Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 217702359

Pro děti

Dětská postýlka: na vyžádání.

Popis hotelu

Nechte se okouzlit a nechat se hýčkat naším osobně spravovaným 4hvězdičkovým Hotelem Alpina na klidném a slunném místě na okraji malého parku! Užijte si dovolenou ve známém zimním sportu a lázeňském středisku Bad Gastein.

Umístění a vzdálenosti

Centrum: Bad Hofgastein 300 m, Příloha: Tauernblick 30 m, Veřejný krytý bazén: Therme Bad Hofgastein 300 m, Nákupy: Bad Hofgastein 300 m, Vlakové nádraží: Bad Hofgastein 3 km, Letiště: Salzburg 90 km, Nadmořská výška: 850 m, Lyžařský areál / Lyžařský vlek: Schlossalm 400 m, Běh na lyžích: 300 m, Skibus (další zastávka): mimo hotel, Sjezdové lyžování / lyžování: Ne, Kyvadlová doprava: zdarma, Pick-up z vlakového nádraží u hotelu autobusem po předchozí domluvě, Hotel je asi 3 minuty chůze nebo 300 metrů od pěší zóny.

Obecná zařízení

Obývací pokoj, Borovice, WLAN: zdarma, Vysokorychlostní W-Lan, Zaváděcí místnost, Lyžárna, Výtah, Parkování: zdarma, Garáž: k zaplacení na místě, Euro 5, - za noc, Jídelna, Bar.

Vybavení pokojů

Postýlky jsou k dispozici jako přistýlka ve všech typech pokojů, koupelna / sprcha / WC, balkon / terasa: na výběr, rádio, telefon, SAT TV, trezor: zdarma, všechny nekuřácké pokoje.

Typy pokojů a apartmánů

2-3 lůžková koupelna / sprcha / WC / balkon, ~ 32 m2, 2 lůžková koupelna / sprcha / WC / balkon, jižní strana, ~ 25 m2, 1 postel koupelna / sprcha / WC, 13-20 m2.

Stravování zahrnuto

Polopenze, snídaně formou bufetu: s produkty vitality, odpolední občerstvení: denně Apres ski snack od 15:30 do 17:00 hodin, večeře: 4-chodové menu s výběrem, vstupenka formou bufetu: některé, salátový bar: některé, dezertní bufet: některé , Večer témat: 1 x Gala nebo zemědělský bufet, vánoční večeře (24.12.): 5-chodová vánoční večeře, silvestrovská večeře: novoroční gala s slavnostní nabídkou, živý musc, půlnoční hod, 1 x týdně koktejl nebo svařené víno večer.

Činnosti splatné na místě

Týdenní program: Lyžařské túry, výlety na sněžnicích atd.

Domácí mazlíčci

Domácí zvířata se platí na místě, Euro 20, - za den, bez stravy (v jídelně, bazén, sauna a lázeňské oddělení není povoleno).

Splatné na místě

Turistický poplatek: 2,40 Euro na osobu / noc (15 let).


Informácie o hoteli

Organizujúca CK

Cestovní kancelář Ludor, spol. s r.o. IČO: 25574680

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nicole, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Kúpeľné mestečko Bad Gastein leží v nadmorskej výške asi 1 000 m uprostred národného parku Vysoké Taury a má cca 5 800 obyvateľov. Najväčším lákadlom mesta je 18 termálnych prameňov, ktoré v meste a jeho okolí vyvierajú.

Názov Gastein dali údoliu a mestu Kelti, ktorí oblasť osídlili už v období 400 rokov pred n. l. Symbolom mesta Bad Gastein je džbán, prvá zmienka o ňom pochádza už z roku 1327. Viachlas a oslnivú povesť priniesli stredisku hostia z rad slávnych osobností a významných politikov a štátnikov, ktorí v kraji s obľubou pobývali. Napíklad arcivojvoda Johann nechal na vrcholu Gamskarkogel vystavať prvú alpskú chatu. Mesto sa rozvíjalo taktiež vďaka ťažbe zlata v údolí. Najznámejšími stavbami mesta sú chrám Panny Máie, ktorý pochádza z 15. storočia, a zámoček z polovice 16. storočia. Postupom času sa Bad Gastein stal vyhláseným strediskom zimnej rekreácie.

Behom návštevy Bad Gasteinu by ste si nemali nechať ujsť prehliadku Gasteinského múzea, gasteinského vtáčieho parku, kostola sv. Mikuláša a krásneho vodopádu Gletschermühhlen.

Údolie Gastein síce neponúka podmienky pre tie najnáročnejšie športy, zato je strediskom neskutočne univerzálnym. Na okolitých svahoch si môžete užiť snaď všetky typy aktivít, ktoré k správnym snehovým radovánkam patria. Zjazdovky v rôznych úrovniach obtiažnosti sú skvele udržované a dosahujú celkovej vzdialenosti viac než 200 km. Pre milovníkov bežkového lyžovania je pripravené osvetlená bežecká stopa. V provoze je až do 21:30 hodín.

Okolie Bad Gasteinu je rovnakom rajom cyklistov. K dispozícii sú požičovne bicyklov, kde si môžete zapožičať i cyklistické vybavenie, pokiaľ so sebou nemáte vlastné. Vyjsť si môžete trebárs na niektorú z okružných cyklistických trás.

Termálne pramene v miestnych kúpeľoch sú obohatené o mierne rádioaktívny prvok radon. Ten pôsobí blahodáne ľudí trpiacich reumou, artózou, chorobami dýchacích ciest a orgánov látkovej výmeny. Termálne vody obohatené radónom sa uplatňujú i v rámci preventívneho pôsobenia na postihnutých rôznymi alergiami. Teplota radonovej vody sa pohybuje v rozmedzí od 37 do 41,5°C. Plavecké bazén s termánou vodou sú verejnosti prístupné po celý deň.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 25 °C v noci 9 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 25 °C v noci 10 °C

 • Piatok 20 °C v noci 9 °C

 • Sobota 21 °C v noci 10 °C

 • Nedeľa 24 °C v noci 8 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December