Hotel Feriendorf Edelweiss

Rakúsko-Obertauern

od 53 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 185 588

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 3,5 km
 • Chladnička áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno
 • Kuchynský kút áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Tam, kde má sneh svoj domov!

Lyžiarska oblasť Obertauern leží v nadmorskej výške 1 630 - 2 315 metrov. Keď sa údolia ešte len chystajú na zimu alebo už v nich rozkvitajú prvé jarné kvietky, Obertauern stále pokrýva biela perina. Preto sa stredisko prezentuje krédom „Tam, kde má sneh svoj domov!" Celkom 100 kilometrov zjazdoviek zahŕňa modré, červené aj niekoľko čiernych tratí končiacich priamo pri dverách hotelov. 2 kabínkové lanovky, 18 sedačiek a 6 vlekov dokáže prepraviť 46 058 osôb za hodinu. Údolie križuje 26 kilometrov upravovaných bežeckých stôp a snowpark "The SPOT" pri lanovke Kehrkopfbahn ponúka snowboardové vyžitie pre začiatočníkov aj skúsených freestylerov. Vyznávači freeride jazdy ocenia dostatok svahov s hlbokým neporušeným snehom. Skúsení inštruktori v lyžiarskych školičkách vyvádzajú s deťmi na lyžiach aj na snowboarde. Snehový chodník odvahy v podobe strašidelnej zjazdovky v rozprávkovom parku Schaidbergbahn prekvapí malých i veľkých a celá rodina sa vyblázni v ski parku Bibo Bear.

Zábava dňom i nocou

Bohatý après-ski život sa rozbieha v baroch a reštauráciách, odkiaľ sa ozýva hudba všetkých možných žánrov. Lyžiari mnohokrát vyzujú lyžiarky a skočia hneď na tanečný parket. Každý Pondelok a Štvrtok sa koná nočné lyžovanie. Hladina adrenalínu stúpa pri snowkitingu a snowbikingu. Pohodu i napätie si vychutnáte pri curlingu. Pre peších turistov sú pripravené značené trasy zasneženou krajinou a náročnejší terén prekonáte na snežniciach. Priamo v areáli sa nachádza 6,5 kilometrov dlhá sánkarska dráha otvorená vo dne aj v noci. Medzi chatami prechádzajú za cinkania rolničiek konské záprahy vezúce turistov do rozprávkovo bielych lesov a cez široké zasnežené lúky. Najodvážnejším športovcom sa ponúka horolezectvo po zamrznutých vodopádoch a ľadovcoch.

Kadiaľ kam?

Z Bratislavy do Obertauernu urazíte asi 475 kilometrov, z Košíc približne 924 kilometrov. Cesta z Bratislavy cez Amstetten, St.Pölten a Salzburg trvá necelých 5 hodín. Na hraniciach si nezabudnite vylepiť rakúsku diaľničnú známku. Skibusy prevážajú lyžiarov zadarmo každú polhodinu od 8 do 16 hodín, ak sa preukážu platným ski pasom. Niekoľkokrát denne vyrážajú na cesty autobusy spájajúce strediská v rámci ski pasu Lungau, ktoré vás dovezú do Mauterndorfe, Fanningbergu, Katschbergu a Aineck.

Koľko to stojí?

Ceny ski pasov v Obertauerne sa líšia podľa sezóny a vyťaženosti zjazdoviek. Šesťdňový ski pas pre dospelého v hlavnej sezóne stojí 224 EUR a vratný poplatok za magnetickú kartu stojí 2 eurá. Teenegeri medzi 16 a 18 rokmi zaplatia za permanentku 168 EUR. Deti do 6 rokov jazdia v sprievode rodičov zdarma, staršie deti dostanú ski pas za 112 EUR. Zľavy pre skupiny a rodinné ski pasy sú vypočítané na pokladni. Okrem časových permanentiek sa dajú kúpiť aj bodové lístky, u ktorých sa za každú jazdu odpočíta kredit. Tie sú výhodné pre peších turistov, snowboardistov plánujúcich tráviť čas v snowparku alebo sviatočných lyžiarov kombinujúcich šport s posedením v reštaurácii.

Letné radovánky v Obertauerne

Aj v letnej sezóne sa plnia hotely, penzióny Obertauernu zahraničnými turistami. Rodiny s deťmi križujú alpské kopce a mieria za dobrodružstvom vo zvieracej rezervácii, v ZOO alebo pri prechádzke na koni. Športovcom sa ponúka horolezectvo, vysokohorská turistika, jazda na horských bicykloch alebo špeciálnych bicykloch upravených pre nerovný terén. Pokoj a pohodu si vychutnáte u rybárčenia alebo pri golfe a za kultúrnym životom sa vydajte do hodinu jazdy vzdialeného Salzburgu, do Bad Ischl alebo do Grazu.

 • Vzdialenosť od centra mesta 3,5 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 11 °C v noci 1 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 15 °C v noci 1 °C

 • Piatok 9 °C v noci 3 °C

 • Sobota 14 °C v noci 6 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December