Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 222868286

Popis

Elegantní moderní hotel je klidným útočištěm s originální srílanskou pohostinností! Směs moderní elegance a útulného prostředí potěší nejen rodiny s dětmi, ale i ty, kdo hledají romantické prostředí!

Poloha

Negombo, na západním pobřeží ostrova, přímo u písečné pláže. Vzdálenost od letiště cca 20 minut jízdy, od hl. města Colombo cca 60 minut jízdy.

Vybavení hotelu

83 pokojů a suite. 2 restaurace, 3 bary, 2 bazény, SPA centrum, fitness, v blízkosti centrum vodních sportů, billiard, boutique, business centrum, konferenční sál, lékař, hlídání dětí, Wi-fi internet zdarma, pronájem aut.

Vybavení pokoje

Standard pokoj - klimatizace, minibar, sejf, varná konvice, fén, telefon, varná konvice, žehlička a žehlící prkno, SAT/TV, CD/DVD přehrávač, Wi-fi internet zdarma, koupelna, sprcha, WC, balkon nebo terasa. Možnost přistýlky pro dítě do 15 let.

Stravování

snídaně, možnost dokoupení polopenze, plné penze či ALL INCLUSIVE – vše formou kombinace bufetu a servírovaného menu.

Poznámka

za příplatek možnost ubytování v pokoji deluxe nebo suite.

Cena zahrnuje - let

leteckou dopravu Praha – Colombo – Praha, letištní taxy a palivové příplatky, ubytování na uvedený počet nocí ve dvoulůžkovém pokoji, stravování uvedené u hotelu, transfery, pobytové taxy, česky mluvící asistenci místní CK na telefonu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje - let

vízum 1.100 Kč na osobu, v období do 20.4.2020 vstupní vízum zdarma, pokud si klienti zažádají online (pas musí mit delší platnost než 6 měsíců),

Poznámka

u vánočních a silvestrovských pobytů povinný vánoční a silvestrovský příplatek – informace v CK. Většina exotických zájezdů je operována na pravidelných linkách leteckých společností a celková cena zájezdu se odvíjí od aktuální ceny letenky v den rezervace. Ceny jsou stanovené pro lety v ekonomické třídě a platí pouze pro rezervace v optimální knihovací třídě, což znamená, že nabídka platí při dosažení nejvýhodnější ceny letenky. Může tudíž dojít k navýšení, ale i ponížení oproti ceně, která je uvedena na našich webových stránkách! Fakultativní výlety V průběhu vašeho pobytu je pro vás připravena bohatá nabídka fakultativních výletů. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Průběh a obsah fakultativních výletů je plně v režii místního poskytovatele těchto služeb.

Uvedená cena zájazdu obsahuje cenu letenky v optimálnej knihovacej triede. Konečná cena sa môže od tejto uvedenej líšiť, čo Vám radi overíme na tel. 800 999 800, Po-Ne 7-22 hod. alebo po odoslaní NEZÁVÄZNEJ objednávky. Tento zájazd si môžete objednať s odletom kedykoľvek, na akokoľvek dlhú dobu pobytu.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Tenis áno
 • Fitness áno

Organizujúca CK

INEX-cestovní kancelář s.r.o. IČO: 26392763

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Jiří, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

12:00 h

Popis

Negombo nie je ďaleko od letiska, preto býva po náročnom letu prvou zastávkou za odpočinkom. Sú tu široké pláže, hotely, reštaurácie, požičovne áut či motoriek, spoločnosti tu organizujú výlety. Pláže sú pokojné, občas vypadajú trochu ošetile, ale celkovo sú tropicky pôvabné. Túto oblasť tsunami zasiahlo len minimálne. Všade sú tu k videniu malé kapličky, Negombo je totiž domovovm miestnych kresťanov, ktorým sa hovorí Karavové (Karavas). Holanďania tu vybudovali kanál (Hamiltonov kanál) a vo veľkom obchodovali s korením, hlavne so škoricou, ktorá tu rastie. Darí sa tu rybárstvu, ktoré je po roky zdrojom financií a obživy. Bol tu tiež po roky jeden z najvýznamnejších rybárskych prístavov. Miestny obyvatelia tu používali oruwa, čo sú špeciálne lode, katamarány, ktoré sa vyrábajú vydlabaním kmene. Používajú sa dodnes.

Letovisko sa delí na pláž a mesto samo. Pláž je dlhá nikekoĺko kilometrov a pozdĺž nej sa tiahne ulice Lewis Plac (dnes Porutota Road). Tu nájdete plno obchodíkov, barov, reštaurácií, ale taktiež počítajte s neporiadkom, vranami či kozami. V centre mesta nájdete poštu, zmenárne, možnosť pripojenia k internetu, ale s platobnými kartami zo zahraničia tu pravdepodobne nepochodíte. Autobusová i vlaková stanica sú kúsok od sebe a taktiež blízko centra. K zapožičaniu sú tu napr. motorky alebo "rail bike", čo je niečo ako bicykel na železnici. Na nákup suvenírov je tu plno malých stánkov. Ubytovania je všade dostatok, hotely či penzióny sú často priemernej kvality a zameriavajú sa na zájazdy. Ale dá sa tu nájsť i luxusný hotel.

Staré historické mesto leží v Negombskej lagúne. Sú tu koloniálne pamiatky. Holanďania tu postavili pevnosť, ktorú takmer celú zbúrali Briti a postavili tu vezenie. Vezenie i pozostatky pevnosti sú prístupné. Severné rameno lagúny je plné lodičiek pod tropickými stromami. Kúsok Custom House Road leží kostol sv. Mrie, prekrásny ružový kostol postavený v neoklasicistickom štýle s až gýčovitým "srí lanským" oltárom. Toto miesto je unikátnym miešaním budhistickej, muslimskej a hinduistickej tradície.

Na severe sú štyri negombské pláže, ktoré lemujú hotely a penzióny. Turisti sa tu kúpu väčšinou v bazénoch u hotelov, pretože je tu more pomerne rozbúrené. Na výlet sa tu môžete vydať na lodi oruwa či motorovým člnom. Jazdí sa obdivoavť more, korálové útesy, vodné vtáctvo, výlety sa dajú prepojiť s potápaním či rybolovom na mori. Ten je možný cez deň ale taktiež nočný rybolov. Loď si obstaráte tak, že si ju nájdete priamo v prístave. Ich majitelia často čakajú na turistov. Výlet si objednáte taktiež v hotely. Z Negomby si môžete dopriať i niekoľkodenný výlet, dopravu do iného mesta alebo cestu po celom ostrove. V meste sú k dispozícii kvalifikovaní sprievodci.

K jedlu tu doporučujeme ochutnať morské plody, hlavne kraby a garnáty. Ale vybrať si môžete z rôznej škály reštaurácií. Ďalšou možnosťou výletu je 15km od Negomby prírodná rezervácia Muthurajawela, kde je množstvo vodného vtáctva, ale taktiež krokodíly a makaci či poloopice. Na sever od Negomby je drne skalnaté pobrežie a veľký príboj. Ubytovanie je možné vo Waikkal, kde sa vďaka dobrej hline vyrábajú dlaždice, alebo v mestečku Chilaw, kde je pozoruhodný hinduistický chrám. Nachádza sa tu Národný park Wilpatu, ktorý leží u mestečka Puttalam.
 • Vzdialenosť od pláže 0 m

Počasie

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December