Španielsko - poklady UNESCO

Španielsko, Madrid

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Španielsko - poklady UNESCO

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Popis

1.deň:
transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, odlet z Viedne, prílet do Barcelony, spoločný transfer z letiska do oblasti Costa Brava/Maresme, ubytovanie, večera.
2.deň:
raňajky, odchod do cisterciánskeho kláštora Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného v 12.storočí. Prejazd španielskym vnútrozemím do najstaršieho španielskeho univerzitného mesta Alcalá de Henarés (UNESCO), ktoré sa stalo vzorom pre zakladanie miest španielskymi misionármi v Latinskej Amerike. Prehliadka historického centra (arcibiskupský palác, Calle Mayor, Cervantesovo námestie, univerzitná štvrť), odchod na ubytovanie v okolí Madridu, večera.
3.deň:
raňajky, presun do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta (exteriéry kráľovského paláca, Plaza Mayor, Puerta del Sol), možnosť návštevy jednej z najvýznamnejších obrazární na svete Museo del Prado, centrum moderného umenia Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro, odchod na ubytovanie v okolí Madridu, večera.
4.deň:
raňajky, odchod do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO) - monumentálny kráľovský palác s bazilikou a panteónom španielskych kráľov. Prejazd do Segovie (UNESCO) - prehliadka historického centra (rímsky akvadukt, exteriér katedrály, exteriér pevnosti Alcázar, mestské opevnenie), odchod na ubytovanie v okolí Ávily, večera.
5.deň:
raňajky, odchod do Ávily (UNESCO) - prehliadka mohutných mestských hradieb, katedrály a historického centra. Odjazd do Toleda - prehliadka mesta (katedrála, kostol sv. Tomáša, Sinagoga del Tránsito, kostol Cristo de la Luz, múzeum El Greca), vo večerných hodinách odchod na ubytovanie v okolí Toleda, večera.
6.deň:
raňajky, presun do mesta Cuenca (UNESCO), prehliadka historického centra (veža Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia), odchod do horského mesta presláveného mudejárskou aragonskou architektúrou - Teruel (UNESCO). Prehliadka centra mesta (veža San Salvador, námestie Carlos Castel, katedrála, kostol a veža San Pedro), odjazd na ubytovanie v okolí Teruela, večera.
7.deň:
raňajky, presun do Barcelony (UNESCO) - panoramatická jazda modernistickou časťou mesta s architektonickými dielami A. Gaudího (Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, exteriér Sagrada Família), individuálne voľno k prehliadke historického centra (ulica La Rambla, tržnica la Boguería, námorný prístav), odchod na ubytovanie do oblasti Costa Brava/Maresme, večera.
8.deň:
raňajky, spoločný transfer na letisko, odlet z Barcelony, prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Poznámky

FIRST MINUTE 7% do 31.01.2022

FIRST MINUTE 5% do 31.03.2022


V cene:
obojsmerná letenka Viedeň - Barcelona - Viedeň • transfer z Bratislavy na letisko do Viedne a späť • transfer z letiska do hotela a späť • 2 ks batožiny v cene letenky • 7 x ubytovanie s polpenziou • doprava autobusom po Španielsku • sprievodca • DPH.
Možné príplatky:
cestovné poistenie typ A1 +20,- €/osoba/zájazd resp. cestovné poistenie typ A1 PANDEMIC +32,- €/osoba/zájazd • jednolôžková izba +189,- €/zájazd.
Povinné príplatky:
letiskový a servisný poplatok +175,- € • pobytová taxa cca 1,50 €/osoba/noc - platba na mieste.
Možné vstupy (na mieste):
pri absolvovaní celého programu cca 90,- €.
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.

Organizujúca CK

PEGAS TOUR, s.r.o. IČO: 34130543

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nicole, špecialista predaja

Doprava letecky

02:20 h

Popis

Navštívte Madrid, hlavné mesto Španielska a súčasne rovnomennú španielsku provinciu. Najkrajšie je určite centrum mesta, pre ktoré sú typické široké triedy plné zelene, nájdete tu kruhové námestie a mnoho historických stavieb v renesančnom štýle. Zabudnúť nesmieme ani na sloh veľmi moderný a svieži - nielen mrakodrapy sú jeho vizitkou. V Madride si skrátka každý nájde to svoje. 

Cestu Madridom začnite na Plaza de Cibeles, známym madridským námestím s nádhernou zdobenou fontánou z 18. storočia, ďalej navštívte Palacio de Communicaciones a na západnom okraji historického centra nevynechajte kráľovský palác Palacio Real. Pokiaľ budete chcieť obdivovať interiér kráľovského paláca, pripravte sa na množstvo sál so stropnými freskami a ťažkými krištáľovými lustrami. Najkrajšie sú Trónia sála, Gaspariniho sála a Porcelánový sála. Okolo paláca je množstvo parkov, ako napríklad Casa de Campo, Jardin de Sabatini alebo park atrakcií Parque de Atracciones. 

Medzi najkrajšie námestie Madridu patrí Plaza Mayor, avšak uchvátení budete aj obdĺžnikovým námestím s parkom a pomníkom Miguela de Cervantese, ktorému sa hovorí Plaza de Espaňa. 

V Madride je samozrejme i niekoľko múzeí, za všetky spomenieme Museo Arquelógico Nacionál, Museo del Prado alebo Námorné múzeum. Asi najobľúbenejším medzi návštevníkmi je Museo del Prado, kde môžete obdivovať nielen mnohých habsburských panovníkov, ale i jedinečnú zbierku 6000 maliarskych diel majstrov z celej Európy. 

Madrid patrí medzi najkrajšie mestá Európy a jeho návštevu Vám môžeme len odporúčať.