Pension Monika

Rakúsko, Kreischberg / Murau

Viac o hoteli

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 242508305

Popis

Rodinný penzion, jídelna (snídaně), infra sauna, solárium, parkoviště přímo u domu. V případě pobytů s polopenzi se večeře podává v restauraci jiného penzionu vzdáleného 5 min chůze pěšky.

Poloha

Štýrsko, obec St. Lorenzen/Kreischberg

Ubytování

Pěkný rodinný penzion nabízí ubytování ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, s i bez balkonu, SAT - TV Dále jsou k dispozici 2 lůžkové apartmány a také 4 lůžkové apartmány (2 ložnice vždy pro 2 osoby), sociálním zařízením v apartmánu, s i bez balkonu, SAT - TV, kuchyně se základním vybavením (mikrovlnná trouba, kávovar, sporák, lednice).


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,5 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 600 m
 • TV áno
 • Chladnička áno
 • Cesta okolo hotela áno
 • Kľudná lokalita áno

Organizujúca CK

Pavel Hégr - ČESTYL IČO: 65852648

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Alena, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Zabudnutý areál špičkovej úrovne

Štajerské údolie Murtal lemujú dvojtisícové vrcholy s holými skalnatými hlavami. Na severných svahoch hrebeňa sa rozkladá lyžiarský areál Kreischberg so 46 kilometrami zjazdoviek. V nižších polohách strmo padajú do údolia čierne svahy plné zatáčok a náročných terénov. Vyššie na hrebeňoch sa prepletajú mierne modré a ľahké červené trate. Vedú po širokých pláňach a cez limbové lesy. Najvyššie miesto areálu leží v nadmorskej výške 2118 metrov, najnižší bod v 868 metroch. Až 41 kilometrov tratí dokážu umelo zasnežiť snežné delá a vytvoriť perfektné podmienky pri nepriazni počasia. Na úpätí strediska stojí slávny snowpark Kresichberg, v ktorom sa pravidelne organizujú svetové poháre v snowboardingu a v roku 2015 aj majstrovstvá sveta. Detský cvičný areál nájdete pri hornej stanici kabínovej lanovky. S rodinou Flinstoneových deti prefrčia prírodnou freestylovou dráhou, pobavia sa pri snowtubingu, zaskáču si na trampolíne a vyskúšajú rôzne podjazdy, mosty a zatáčky. V údolí panujú výborné podmienky pre bežecké lyžovanie. Vrátane 28 kilometrov stôp v údolí Kreischberg ponúka aj 2,5 kilometra dlhý okruh v nadmorskej výške 1800 metrov, odkiaľ sa vám otvorí nádherný výhľad na okolie. V stredisku platí prísny zákaz jazdy mimo zjazdovky a pokuty sa pohybujú v stovkách eur. Záujemci o free ride teda využívajú služby okolitých areálov.

Après-ski

Údolie Murtal patrí k pokojným štajerským oblastiam bez veľkých miest a náporov lyžiarov. Mestečko Murau pod areálom Kreischberg žije pohodovou rodinnou atmosférou. Nečakajte rušný nočný život až do prvých slnečných lúčov ani veľkolepé koncerty pod šírym nebom. Pozornosť na seba strháva štvorhviezdičkový hotel Relax Kreischberg s umelo vystavanou apartmánovou dedinou. Voľnočasové aktivity v hoteli sú prístupné aj návštevníkom ubytovaným v iných zariadeniach. Na najvyššom poschodí budovy s výhľadom na údolie sa nachádza wellness centrum s bazénom, saunou a soľnou jaskyňou. Priaznivcom adrenalínových aktivít sa doporučuje vyskúšať jazdu na nafukovacích člnoch na snowtubingovej dráhe a paragliding. Dovolenku si spestrite výletom na snežniciach alebo ski alpinistických lyžiach, jazdou na koni alebo na saniach ťahaných konským záprahom. Na leto si zaspomínate v tenisovej a športovej hale. Odpočinok a dobré jedlo si doprajte v jednej z reštaurácií, krčiem a vinární s miestnymi špecialitami. Veľakrát narazíte na zábavný program pre hostí obohatený o folklórne vystúpenie.

Cestou necestou

Štajerské stredisko Kreischberg leží neďaleko českých hraníc. Cesta z Bratislavy trvá 3 a pol hodiny a meria 330 kilometrov. Z Košíc cestujete skoro 8 hodín a prejdete 749 kilometrov. Mestečko Murau sa nachádza hodinu jazdy po údolných aj horských cestách z diaľnice Linz-Graz. Parkovisko pri dolnej stanici lanovky je zadarmo. Bezplatné skibusy v Murau môžu využiť držitelia ski pasov a verejnou dopravou sa dostanete aj do spriazneného strediska Lachtal.

Koľko to stojí?

Viacdenné skipasy zakúpené v stredisku Kreischberg platia už aj v Lachtale. Šesťdenná permanentka pre dospelého stojí v hlavnej sezóne 211,50 EUR. Pre deti je pripravená cena 113 EUR a mladiství a seniori zaplatia 169 EUR. Vratnú zálohu v hodnote 3 EUR za čipovú kartu dostanete späť po odovzdaní neplatného ski pasu. Skupiny nad 20 osôb získajú jeden ski pas naviac. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Vo vedľajšej sezóne sa táto ponuka vzťahuje na deti až do 15 rokov, pokiaľ si ich rodič zakúpi aspoň dvojdenný ski pas. Rodiny s viac ako 2 deťmi zaplatia len za 2 detské permanentky. Ostatní malí lyžiari brázdia svahy Kreischbergu zadarmo.

V lete do Štajerska

Mestečko Murau nestráca na atraktivite ani v letných mesiacoch. S 200 slnečnými dňami v roku vládne najslnečnejším oblastiam Álp. Rieka Mur pretekajúca centrom mesta dotvára idylickú atmosféru teplých dní. Zároveň poskytuje rybárske a vodácke vyžitie letným návštevníkom. V okolí ležia rybníky a horské jazerá, v ktorých sa môžete schladiť pri vysokých teplotách. Okrem prírodných zdrojov v Murau stojí vonkajšie kúpalisko, krytý bazén s tobogánmi a bazén pre deti. Vysokohorská turistika rozkvitá, keď opadnú najväčšie záveje. Stovky kilometrov peších a cyklistických chodníkov vedú okolo kultúrnych pamiatok, rozkvitnutých lúk, pasúcich sa stád a horských vrcholov. Chodník nazvaný Tour de Mur ponúka 340 kilometrov dlhú trasu po oboch brehoch rieky Mur. V zozname letných športov figuruje tenis, squash, plážový volejbal, golf, futbal a jazda na koni. Kutlúrny život v Murau vytvárajú múzeá, divadelné predstavenia, zámocké koncerty a známa mestská kapela.

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,5 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 600 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 26 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December