Zájazd do

Fagus

Hodnotenie: 4/5

Maďarsko, Maďarské termálne kúpele

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

HOTEL FAGUS

Poloha

Kompletně zrekonstruovaný hotel se nachází v nádherném klidném prostředí města Sopron, v části Lővérek, obklopen lesy. Oblast poskytuje vynikající možnost odpočinku, sportování a regeneraci zároveň. Historické centrum města Sopron je vzdáleno jen 25 minut chůze od hotelu. Sopron leží jen 7 km od rakouských hranic, 60 km od Vídně.

Koupání

krytý plavecký bazén 12 x 6 m, zážitkový bazén a dětský bazén.

Vybavení

restaurace, lobby bar s terasou, bar, konferenční prostory, wellness centrum: plavecký bazén 12 x 6 m (28°C), zážitkový bazén (32-34°C) a dětský bazén (32°C), dvouposchoďový saunový svět (finská, aroma a infra sauna, parní kabina, zážitkové sprchy, vyhřívaná lehátka), fitness, půjčovna kol, dětská herna a hřiště, parkoviště a garáže.

Cena zahrnuje

Ubytování: Pokoje STANDARD: 1 a 2-lůžkové pokoje, hygienické zařízení, fén, župan, TV, klimatizace, WiFi internet, minibar, trezor. Pokoje STANDARD PLUS: 2-lůžkové pokoje, hygienické zařízení, fén, župan, TV, klimatizace, WiFi internet, minibar, trezor, balkon. Pokoje FOREST: 2-lůžkové pokoje, možnost přistýlky, hygienické zařízení, fén, župan, TV, klimatizace, WiFi internet, minibar, trezor. Pokoje s výhledem do zahrady nebo okolního lesa. Propojené pokoje: dva 2-lůžkové propojené pokoje (pro 2 dospělé a 2 děti do 11,99 let) hygienické zařízení, fén, župan, TV, klimatizace, WiFi internet, minibar, trezor. Stravování: polopenze formou švédského stolu.

Další služby

Ubytování s polopenzí formou švédského stolu.

Speciální nabídka

Vstup do wellness centra: bazény, saunový svět a do fitness ZDARMA. Dítě do 5,99 let na přistýlce se 2 dospělými osobami na pokoji "FOREST" ZDARMA. Zapůjčení županu ZDARMA. WiFi internet ZDARMA.

Doprava

Vlastní. Vzdálenost z Brna 210 km, z Prahy 400 km.

Poznámky

Možnost dokoupení cestovního pojištění. Minimální délka pobytu: v období 22.12.23-7.1.24, 14.3.-17.3.24, 29.3.-1.4.24, 17.5.-20.5.24, 30.6.-1.9.24, 25.10.-3.11.24 3 noci, v ostatním období 2 noci. V místě pobytu se hradí: pobytová taxa 1,7 €/den. Parkování na parkovišti nebo v hotelové garáži 3 €/noc. Možný pobyt se psy za poplatek 20 €/ noc. Plánovaná uzavírka zážitkového bazénu 9.4.-12.4.2024. Plánovaná uzavírka zážitkového bazénu:


Informácie o hoteli

 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Fitness Fitness áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,8 / 5
Invia

Fantastické (na základe 4 hodnotení)

Ubytovanie 4,9 / 5

Strava 4,9 / 5

Okolie 4,8 / 5

Cena 4,5 / 5

Pôvod recenzií: Ak je recenzia označená ako "overená recenzia", je preukázané, že pochádza od nášho zákazníka.

6. najlepšie hodnotený z 293 hotelov v Maďarské termálne kúpele

Miloslav V.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 28.1. - 31.1.2024 Hodnotené: Február 2024

Fagus Hodnotenie: 4/5 Maďarsko, Maďarské termálne kúpele

Klidný pěkný hotel s výbornou kuchyní a wellness

Klidný pěkný hotel s výbornou kuchyní a wellness

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Pěkné jako nové zařízení bez známek opotřebení

Strava
Vynikající

Bola táto recenzia užitočná? (0) (1)

Rostislav V.

Hodnotenie 4,5 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 26.10. - 29.10.2023 Hodnotené: November 2023

Fagus Hodnotenie: 4/5 Maďarsko, Maďarské termálne kúpele

Velmi pěkná destinace

Velmi pěkná destinace

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (1)

Filtrovať recenzie

Miloslav V.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 28.1. - 31.1.2024 Hodnotené: Február 2024

Fagus Hodnotenie: 4/5 Maďarsko, Maďarské termálne kúpele

Klidný pěkný hotel s výbornou kuchyní a wellness

Klidný pěkný hotel s výbornou kuchyní a wellness

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Pěkné jako nové zařízení bez známek opotřebení

Strava
Vynikající

Bola táto recenzia užitočná? (0) (1)

Rostislav V.

Hodnotenie 4,5 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 26.10. - 29.10.2023 Hodnotené: November 2023

Fagus Hodnotenie: 4/5 Maďarsko, Maďarské termálne kúpele

Velmi pěkná destinace

Velmi pěkná destinace

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (1)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Maďarsko sa môže pochváliť jedným z najbohatších zdrojov termálnej a pramenitej vody na svete. Nie je preto divu, že tradície kúpeľnej kultúry v Maďarsku trvajú už 2 000 rokov. Silu a moc týchto vzácnych prameňov totiž objavili a využívali už samotní Rímania. V súčasnej dobe slúži ku kúpeľnej rekreácii približne 300 termálnych gejzírov, minerálnych a liečivých prameňov je registrovaných celkom 500, pričom takmer polovica patrí k hlavnému mestu Maďarska, Budapešti.

Zadunají

Väčšinu miestnych sídiel preslávila práve činnosť termálnych kúpeľov a výskyt liečivých prameňov. Pôsobenie zadunajských termálnych prameňov má spravidla hneď niekoľko faktorov - okrem klasickej príjemnej teploty a gejzírovej sily sú to taktiež špeciálne chemické účinky vo vode rozpustených látok. Vzhľadom k tomu, že značná časť týchto užitočných látok preniká do tela kožou, používajú sa miestne pramene predovšetkým k liečebným kúpeľom. Najznámejšími kúpeľnými centrami oblasti Zadunají sú kúpele Balf, Bükfürdö, Györ, Kehida, Harkány, Pápa, Mosonmagyaróvár, Sárvár a Zalakaros. zameriavajú sa predovšetkým na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva, gynekologické a dermatologické problémy.

Balatón
Rozvoj kúpeľného života v dnešnej podobe začal v okolí najväčšieho jazera strednej Európy na konci 19 storočia. Dnes patrí Balaton medzi najrušnejšie turistické centrá Maďarska. Prvé pramene, ktorým boli pripísané liečebné účinky, sa nachádzajú v meste Balatonfüred, kde sa kúpeľná tradícia začala rozvíjať už okolo roku 1700. Prvý kúpeľný dom tu bol vybudovaný v 19. storočí. Severné pobrežie Balatonu bolo z veľkej časti formované sopečnou činnosťou, čo je príčinou výskytu sirných a uhličitých prameňov týchto miestach. Tieto mierne rádioaktívne pramene pritekajú i do jazera Hévíz. Známym kúpeľným centrom pri Balatonu je Tapolca, kde sa pod hrebeňom hory Szent Gyorgy sa ukrýva jaskyňa s jazierkom naplneným krasovou vodou. Do tejto oblasti sa najčastejšie jadzia liečiť ochorenia dýchacích ciest, chronické degenerativné choroby kostí a kĺbov, a reumatizmus.

Severné Maďarsko

Tento región ponúka až neskutočne širokú škálu možností športového a kultúrneho vyžitia, môžete poznávať miestnu históriu v podobe mnohých zámkov, hradov a kostolov, ľudové tradície v najrôznejších ukážkach folklóru, navštevovať známe i menej známe múzeá, provozovať tradičné i menej tradičné športy. Kúpeľné procedúry sú tu záležitosťou tak skôr vyslovene rexačnou a taktiež príjemným doplnkom k iným aktivitám. Medzi kúpeľné strediská Severného Maďarska vynikajú Eger, ktorý je najnavštevovanejšími kúpeĺmi Maďarska s radonovou vodou, Egerszalók so soĺným kopcom, po ňom steká horúca minerálna voda, jaskynné kúpele Miskolctapolca a Mezövesd s gejzírom, ktorého voda má vzácne protizánetlivé účinky vďaka obsahu horčíku, vápniku a hydro-karbonátu.

Jazero Tisza

Tisza je druhým najväčším maďarským jazerom a jeho typickým znakom je nenarušená príroda a jedinečne dochovaná pôvodná fauna i flóra. v okolí jazera sa napríklad vyskytuje neuveriteĺných 200 druhov vtákov. Termálna voda v tejto oblasti vystrekuje z hĺbky 1000 metrov pod zemským povrchom a najčastejšie sa využíva k liečbe gynekologických problémov, kožných chorôb a reumatických a kĺbových problémov. Pocit úľavy sa dostavuje veľmi rýchlo a pri správnej aplikácii liečebných procedúr je dosiahnutý efekt zlepšenia dlhodobý. Najvyhľadávanejšími centrami kúpeľnej rekreácie u jazera Tisza sú Berekfürdö a Tiszaújváros. Okrem osvedčených liečebných postupov poskytujú účinné formy celkovej relaxácie a regenerácie organizmu vrátane blahodárneho vplyvu na nervovú sústavu človeka.

Veľká maďarská nížina

Veľká maďarská nížina si dlhodobo udržuje prvenstvo v počtu hodín slnečného svitu za rok a dá sa povedať, že miestne liečebné pramene nadväzujú jeden na druhý - táto oblasť Maďarska je nimi doslova pretkaná. Akýmsi srdcom kúpeľov je v oblasti Veľkej maďarskej nížiny mestečko Hajdúszoboszló s parkom kúpeľov o rozlohe 30 ha. Jedná sa o najväčší kúpeľný komplex v Maďarsku. K parku patrí jazero, plavecký bazén a aquapark, obrie kĺzačky a ďalšie bazény s umelým vlnobitím - pre milovníkov vodných radovánok je to učinený raj. K tomu môžete vyskúšať 50 rôznych termálnych kúpeľných procedúr. Nezabudnuteľné zážiky sľubujú svojim návštevníkom taktiež mediteránne zážitkové kúpele Aquaticum v Debrecenu, hradné kúpele Gyula s celkom novým wellness-centrom a liečebné kúpele Orosháza, ktoré bývajú vďaka širokému spektru ponúkaných služieb nazývané \\\"Perlou Veľkej nížiny\\\". Kúpeľní hostia si do oblasti Veľkej maďarskej nížiny jazdia liečiť predovšetkým gynekologické poruchy, problémy pohybového ústrojenstva a kožné choroby.


Väčšinu miestnych liečivých prameňov ocenia predovšetkým pacienti, ktorých trápia problémy spojené s funkciou pohybového apartáu a ľudia trpiaci reumatickými problémamy. Účinnú pomoc ale maďarské termálne pramene poskytujú taktiež na problémy gynekologické a kožné, problémy s látkovou výmenou, ľadvinami a žalúdkom. Procedury a ďalšie špeciálne ozdravné kúry prebiehajú v kúpeľoch, liečebných a wellness hoteloch a sanatóriách, kde na ich priebeh dohliada vysoko odborný a kvalitfikovaný personál. Samozrejmosťou je rovnako vysoká úroveň všetkých ďalších služieb, ktoré kúpeľné komplexy poskytujú tak, aby svojim návštevníkom mohli ponúknuť dokonalý komfort pre ich relaxáciu.

Toho mnohé zariadenia dosiahli nedávnou rozsiahlou rekonštrukciou, ktoré dali možnosť vzniknúť špičkovým moderným kúpeľným areálom. Nájdete tu obsiahlu ponuku mnohých ďalších aktivít, okrem pešej turistiky napríklad vodné radovánky v aquaparku, cyklistiku, jazdu na koni, tenis, golf alebo rybárčenie. Maďarské kúpele je možno rozdeliť do niekoľkých geografických oblastí, z nich každá je pripravená, poskytnúť svojím hosťom trochu iný charakter služieb. Tak si každý potencionálny návštevník môže vybrať kúpeľné stredisko presne podľa svojich potrieb a prianí. Hlavnými kúpeľnými oblasťami sú Budapešť, Zadunají, Balaton, Severné Maďarsko, Jazero Tisza a Veľká maďarská nížina.

Počasie

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať