechajte ujsť a navštívte aj najvyššie položený horský hotel v Alpách Berghotel Grawand. Pešie túry vedú k útulným chatám s vynikajúcou kuchyňou a okolo jazera Sassalbo. Zábavu pre celú rodinu prichystá sánkarska dráha Schnalstal – Lazaun. Malý après-ski bar s tanečným parketom leží priamo pri stanici kabínkovej lanovky a ďalšie dva bary a diskotéku nájdete v Kurzrasu.

Doprava

K areálu Schnalstal na konci údolia Val Senales vedie dlhšia príjazdová cesta so strmým stúpaním posledných 22 kilometrov. Najbližší diaľničný zjazd Bolzano je vzdialený 65 kilometrov a mimo ležiaca poloha oblasti neumožňuje ani využitie kombinovaného ski pasu Ortler Skiarena. Celková vzdialenosť zo Slovenskej republiky však príjemne prekvapí. Trasa z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck v dĺžke 640 kilometrov trvá približne 6 hodín a 30 minút a pri trase z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck strávite za volantom asi 11 hodín. Ski autobusová linka prechádzajúca celým údolím je zahrnutá do ceny ski pasu.

Koľko to stojí?

Ski pas Val Senales platí pre všetky trate s dĺžkou 37 kilometrov. V hlavnej sezóne stojí jeho šesťdňová varianta 238,5 € pre dospelých, 191 € pre juniorov do 18 rokov a 143 € pre deti do 14 rokov. Špeciálne ponuky sú pripravené pre seniorov nad 60 rokov, pre rodiny, pre skupiny a lyžiarske výlety a pre bežkárov a turistov. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí aj v ďalších 14 relatívne vzdialených strediskách.

Leto na ľadovci

V lete a na jeseň sa vydajte na dobrodružnú výpravu po stopách Ötziho do archeoparku v obci Unser Frau. Interaktívna expozícia zobrazuje život obyvateľov Val Senales v dobe, keď Ötzi pásol zvieratá v miestnych horách. Zelené údolie s nádhernými trasami pre pešiu turistiku postupne objavujú turisti v letných mesiacoch. Obľúbená trasa Meraner Weg vedie okolo prírodného parku Texelgruppe. Strmé a hladké skalnaté steny sú výzvou pre horolezcov a v dobe, keď sa topí sneh sa sem prichádzajú nadšení vodáci na raftoch, kajakoch a kanoe. Adrenalínovou novinkou je hydrospeed a nočný rafting. Cyklisti vystúpia do výšok nad 2000 metrov, kde sa nachádzajú ťažšie trasy s prevýšením v stovkách metrov. Aj v lete sa lyžuje a bežkuje na ľadovci Hochjochgletscher a keď ste zabudli zimnú výbavu doma, nechajte sa aspoň vyviesť roľbou k ľadovcovej jaskyni a obdivujte kúzelnú hru svetiel.

 • Vzdialenosť od centra mesta 150 m
 • Vzdialenosť od letiska 60 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 7 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 16 °C v noci 4 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 16 °C v noci 3 °C

 • Utorok 15 °C v noci 2 °C

 • Streda 11 °C v noci 6 °C

 • Štvrtok 11 °C v noci 1 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December