Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 240423330

Tento zájazd bohužiaľ nemá žiadny popisok. Viac informácií o hoteli môžete zistiť v záložke Všeobecne o ubytovaní.


Organizujúca CK

Novasol A/S IČO: 17484575

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Jiří, špecialista predaja

Popis

Málokoho by napadlo vyraziť na letnú dovolenku na sever Európy k Baltskému moru. A málokto tuší, že aj tam sa skrývajú kilometre piesočných pláží zaliate slnkom. Príkladom je nemecký ostrov Usedom na hraniciach Poľska a Nemecka. Leží len 580 kilometrov od Prahy a je výborne dostupný po diaľnici. Vďaka 2000 slnečných hodín v roku si Usedom, poľsky Uznojem, vyslúžil prezývku „Slnečný ostrov“.

Ponuka ubytovania a služieb je naozaj široká. Wellness hotely s nemeckým certifikátom kvality dopĺňajú rodinné penzióny, plne vybavené kempy a tradičné domčeky so slamenou strechou. Dlhá tradícia kúpeľníctva siaha až do čias cisárskeho Nemecka. Prvé letoviska vznikli v 2. polovici 19. storočia a dodnes sa tešia svetovej priazni. Za videnie stoja mestečka Bansin, Heringsdorf a Ahlbeck s klasickou kúpeľnou architektúrou. K novým turistickým centrám patrí Karlshagen, Trassenheide a Zinnowitz na západnom cípe ostrova. Na 42 kilometroch piesočných pláží lemovaných promenádami, cyklostrasami, romantickými kúpeľnými strediskami a bohatou zeleňou panuje príjemná klíma bez sužujúcich tropických horúčav. Takmer všade uvidíte drevenné móla zasahujúce desiatky metrov do mora. Krásny večer strávite v reštaurácii na móle v Ahlbeck alebo v rybárskych baštách v prístave Karlshagen. Zinnowitz sa pýši vyhrievaným kúpaliskom s morskou vodou s teplotou 32 oC. Strednej časti ostrova dominujú letoviská Koserow, Loddin, Ückeritz a Zempin. Nad niektoré pláže vystupuje 60 metrov vysoký skalný útes, iné sú otočené do pokojnej lagúny. Otvorené more s dobrými poveternostnými podmienkami vyhľadávajú jachtári, surferi a kitesurfari.

A kam vyraziť na výlet? Na Usedome sa nachádza najväčšia motýlia farma v Európe. Má viac ako 5000 m2 a nájdete ju v meste Trassenheide. V tropickej hale voľne poletuje cez 2000 motýľov. Nenechajte si ujsť ani expozíciu vtáčkarov, múzeum hmyzu či sledovanie vývoja motýľov od vajíčka, cez húsenicu až po dospelého jedinca. Dedina Peenemünde zase nadchne milovníkov histórie a techniky. Za 2. svetovej vojny tu stálo výskumné centrum Luftwaffe a vznikali tu rakety V-2 alebo Schmetterling alebo systémy nočnej navigácie a radary. Neďaleko vojenského múzea kotví verejnosti prístupná sovietska ponorka U-461. Vnútrozemie ostrova si zamilujú peší turisti a cyklisti. Značené chodníky vedú cez zelené lesy, okolo trblietavých jazier a k voňavým lúkam. Vďaka rovnému terénu to ľahko zvládnu aj rodiny s deťmi či seniori na elektrobicykloch. K aktívnemu odpočinku patrí rybolov a výpravy na voľné more. Kultúrny program na ostrove zahŕňa módne prehliadky, divadelné predstavenie priamo na pláži, vernisáže, koncerty či medzinárodný kabaretný festival.