Magické tri dni v Krakowe, Wieliczke a Zakopanom

Poľsko, Krakov

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Magické tri dni v Krakowe, Wieliczke a Zakopanom

Magické tri dni v Krakowe, Wieliczke a Zakopanom

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Súhrn zájazdu

Prezrite si spolu s nami očarujúce mesto Krakov s nádherným zámkom Wawel a námestím Rynek Glowny Námestie je miestom neustálych podujatí. Čaká na vás prehliadka mesta na rieke Visle, dýchajúce históriou s nádhernými architektonickými skvostami, ktoré ohromia každého. Okrem toho Vás sprievodca prevedie Krakowom a pozriete si najväčšiu soľnú baňu v Európe - Wieliczku. Nezabudnuteľná atmosféra mesta pod Tatrami Zakopaného s výhliadkou na tatranské končiare.

Program zájazdu

1.deň: Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do mestečka Krakow. Prehliadka mesta – Hrad Wawel, Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukiennica a Mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsv. Panny Márie - najcennejší gotický oltár v Európe, Radničná veža, námestie, Floriánska brána, Barbakan. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie. 2.deň: Raňajky, po raňajkách pokračovanie v prehliadke Krakova - židovská štvrť Kazimierz - veľmi očarujúca a emotívna časť Krakova. V popoludňajších hodinách spoločný presun oboch skupín do Wieliczky - prehliadka soľných baní so špeciálnym sprievodcom - 700 - ročné soľné bane zapísané v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, patria medzi najväčšie na svete. V soli sú vytesané nádherné kaplnky, sochy, sály, fresky, nachádzajú sa tu podzemné soľné jazerá. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. 3. deň: Raňajky, po raňajkách presun do mesta Zakopane - domova tradičného poľského ovčieho syra "oscypek". a miesta priamo pod tatranskými končiarmi. Prejdeme sa po hlavnej ulici Krupowki plnej stánkov s miestnymi špecialitami a remeselnými výrobkami po ktorej prechádzajú konské povozy. Budete mať možnosť vyviezť sa lanovkou na vrch Gubalowka a pokochať sa krásnymi výhľadmi na tatranské končiare. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko.

Informácie o zájazde

Cena zahŕňa: - dopravu klimatizovaným autobusom, - 2 x ubytovanie - 2 x raňajky, - sprievodcu, - prehliadky podľa programu bez vstupov, - poistenie proti úpadku CK. Cena nezahŕňa: - pobytová taxa 3 EUR / osoba / noc Voliteľné príplatky: - komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,40 EUR / osoba / deň - spiatočná miestenka 10,00 EUR/osoba - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse - príplatok za jednolôžkovú izbu 23 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou Orientačné ceny vstupov - počas sezóny sa môžu meniť - Katedrála - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN, - spiatočný lístok na lanovku 30 PLN, - Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol) - Soľná baňa Wieliczka cca 110 PLN Nástupné miesta: TRASA: Vranov nad Topľou, Strážske, Michalovce, Trebišov, Košice, Prešov, Levoča, Poprad Príplatky za nástupné miesta Nástupné miesto bez príplatku: Dolný Kubín, Poprad Nástupné miesta s príplatkom 8 EUR: Levoča Nástupné miesta s príplatok 10 EUR: Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Levoča, Trenčín, Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Žilina Nástupné miesta s príplatok 15 EUR: Vranov nad Topľou, Strážske, Michalovce, Trebišov, Košice, Prešov, Bratislava, Trnava, Rimavská Sobota, Lučenec,


Vyberte si termín

Popis

Krakov nájdeme v južnom Poľsku v Malopoľskom vojvodstve. Počet obyvateľov je vyše sedemsto tisíc obyvateľov, je tak druhé najväčšie mesto Poľska. Mesto leží na rieke Visle a svojím charakterom býva považované za hlavné mesto poľskej kultúry. Krakovské staré mesto bolo zaradené na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO a možno aj to je dôvodom jeho väčšej obľúbenosti a návštevnosti okrem ľahkej dostupnosti a rýchlej dopravy.