Hotel Apartmány Herbert (Kaltenbach)

Rakúsko-Hochzillertal / Hochfügen

od 93 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 128 328

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,2 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 1000 m
 • TV áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno
 • Kuchynský kút áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Mekka zimných športov

Rakúske údolie Zillertal je mekkou lyžovania, snowboardingu a skialpinizmu. Skrýva sa v ňom 11 horských stredísk so 670 kilometrami zjazdových diaľnic a svahov, čím sa radí k najväčším európskym aj svetovým lyžiarskym oblastiam. V Zillertale leží aj spičkové stredisko, Ski Optimal, ktoré vzniklo spojením areálov Hochzillertal a Hochfügen. Ski Optimal so 77 kilometrami zjadoviek obsluhujú hypermoderné lanovky s prepravnou kapacitom 59 900 osôb za hodinu. Vďaka nadmorskej výške od 560 do 2 377 metrov sa snehová pokrývka na svahoch drží prekvapivo dlho a sezóna môže trvať až do apríla. V prípade nepriaznivého počasia sú na 62 kilometroch zjazdoviek pripravené snehové delá. Každý piatok medzi 19. a 22. hodinou sa koná večerné lyžovanie. Snowboardisti ocenia dômyselne postavený Betterpark s prírodnou U-rampou, fun zónou pre začiatočníky, big airom a obtiažnymi prekážkami pre profesionálov. Snowpark obsluhuje vlastný vlek. Stredisko obklopujú kilometre dobrodružných free ride terénov a v údolí sídli niekoľko lyžiarskych škôl zdokonalujúcich lyžiarsku techniku u najmenších aj dospelých. Pre milovníkov klasiky je pripravených 80 kilometrov bežeckých stôp križujúcich údolie aj horské hrebene.

S rodinou aj priateľmi

O zábavu nie je núdza, ani keď vyzujete lyžiarky. Vezmite rodinu na jedno zo 4 osvetlených sánkarských dráh, pridajte sa k organizovanej vychádzke s lúčmi a snežnicami, kochajte sa rozprávkovou krajinou pri prechádzke na saniach ťahaných konským záprahom, zahrajte si bowling, korčulujte na moderných klziskách alebo si siahnite na dno svojích síl pri ski alpinistickom výstupe. Do kufra si nezabudnite pribaliť plavky a zavítajte do nového aquaparku vo Fügene. Tenisti sa vybehajú na krytých kurtoch. Údolie z vtáčej perspektívy uvidíte pri tandemovom paraglidingu. Pokiaľ so sebou nemáte opatrovanie pre najmenšie deti, využite služby materskej škôlky Zwergerl klub. Luxusné horské chaty Kristallhütte s krbom uprostred, príjemnou atmasférou a nezabudnuteľným gastronomickým zážitkom stoja na najvyššie položených vyhliadkach areálu. Okrem nich sa večerná zábava rozbieha v baroch a reštauráciách v údolí.

Cestou necestou

Lyžiarske areály Hochzillertal a Hochfügen ležia necelých 20 kilometrov od dialnice Kufstein – Innsbruck. Cesta z Bratislavy cez Salzburg a Rosenheim meria 539 kilometrov a zdoláte ju za 5 hodín. Z Košíc sa vydajte cez Maďarsko smerom na Salzburg a Rosenheim. Behom 9 hodín prekonáte 988 kilometrov, až dorazíte do tyrolského strediska. Na území Rakúska sa platia dialničné poplatky, preto si nezabudnite zaobstarať 10 dennú dialničnú známku. U spodných staníc lanoviek stojí moderný parkovací dom a rozsiahle asfaltové parkovisko, oboje zadarmo. Skibusy jazdia v údolí v pravidelných intervaloch. V cene skipasu je tiež údolná železnica Zellertalbahn spájajúca Strass a Mayrhofen so zastávkou vo Fügene a Kaltenbachu. Autobusové linky do ďalších stredísk jazdia niekoľkokrát denne.

Koľko to stojí

Ski pas do areálu Ski Optimal stojí 242 EUR pre dospelého na 6 dní. Deti od 6 do 14 rokov zaplatia 109 EUR a násťroční od 15 do 18 rokov 193,50 EUR. Najmenšie deti lyžujú zadarmo. V rámci údolia Zillertal existuje kombinovaný ski pas Zillertaler Superskipass platný na všetkých zjazdovkách. Chodci a ďalší nelyžiari môžu využiť lanovku jedenkrát za deň a kúpiť si jednorázové vstupné, permanentku na 3 jazdy alebo 6 jázd.

V lete do Tyrolska

V letných mesiacoch rozvoňajú lúky údolia Zillertal horské kvety, na svahy vybehnú ovce a kravy, po chodníkoch sa preháňajú cyklisti, na skalné steny lezú horolezci a medzi priezračnými vodopádmi sa prechádzajú peší turisti. Lanovky sú otvorené aj mimo lyžiarskej sezóny a vyvážajú návštevníkov k tyrolským vrcholcom. Batôžkari sa môžu ubytovať v kempe, ostatní v hoteloch alebo v horských chatách. V údolí nájdete tenisové kurty, golfové ihrisko, kryté bazény, saunu, detské ihrisko, bary, reštaurácie a supermarkety.

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,2 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 1000 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 17 °C v noci 8 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 20 °C v noci 7 °C

 • Piatok 12 °C v noci 3 °C

 • Sobota 4 °C v noci -4 °C

 • Nedeľa 5 °C v noci -5 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December