Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Okruh Ugandou a horské goril

Okruh Ugandou a horské goril

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Ráno odlet z Prahy (Viedne) do Ugandy s prestupom v Amsterdame. Večer prílet do Entebbe. Po vybavení imigračných formalít nás čaká asi desaťminútový transfer do hotela Laico Lake Victoria Hotel. Nocľah s raňajkami.

2. deň

ENTEBBE – ZIWA RHINO SANCUTARY - NP MURCHISON FALLS: Po skorých raňajkách vyrazíme na severozápad krajiny. Cesta ugandským vidiekom je zaujímavou sondou do života miestnych ľudí. Cestou zaiste stretneme i stáda kráv druhu Ankole s neobvykle dlhými rohami. Zastavíme sa v rezervácii Ziwa Rhino Sancturary, kde budeme pozorovať veľmi ohrozené nosorožce biele, ktorých tu na ploche 176 km2 žije 22 kusov. Pokračovanie cesty do jedného z najkrajších a najbohatších ugandských parkov Murchison Falls. Zastávka na obed. Po príchode do parku ubytovanie v Paraa Safari Lodge, na brehu Viktoriinho Nílu, neďaleko vodopádov Murcison. Večera a nocľah.

3. deň

NP MURCHISON FALLS: Po skorých raňajkách doobedňajšie safari v krásnom zelenom, fotogenickom parku, medzi Albertovým a Viktóriiným Nílom. Čaká vás úžasný pohľad na život divokých zvierat. Mimo ďalších určite stretnete slony, žirafy, antilopy, byvoly, endemické vodušky, ale tiež levy a s trochou šťastia i ďalších zástupcov veľkých mačiek. Park je rajom pre milovníkov vtákov. Obed. Poobede lodný výlet k päte vodopádov Murchison. Cestou proti prúdu Viktóriinho Nílu sa budeme vyhýbať kúpajúcim sa hrochom a pozorovať zver na brehoch rieky. Vody Nílu sa valia tiesňavou širokou iba 6 m a padajú dolu z výšky 50 m. Drobná vodná triešť vytvára nad vodopádmi Murchison nádhernú farebnú dúhu. Večera a nocľah v lodge.

4. deň

NP MURCHISON FALLS - PRALES KIBALE: Po skorých raňajkách sa vydáme ďalej pozdĺž konžskej hranice, s vyhliadkou na jazero Albert a krajinu veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley (UNESCO). Obed v meste Fort Portal, obklopenom čajovými plantážami. Po príchode do pralesa Kibale prechádzka po jeho časti - bažinatej rezervácii Bigodi Wetland Sanctuary, čarovnom kráľovstve vtákov a motýľov. Navštívime tiež miestnu dedinku, kde sa spoznáme so šamanom, zoznámime sa s tradičnými postupmi pri príprave kávy, banánového piva a pálenky a výrobou tradičných ošatiek. Večera a nocľah v hoteli Kibale Guest Cottages.

5. deň

TREK ZA ŠIMPANZMI V NP KIBALE - NP QUEEN ELIZABETH: Po skorých raňajkách vyrazíme za sprievodu skúsených rangerov za miestnymi šimpanzmi. Pozorovanie týchto inteligentných tvorov vo voľnej prírode je jedinečným zážitkom! Prales Kibale je ale domovom ďalších 12 druhov primátov, ktoré môžeme stretnúť. Možno narazíme i na veľmi vzácne mačiaky čiapočkové alebo červené guarézy. Po skončení 2-3 hodinového scénického úseku cesty pozdĺž konžskej hranice s vyhliadkami na majestátne pohorie Rwenzori, ktorého vrcholy siahajú do výšky nad 5000 m. Príchod do NP Queen Elizabeth, jedného z najznámejších afrických parkov. Poobede plavba po kanáli Kazinga, spájajúceho jazero Edward a George. Počas plavby máme jedinečnú možnosť si zblízka pozrieť hrochy, krokodíly, byvoly, vodušky, vodné vtáky a ďalšie zvieratá, ktoré sa sem sťahujú za vodou. Večera a nocľah v lodge.

6. deň

NP QUEEN ELIZABETH: Skoro ráno tradičné ranné safari v severnej časti parku. Rozľahlá savana pretkaná jazerami, lesmi, mokraďami je domovom najširšej škály veľkých cicavcov v Ugande a zároveň skvelým miestom pre pozorovanie veľkých mačiek. Návrat do lodge na raňajky. Čas na relax v lodge s úchvatným výhľadom na kanál Kazinga a jazero Edward. Obed. Poobede ďalši safari v parku. Večera a nocľah v lodge.

7. deň

NP QUEEN ELIZABETH - ISHASHA - NP BWINDI: Po skorých raňajkách vyrazíme okolo kráterov, prepadávajúcich sa do okolitej savany, sem tam porastenej akáciovými lesmi. Prekročíme rovník a prejdeme sa unikátnou krajinou západného ramena priekopovej prepadliny Great Rift Valley až do južnej časti parku, nazývanej Ishasha. Pri troške šťastia uvidíme okrem iných zvierat i takzvané "stromové levy", odpočívajúce v korunách mohutných stromov. Po skončení safari budeme pokračovať pozdĺž konžskej hranice ďalej na juh. Našim cieľom je NP Bwindi, kráľovstvo unikátnych goríl horských. Večera a nocľah v Agandi Eco Lodges.

8. deň

NP BWINDI – TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI - JAZERO BUNYONYI: Po raňajkách vyrazíme v ústrety neopakovateľným zážitkom! Deň začneme skorou rannou schôdzku s rangermi, ktorí nás oboznámia s pravidlami treku za horskými gorilami. Potom sa už v ich sprievode vydáme do hlbín pralesa, domova týchto úžasných primátov. Gorilie rodiny stále migrujú dažďovým pralesom za potravou a tak nie je možné presne určiť, ako dlho ich budeme hľadať. Stretnutie s týmito zvedavými mierumilovnými obrami si potom môžeme vychutnávať po dobu celej hodiny. Nové zážitky vstrebáme pri obede, na ktorý sa vrátime do lodge. Poobede nás čaká cesta k jazeru Bunyonyi. Prejazd malebnou krajinou, známou ako "Africké Švajčiarsko". Kráterové jazero Bunyonyi, zasadené do okolitých vulkanických kopcov, je vraj najhlbšie v Ugande. Počas plavby po jazere budeme objavovať jeho tajomné ostrovy a obdivovať neskutočnú okolitú krajinu. Večera a nocľah v hoteli Arcadia Cottages s úžasným výhľadom na jazero.

9. deň

JAZERO BUNYONYI - NP MBURO: Po raňajkách si užijeme dych berúce výhľady, ktoré ponúka naša ďalšia cesta do NP Mburo. Prejazd parkom, v ktorom sa strieda savana zjazvená lesnatými roklinami, s močiarmi a riedkymi lesíkmi. To všetko tvorí výborné podmienky na život veľkých cicavcov a vodných vtákov. Žije tu početná populácia zebier a hrochov. Príchod do lodge, obed a ubytovanie. Poobede nás čaká safari v parku. Vrátime sa do lodge na večeru a nocľah.

10. deň

NP MBURO - ENTEBBE: Po drobnom občerstvení v lodge vyrazíme na pešie safari a vychutnáme si svieže ráno v ugandskej divočine. Vrátime sa do lodge, výdatne sa naraňajkujeme a vyrazíme na spiatočnú cestu do Entebbe. Priechod africkým vidiekom a fotogenickou ugandskou krajinou vo vás zanechá hlboké dojmy. Zastavíme na rovníku, kde sa naobedujeme v typickej reštaurácii, ponúkajúcej miestnu kuchyňu. Poobede dorazíme do Entebbe a ubytujeme sa v Laico Lake Victoria Hotel. Nocľah s raňajkami.

11. deň

ENTEBBE - OSTROV MABAMBA - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Po raňajkách nás čaká plavba po jazere Viktoria priamo na rovník, na ostrov Mabamba, známy nezvyčajnou koncentráciou vtáčích druhov a hojným výskytom člnozubcov afrických. Miestne mokrade a papyrusové háje preskúmame z lode z bezprostrednej blízkosti. Návrat do hotela, čas na prípravu k odletu. Izby je možné využívať až do doby odchodu na letisko. Večer transfer na letisko. Odbavenie a odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

12. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

letenku Praha - Entebbe - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) všetky transfery terénnym automobilom s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne 10 x nocľah s raňajkami 8 x obed, 8 x večere safari a aktivity podľa programu vrátane vstupov a všetkých poplatkov povolenie na trek za šimpanzmi 150,- USD lodný výlet po kanále Kazinga v NP Queen Elizabeth lodný výlet po jazere Bunyonyi lodný výlet na rovníkový ostrov Mabamba po jazere Viktoria pešie safari v NP Lake Mburo vodu počas safari služby miestnehych anglicky hovoriacich safari sprievodcov asistenciu sprievodcu ESO travel

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 549,- EUR vstupné vízum do Ugandy 50,- USD (elekronická žiadosť) vstupné povolenie na trek za gorilami 700,- USD náklady na PCR testy (cca 65,- USD/osoba) prepitné miestnym sprievodcom (odporúčaná výška 10 - 15,- US/osoba/deň) cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín