Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 231509852

Základní informace

JUFA hotel Gitschtal se nachází v obci Weissbriach nedaleko centra obce. Weissensee cca 8 km a Presseggersee cca 16 km.

Proč si vybrat Hotel JUFA Gitschtal-Nassfeld***

 • mnoho turistických cílů
 • v ceně letní slevová karta Nassfeld +Card Premium
 • v komplexu dětské hřiště
 • domácí mazlíčci vítáni

Ubytování

Hotel nabízí 41 pokojů. Většina pokojů má balkón, nebo terasu. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou / WC a fénem.

Vybavení

Hotel nabízí sluneční terasu, kavárnu, areál se saunou a wellnes zónou pro relaxaci. Pro děti je zde herna s kulečníkem, stolním tenisem, stolním fotbalem. V herně nechybí konzole Wii. Parkování a Wi-Fi připojení je v areálu zdarma.

Strava

Ubytování s polopenzí

Tipy na výlet / Kam se podívat v Nassfeld

Čeká na vás 25 turistických cest s různou tématikou, např. dlouhé turistické cesty "Karnischer Hohenweg" a "Gailtaler Hohenweg" a poutní cesty "Marienpilgerweg" a "Weg des Buches". S místní přírodou a historií se seznámíte interaktivním způsobem díky geostezkám. Celá rodina si může vyzkoušet lezení ve skalním labyrintu a lanovém centru nebo se proletět vzduchem na laně "Flying Fox". Rodinám s dětmi doporučujeme vodní stezku Aqua Trail a pašeráckou stezku s komiksovými obrázky místních divokých zvířátek "Pramollo Wild Gang"

Kärntner Erlebnispark - zábavní vodní park - Hosté všech věkových kategorií se mohou těšit na široký výběr atrakcí a zajímavostí. Jezero Pressegger See je jedním z nejteplejších jezer v celém Korutanech a je plné čerstvých pramenitých vod, které jsou dostatečně čisté k pití.

GeoPark Karnské Alpy pro děti - Návštěvníci Geoparku Karnische Alpen mohou těšit na fascinující cestu historií planety Země přes 70 informačních stanic mezi Feistritz / Gail a Maria Luggau v údolí Lesachtal. Děti i dospělí se mohou na první pohled setkávat s geologií ve formě zkamenělých rostlin a živočichů, které jsou staré až miliony let.

Ukázkový důl Terra Mystica - Rudné doly v Bad Bleibergu vznikly jako systém podzemních chodeb o délce 1,3 km. Byly zde zpřístupněny dva fascinující ukázkové doly. Především děti zveme na hledání pokladů v labyrintu podzemních štol. Jako výbavu dostanou kapesní svítilnu a polodrahokamy, které najdou, si mohou odnést s sebou domů.

Cyklostezka R3 údolím Gailtal - Cyklostezka R3, která vede údolím Gailtal, je jako stvořená pro rodinnou cyklistiku. Vede celým regionem podél řeky Gail z Kötschach Mauthen až do Villachu. Cestou se dá občerstvit na mnoha místech, například u jezera Pressegger See.

Počasí a webkamery v oblasti Nassfeld

https://www.bergfex.at/sommer/nassfeld-pressegger-see/webcams/

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 500 m
 • Vzdialenosť od zjazdovky 0 m
 • TV áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Wifi zadarmo áno

Organizujúca CK

CK Mauthner s.r.o. IČO: 28526911

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nicole, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Perfektné lyžovanie s výhľadom na alpských velikánov

Lyžiarske stredisko Nassfeld leží v údolí Gailtal na hranici rakúského Korutánska a Talianska. V súčasnej dobe patrí k najväčším a najmodernejším lyžiarskym epicentrám Rakúska. Vďaka nadmorskej výške od 610 do 2020 metrov garantuje snehovú nádielku od konca novembra do polovice apríla. Snehové delá pokryjú celú sieť zjazdoviek v prípade nedostatku prírodného prašanu. Z celkového počtu 110 kilometrov tratí je 63% označených červenou farbou. Stekajú cez riedko zalesnené kotliny do údolia, vzájomne sa prepletajú a križujú, skrývajú hravé zákruty a nečakané zlomy a vytvárajú nespočetné množstvo zjazdárskych variant. Centrálna lanovka Millenium Express naberá športovcov v dedinke Tröpolach, prekonáva vrchol Gmanberg, údolia Rudniggraben a končí na bezmála dvojtisícovom vrchu Madritsch. Odtiaľ sa vetví ďalších 25 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 48 200 osôb za hodinu. Nassfeld lemuje úchvatná kulisa alpského hrebeňa a vďaka južnej orientácii strediska si miestni užívajú veľa slnečných dní. Areál každoročne myslí aj na snowboardovú klientelu. K dispozícii je U-rampa na Gartnerkofel, Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen. Bežkári sa preháňajú na 70 kilometroch vyfrézovaných tratí s napojením na ďalších 230 kilometrov regionálnych stôp. Okolie Nassfelde je známe ako free rideové nebo. Neporušený prašan čaká na svojho pokoriteľa na skalnatých vrcholoch aj v hĺbke lesa.

Après-ski

Bohatý après-ski život pulzuje v dedinkách v údolí Gailtal. Nassfeld je povestný výbornou kuchyňou s korutánskymi, talianskymi a slovinskými špecialitami. Živá atmosféra v baroch strháva všetky generácie k tancu a hudobné festivaly pod holým nebom vítajú návštevníci aj miestni. Nezabudnuteľné chvíle zažijete pri korčuľovaní na najväčšej prírodné ploche v Európe, na zamrznutej hladine jazera Weissensee. Príjemnú relaxáciu ponúka akvapark Kötschach - Mauthen iba 20 kilometrov od Nassfelde a v 40 kilometrov vzdialenom Villachu sídlia termálne kúpele. V NTC parku na medzistanici Millenium Express si môžete vyskúšať jazdu na netradičných zimných pomôckach. Ponúka sa napríklad zjazd na tzv. Snowbike, na bicykli s lyžami miesto kolies. Deti sa zdokonaľujú v troch cvičných areáloch pod vedením inštruktorov z troch lyžiarskych škôl. V okolí Nassfelde sa kľukatia tri sánkarske dráhy s osvetlením. V ponuke après-ski športových aktivít ďalej figurujú paragliding, rogalo, curling, jazda na koni, tenis, squash, vnútorná lezecká stena a samozrejme pešie túry po značených chodníkoch.

Cestou necestou

Lyžiarske stredisko Nassfeld patrí k najlepšie dostupným väčším alpským destináciám pri ceste z Moravy. Trasa z Brna cez Viedeň a Villach meria 538 kilometrov a zdoláte ju za 5 a pol hodiny. Pri jazde z Prahy cez Linz a Salzburg strávite asi 6 a pol hodiny za volantom a prekonáte 577 kilometrov. Parkovisko pri dolnej stanici lanovky Millenium Express je zdarma. Bezplatný ski bus prechádza mestečkami u dolných staníc lanoviek a ďalšie linky zvážajú lyžiarov z Villachu, Hermagor, Weissensee alebo Kötschach-Mauthen.

Koľko to stojí?

Šesťdňový ski pas "Top Ski", ktorý platí v celom Korutánsku a východnom Tirolsku, stojí v hlavnej sezóne 233 eur pre dospelého, 187 eur pre teenagerov a seniorov a 117 eur pre deti. Vratná záloha na čipovú kartu je 5 eur. Nassfeld pripravil zvýhodnené ceny ski pasov pre skupiny, lyžiarske výcviky a autobusové zájazdy. Deti do 5 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma.

Leto medzi kopcami a jazerami

Krajinu okolo strediska Nassfeld charakterizujú vysoké hory, malebné údolia, priezračné jazerá, bublajúce potôčiky a pestrá sieť chodníkov pre peších turistov a cyklistov. Túry cez pohoria Karnische Alpen a Gailtaler Alpen vedú po poľných cestách, k dvojtisícovými vrcholom, cez rozvoňané lúky a ľahko sa dostanete aj do Talianska vzdialeného iba pár kilometrov. Oddýchnete si pri občerstvení v salaši alebo v horskej chate a zaplávate si v jazere Pressegger See. Horolezci zamieria za dobrodružstvom v skalnom labyrinte či vystúpia po osvedčených chodníkoch až na vrcholky hôr. Na milovníkov horských bicyklov čaká v Nassfelde 950 kilometrov značených trás, ktoré sú rozdelené do troch kategórií podľa náročnosti. Vedú cez vyhliadkové miesta, známe mestá a talianske hranice. Dobrodruhovia sa vydajú na 11,7 kilometrov dlhý zjazd pre horské bicykle Lift & Bike Giro po tom, čo ich lanovka dopraví do výšky 1900 metrov nad morom. Nassfeld pripravil interaktívne aplikácie pre iPhone a Android pre peších turistov i cyklistov, ktoré si stiahnete na oficiálnych stránkach strediska. V údolí si zahráte squash, tenis, bedminton, plážový volejbal, minigolf aj golf.

 • Vzdialenosť od centra mesta 500 m
 • Vzdialenosť od zjazdovky 0 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 26 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December