Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Sportpension Geisler

Rakúsko-Achensee-Achenkirch

500 m od jazera aj lanovky Tichá, slnečná lokalita Typická tirolská pohostinnosť Priateľská atmosféra

od 161 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 106 305

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 500 m
 • Vzdialenosť od letiska 65 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 500 m
 • TV áno
 • Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Alpský fjord

Tyrolské jazero Achensee sa rozlieva v údolí o dĺžke 10 kilomentrov a vďaka svojmu pretiahnutému tvaru si vyslúžilo prezývku Alpský fjord. Nad brehmi Achensee sa zdvíhajú svahy romantických lyžiarskych stredísk Christlum, Zwölferkopf a Rofan. Z celkového počtu 55 kilometrov zjazdoviek je 29 % modrých tratí, 58 % červených svahov a 13 % čiernych kopcov. Snežné delá pripravia bielu perinu na 21 kilometroch, pokiaľ sa príroda nepostará o pravý sneh. 15 lanoviek a vlekov je schopných prepraviť 21 100 osôb za hodinu. Celý areál stúpa z 950 metrov nad morom do nečakaných 1840 metrov pod vrcholkom Erfurter Hütte. V porovnaní s tyrolskými konkurentmi sú strediská okolo Achensee drobci, ale s veľmi atraktívnou 200 kilomentrovou sieťou bežeckých stôp. Vyhliadkové trasy vedú z Pertisau do srdca pohoria Karwendel. Pre snowboardistov je pripravený snow park a pod približovaciou lanovkou z údolia vedie skicrossová dráha. Deti si užijú veľa zábavy na tanierovom vleku Dinojet so slalomom, niekoľkými detským prekážkami a maľovanými zvieratkami. Perfektne vybavené areály lyžiarskych škôl s nadjazdami, podjazdami, pojazdnými kobercami a drobnými muldami rozvíjajú detské lyžiarske umenie.

Pohoda a adrenalín v après-ski

Adrenalinová výzva čaká športovcov v stredisku Rofan nad mestečkom Maurach. Vo výške niekoľko desiatok metrov nad zemou visí lano, na ktorom sú odvážlivci upevnení v polohe letiaceho vtáka a rútia sa rýchlosťou 80km/h do údolia. V Achenkirchu, Pertisau a Maurachu si môžete vyskúšať aj paragliding a pozerať sa na údolie z vtáčej perspektívy. Uprostred lesa v stredisku Christlum vedieť sánkarská dráha a priamo v mestečku Achenkirch sa ponúka snowtubing, klzisko a ihrisko na curling. Peší turisti ocenia zimné vyhliadkové trasy vedúce okolo jazera. Každoročne sa konajú festifaly balónového lietania, plávanie v ľadovej vode Achensee, ski alpinistické výstupy a bežecké závody. Príjemný večer zažijete v miestnych reštauráciách s vybranou ponukou špecialít či pri poháriku vo vyhriatom bare. Odpočiniete si vo wellness, kde vyskúšate prírodný bridlicový olej Tiroler Steinöl ťažený v okolí jazera.

Cestou necestou

Jazero Achensee leží asi 541 kilometrov od Bratislavy a 990 kilomentrov od Košíc. Najkratšia cesta z Bratislavy vedie cez Schwechat, Salzburg a Rosenheim a zdoláte ju za 5 a pol hodiny. Výhodou trasy cez Nemecko je neobmedzená rýchlosť na diaľniciach a nulové poplatky. Keďže sa Achensee nachádza tesne za nemecko-rakúskou hranicou, môžete sa mýtnemu úplne vyhnúť. Najľahšia cesta z Košíc vedie cez Maďarsko a trvá 9 a pol hodiny. V mestách pod strediskami jazdia bezplatné ski busy, ktorá zastavujú pri hlavných ubytovacích zariadeniach a pod stanicami lanoviek. Vstupenkou na palubu autobusu je platný ski pas.

Koľko to stojí?

Šesťdenný skipas pre dospelého stojí v Christlum, najväčšom stredisku v údolí Achensee, 170 EUR. Deti od 6 do 15 rokov zaplatia 100 EUR. Kombinovaný skipas pro Christlum, Steinberg, Rofan a Karwendel vychádza na 174 EUR na 6 dní pre dospelého a 105 EUR pre dieťa. Skupinám nad 20 osôb sa oplatí kontaktovať správu centra a dohodnúť si špeciálnu zľavu. Bežkári si môžu kúpiť len jednu jazdu lanovkou, aby sa dostali na vyššie položené stopy.

Letné radovánky

Na jazere Achensee sú výborné podmienky pre vodné športy. Dostatok vetra privádza do regiónu milovníkov plachtenia, kitesurfingu a windsurfingu. V okolí kempov sa združujú plavci a potápači, ktorí vďaka perfektnej kvalite vody vidia hlboko na dno jazera. Mierny breh Achensee je ideálny k detským hrám vo vode pri teplote až 22 ºC. Okolitú krajinu si prehliadnete na výlete loďkou. Po kopcoch sa tiahne cez 500 kilometrov peších trás, či už v tieni lesa alebo k dominantným horským vrcholkom. Inštruktori paraglidingu zaučia aj úplnych nováčikov a vezmú ich do nebies nad jazerom. Do kopcov vyrážajú tiež cykloturisti a horolezci. K dispozícii je golfové ihrisko a lanové centrum. So zážitkovou kartou Achensee budete mať voľný vstup do niekoľkých múzeí, na parnú zubačku, na lanovky či na plavbu loďou po jazere. Žiadajte ju vo svojom ubytovacom zariadení.

 • Vzdialenosť od centra mesta 500 m
 • Vzdialenosť od letiska 65 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 500 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 8 °C v noci -1 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 19 °C v noci 2 °C

 • Štvrtok 22 °C v noci 3 °C

 • Piatok 19 °C v noci 5 °C

 • Sobota 25 °C v noci 7 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December