Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Hotel Villa Kastelruth****

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Názov či hviezdičkové hodnotenie ubytovania sa v našej databáze líši od názvu / hodnotenia poskytnutého cestovnou kanceláriou:

 • Marco Polo CZ: Hotel Villa Kastelruth****
 • Invia: Villa Kastelruth

Cena zahrnuje

Ubytování ve vybraném typu pokoje
Polopenzi PLUS (odpolední svačina zdarma)
Vstup do wellness zóny v hotelu
Venkovní parkování
Kartu Mobilcard
WiFi připojení

Cena nezahrnuje

Lázeňskou taxu 2,50€/os. od 14 let/noc
Cestovní pojištění
Parkování v garáži (dle dostupnosti)

O hotelu

Hotel Villa Kastelruth je tradičním horským hotelem, který byl postaven již v roce 1903 a v roce 2015 byl kompletně zrenovován. Dnes nabízí svým hostům elegantní a stylový interiér s prosvětlenými salonky, společenskou místnost, čítárnu, jídelnu s bufetovým salonkem, bar s posezením, sluneční terasu, výtah a wellness zónu (viz popis níže). WiFi připojení je v hotelu zdarma.

Lokalita

Hotel se nachází v krásném prostředí přírodního parku Schlern, v těsné blízkosti údolí Val Gardena. Leží přímo v historickém centru obce Kastelruth / Castelrotto (cca 1 050 m n. m.). Lanovka na Seiser Alm/Alpe di Siusi je cca 4 km od hotelu, autobusová zastávka je přímo u budovy. Cca 5 km od hotelu je golfový klub St.Vigil/Seis (osmnáctijamkové hřiště, Driving Range a golfová škola). Nádraží Brixen je cca 18 km, vlakové nádraží Bolzano pak cca 25 km od hotelu (na hotelu je možné za poplatek zarezervovat transfer z nádraží).
Vzdálenost z Prahy: cca 650 km, 6 hodin a 30 minut
Vzdálenost z Brna: cca 715 km, 7 hodin

Popis pokojů

Ve všech pokojích je WC, sprcha, fén, sat. TV, pokojový trezor, WiFi připojení, kosmetické zrcátko a župany + pantofle do wellness:
 • Dvoulůžkové pokoje Standard: cca 19 m2, pro 2 osoby.
 • Dvoulůžkové pokoje Superior: cca 25 m2, dřevěná podlaha, možnost až 2 přistýlek formou rozkládací pohovky, některé s balkonem.
Dětská postýlka na vyžádání v CK za poplatek 20€/noc (platba na místě).

Restaurace, bary, stravování

Polopenze PLUS:
snídaně formou bufetu (7.30 - 10.30 hod.), večeře formou výběru ze čtyřchodového menu se salátovým bufetem (18.30 - 21.00 hod.). Každý týden jsou v hotelu tematické večery.
Navíc zdarma odpolední svačina se sladkostmi a ovocem (15:30-17:30) .

Fitness a lázně

Zdarma: wellness zóna:
Tyrolská panoramatická sauna, přímý vstup do zahrady s vyhřívaným venkovním bazénem (14 x 4 m), Biosauna a jacuzzi. Zahrada s prostorem na opalování, lehátka a slunečníky.

Aktivity v hotelu a okolí

3x týdně průvodcované túry a vycházky.
V ceně pobytu je Mobil Card (veřejná doprava v celém Jižním Tyrolsku zdarma).
Domácí mazlíčci povoleni za poplatek 20€/den (na vyžádání v CK, platba na místě).


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od zjazdovky Zjazdovka 350 m
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • TV TV áno
 • Kľudná lokalita Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Destinácie

Popis

Trentino, celým názvom Trentino - Alto Adige je najsevernejší taliansky región obklopovaný pohorím Dolomity. Ako napovedá jeho názov, je zložený z dvoch regińov: Trentino a Alto Adige, ktorý patril pod Rakúsko. tento región môžete taktiež poznať v názvu Južné Tyrolsko, používa sa čím ďalej častejšie. Trentino - Alto Adige je hornatým regiónom, preto najväčší príliv turistov zaznamenávajú strediská zimných športov. Oblasť je plná luxusných hotelov a rodinných penziónov. V Dolomitoch, ktoré sa rozkladajú medzi mestami Bolzano a Belluno, môžete využiť mnoho kilometrové zjazkovky, bežkárske trate alebo lyžiarske školy. Všetky lyžiarske strediská sú perfektne vybavené, ponúkajú mnoho možností, ako tráviť voľný čas - diskotékami, barmi alebo reštauráciami.

Príroda

Príroda v Trentino - Alto Adigo je miestami absolútne nedotknutá. To všetko vďaka vysokej ochrane životného prostredia, ktorého poškodzovanie a znečisťovanie sa trestá vysokými pokutami! Nájdete tu nádherné miesta, že sa Vám bude tajiť dych. Takými sú napríklad Parco dello Stelvio - jeden z národných parkov Talianska, Parco Monte Corvo, kde nájdete najväčšie množstvo rôznych druhov živočíchov i rastlín. Behom lela je zase možno tráviť voľný čas u vody. Je tu niekoˇko veľmi pekných jazier ako Lago di Moveno alebo Lago di Resia. SAmozrejme je príhodné nahliadnuť do niekoľkých miest s prívetivou atmosférou. Páčiť sa Vám bude určite v Roveretu alebo v hlavnom meste tohoto regiónu, v Trentu.

Trent

Ako som sa už zmienila, Trent je hlavné mesto regiónu. Je to vysoko rozvinuté mesto a s bohatou históriou, ktorá siaha až do dôb pred príchodom Rímanov. Mesto stále vzrastá a ponúka množstvo pamiatok a krásnych miest. medzi také patrí: pevnosť Castello del Buonconsiglio. Pochádza z 13. storočia a po mnoho rokov bola sídlom mestských biskupov. Vo veži pevnosti sa nachádza gotická freska pravdepodobne od autora menom Václav z Čiech. Na námestí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona mesta. Bola postavená v 11. storočí a vo vnútri je hrobka svätého Vigilia. Na tomto námestí môžete obdivoať krásne paláce s ešte krásnejšími freskami. Ďalšou dôležitou pamiatkou Trenta je Fontana Del Nettuno. Tá bola vytvorená v 18. storočí a mala podtrhnúť dôstojnosť mesta.

Pokiaĺ sa v Trentu zdržíte dlhšie, určite navštívte niekoľko vinných sklepov. Miestne víno je výnimočné, a pokiaľ k nemu ochutnáte miestne syry, budete ako v siedmom nebi! Pokiaľ ide o tradície, v samotnom Trentu môžete zažiť množstvo zábavy a poznať i miestne tradície. Na konci júna sa konajú oslavy Feste Vigilare, na oslavu patróna mesta. Celé historické centrum sa premení do pôvodnej stredovekej podoby. Na uliciach miestny obyvatelia v historických kostýmoch predvádzajú staré remeslá a turisti si ich môžu skúsiť alebo ochutnať tradičné tridentské jedlá a nápoje. Medzi také patria skvelý polotvrdý syr Trento alebo likér z lesných jahôd.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je stredisko, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1500 metrov nad morom. Je to doslova perla dolomie, obklopená ľadovcom Adamello a vrcholom Brenta.
Ako je už v Taliansku zvykom i Madonna di Campiglio je veľmi staré mesto, bolo spolu s kláštorom založené už pred mnoha storočiami a teda slúžilo ako útočisko pútnikom. Dnes je Madonna di Campiglio jedným z najslávnejších lyžiarskych stredisiek Talianska

Šport

Zjazdovky v Madonna di Campiglio sú svojou kvalitou neprekonateľné, budete tu môcť celé dni lyžovať, aniž by ste dali lyže z nôh. Z centra mesta sa môžete pohodlne dosta´t na všetky zjazdovky, i na tie vzdialenejšie ako Folgarida alebo Marilleva. Madonna di Campiglio ponúka na 150 kilometrov zjazdoviek a 57 rôznych lanoviek a vlekov. Nesmiernou výhodou je premyslený systém čítačiek skipasov, kedy stačí prejsť turniketom a skipas ani nemusíte vyberať z vrecka. Tým sa vyhnete veľkým frontám. Nezabudnite si pozrieť známu zjazdovku 3-Tre, kde sa usporiadavajú pohárové závody v slalome alebo alpskom lyžovaní.

Rovereto

Rovereto je rkásne historické mesto, ktoré bolo založené Rímanmi. Nachádza sa tu množstvo historických a kultúrnych pamiatok. S jednou sa stretnete už pri vstupu do mesta. Je to stará mestská brána San marco, ktorá pochádza z 15. storočia. Ďalšou dominantou mesta je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad námestím Piazza Podersta. Pokiaľ máte radi kultúru, nenechajte si ujsť návštevu jedného z najväčších múzeí moderného európskeho umenia Mart. Pokiaľ máte radšej staršiu históriu, potom Vás bude zaujímať Lavini di Marco, čo je oblasť vápencových skál a jaskýň, kde boli nájdené pozostatky dinosaurov, ktoré si je tam možné prezrieť.
Medzi ďalšie zaujímavé mestá regiónu Trentino - Algo Adige patrí Bolzano alebo Merano. Obe menšie mestečká sú veľmi vyhľadávané vďaka nádhernému výhľadu na Dolomity, bolzano je taktiež obľúbeným pracovným miestom, sú tu totiž ve%lmi rozsiahle jablkové sady.
 • Vzdialenosť od zjazdovky Zjazdovka 350 m

Počasie

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto lokalite

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December