Z Bad Hofgastein až na Obří visutý most

Rakúsko, Bad Gastein

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Z Bad Hofgastein až na Obří visutý most

Z Bad Hofgastein až na Obří visutý most

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Popis

Vydejte se s námi pryč z města a davu lidí a užijte si trochu přírodní krásy, svobody a čerstvého vzduchu. Cesta nás zavede do Vysokých Taur, opravdového skvostu Rakouska. Těšit se můžete na nenáročnou alpskou turistiku, kterou zvládne jistě každý, nehledě na věk a kondici. Třešničkou na pomyslném turistově dortu bude 140 m dlouhý visutý most a panoramatická plošina v Stubnerkogelu. Milovníci přírody a netradičních zážitků se mají na co těšit.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• Turistický doprovod
• Pojištění během přepravy

Cena nezahrnuje

• Jízdenku na lanovku 23,5 € (cena pro skupiny nad 20 osob), cena pro jednotlivce 27,5 €
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 1:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 1:45 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 2:30 ČERPACÍ STANICE ÖMW, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ
Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min. 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přesměrována a odbavena na nejbližším nástupním místě.
CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.
ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČASU ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Popis

Kúpeľné mestečko Bad Gastein leží v nadmorskej výške asi 1 000 m uprostred národného parku Vysoké Taury a má cca 5 800 obyvateľov. Najväčším lákadlom mesta je 18 termálnych prameňov, ktoré v meste a jeho okolí vyvierajú.

Názov Gastein dali údoliu a mestu Kelti, ktorí oblasť osídlili už v období 400 rokov pred n. l. Symbolom mesta Bad Gastein je džbán, prvá zmienka o ňom pochádza už z roku 1327. Viachlas a oslnivú povesť priniesli stredisku hostia z rad slávnych osobností a významných politikov a štátnikov, ktorí v kraji s obľubou pobývali. Napíklad arcivojvoda Johann nechal na vrcholu Gamskarkogel vystavať prvú alpskú chatu. Mesto sa rozvíjalo taktiež vďaka ťažbe zlata v údolí. Najznámejšími stavbami mesta sú chrám Panny Máie, ktorý pochádza z 15. storočia, a zámoček z polovice 16. storočia. Postupom času sa Bad Gastein stal vyhláseným strediskom zimnej rekreácie.

Behom návštevy Bad Gasteinu by ste si nemali nechať ujsť prehliadku Gasteinského múzea, gasteinského vtáčieho parku, kostola sv. Mikuláša a krásneho vodopádu Gletschermühhlen.

Údolie Gastein síce neponúka podmienky pre tie najnáročnejšie športy, zato je strediskom neskutočne univerzálnym. Na okolitých svahoch si môžete užiť snaď všetky typy aktivít, ktoré k správnym snehovým radovánkam patria. Zjazdovky v rôznych úrovniach obtiažnosti sú skvele udržované a dosahujú celkovej vzdialenosti viac než 200 km. Pre milovníkov bežkového lyžovania je pripravené osvetlená bežecká stopa. V provoze je až do 21:30 hodín.

Okolie Bad Gasteinu je rovnakom rajom cyklistov. K dispozícii sú požičovne bicyklov, kde si môžete zapožičať i cyklistické vybavenie, pokiaľ so sebou nemáte vlastné. Vyjsť si môžete trebárs na niektorú z okružných cyklistických trás.

Termálne pramene v miestnych kúpeľoch sú obohatené o mierne rádioaktívny prvok radon. Ten pôsobí blahodáne ľudí trpiacich reumou, artózou, chorobami dýchacích ciest a orgánov látkovej výmeny. Termálne vody obohatené radónom sa uplatňujú i v rámci preventívneho pôsobenia na postihnutých rôznymi alergiami. Teplota radonovej vody sa pohybuje v rozmedzí od 37 do 41,5°C. Plavecké bazén s termánou vodou sú verejnosti prístupné po celý deň.