Vila Gale Cascais

Portugalsko, Lisabon

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Hotel Vila Gale Cascais

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Názov či hviezdičkové hodnotenie ubytovania sa v našej databáze líši od názvu / hodnotenia poskytnutého cestovnou kanceláriou:

 • Čedok CZ+SK: Hotel Vila Gale Cascais Hodnotenie: 4/5
 • Invia: Vila Gale Cascais

Středisko

Cascais

Poloha

Hotel je situovaný jen pár metrů od centra města, nejbližší bary a restaurace jsou 500 metrů od hotelu.

Pláž

Písčitá pláž se nachází 2 kilometry od hotelu.

Vybavení

Recepce, klimatizovaná restaurace, snack bar, tři výtahy, venkovní bazén s odděleným bazénem pro děti, klimatizace, Wi-Fi za poplatek. Hotel nabízí celkem 233 pokojů různých typů.

Ubytování

Pokoj typu Standard Single/Double (jednolůžko/dvoulůžko) - s možností výhledu na oceán, vlastní koupelna, TV, klimatizace, telefon. Za poplatek mini bar.
Standard Junior Suite - prostornější než pokoj Standard, s možností výhledu na oceán, stejné vybavení jako pokoj Standard.

Stravování

Snídaně formou bufetu v restauraci (během jídla výběr nápojů).
Polopenze formou bufetu (během jídla výběr nápojů).

Sport a zábava

Za poplatek sauna a masáže, kulečník. Golfové hřiště se nachází 2 kilometry od hotelu. Dětské hřiště přímo u hotelu.

Cena zahrnuje

* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci
* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího dlegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Vybavení hotelu

 • Rodina s dětmi

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 250 m
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Detské ihrisko Detské ihrisko áno

Vyberte si termín

Destinácie

Doprava letecky

03:20 h

Popis

Lisabon je hlavné a zároveň najväčšie mesto Portugalska. Počet obyvateľov presahuje pol miliónu, ale s okolitými okrajovými častiami je to podstatne viac. História mesta spadá údajne až do 12. storočia pred Kristom, kedy tu bolo fénické obchodné stredisko. Lisabon ďalej pamätá rímsku nadvládu, vpád Vandalov, dobytie Maury. Hlavným mestom sa Lisabon stal až v 13. storočí.

Lisabon je cítiť morom, hlavnými prvkami sú tu zámorské plavby a viera. To je vidieť na architektúre kostolov i iných stavieb s prvkami kresťanskými či exotickými. Ďalším typickým prvkom je "azulejos" (kachličkové umenie), ktoré Portugalci prevzali od Maurov.

Medzi najkrásnejšie pamiatky mesta patrí Kláštor sv. Jeronýma. Táto monumentálna stavba s nádhernými fasádami značí veľké bohatstvo krajiny v dobe zámorských koloniálnych výprav. Preto sú tu k videniu rôzne exotické cudzokrajné motívy. Kláštor bol postavený na počesť návratu Vasco da Gamy z ciest. Ďalšou krásou Lisabonu je Alfami, najstaršia časť mesta. Je to spleť malinkých roztomilých uličiek, kde na každom rohu narazíte na reštaurácie a podniky, ktoré sú všetky v rovnakom duchu - fado, čo je hudba vyjadrujúca smútok, túhu, i lásku. Prejsť sa touto štvrťou je pre turistov v Lisabonu takmer nutnosťou. Ďalšou pamiatkou je Torre de Belém. Je to strážna veža a maják, ktorý bol postavený na ostrovčeku Tejo a v súčastnosti je symbolom Lisabonu. Veža pochádza zo 16. storočia a je postavená v neskoršom štýle gotickom, v tzv. manuelskom štýle. Je postavená zo širokých 3,5 m širokých stien, slúžila k obrane i ako vezenie. Je zdobená manuelskými motívmi, klenbou či krútenými povrazmi. Ďalším pozostatkom z dôb minulých je zrúcanina hradu Sao Joge(Castelo de S?o Jorge). Táto stavba sa týči nad mestom a vytvára tak zaujímavý kontrast s malými lisabonskými uličkami. K najkrásnejším lisabonským námestiam patrí Praça do Comércio, inak taktiež Terreiro do Paço.

Lisabon je mesto hrdé na svoje more, ktorého vietor tu neustále vanie, a taktiež je hrdé na svojich moreplavcov, ktorím sa dodnes ľudia chodia klaňať k ich pamätníkom.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 250 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 19 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať