Za krásami Jordánska

Libanon

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Za krásami Jordánska

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet do Ammánu. Po prílete a vybavení vízových formalít nasleduje transfer do hotela, večera a nocľah.

2. deň

PRÍLET DO AMMÁNU - AMMÁN: Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Ammán, ktoré v minulosti bolo centrom rímskej a babylonskej civilizácie. Rušné ulice plné obchodov a kaviarní, trhy s ovocím i ručne vyrábanými výrobkami, mešity v tesnom susedstve s kostolmi, to všetko tvorí rušnú atmosféru mesta. Navštívite mešitu Grand Husseini, rímsky amfiteáter a archeologické múzeum. Nasleduje odchod k púštnym pevnostiam Qasr Kharane a Qasr Amra (UNESCO), ktoré sú upomienkou na počiatky a rozkvet islamsko-arabskej civilizácie. Kuserj (Qasr) Amra je preslávený svojimi nádhernými freskami. Na jeho objavení sa podieľal i český bádateľ a katolícky kňaz Alois Musil. Poslednou zastávkou bude hradem Kuserj Kharana, ktorý si taktiež nechala vystavať dynastia Umájovcov v 8. storočí. Večera a nocľah v Ammáne.

3. deň

JERASH - AJLUN: Dnes navštívite unikátnu rímsku pamiatku Jerash. Mesto bolo postavené za zlatého veku rímskej nadvlády a vzišlo do povedomia ako Gerasa. Teraz je všeobecne uznávané ako jedno z najlepšie zachovaných rímskych provinčných miest na svete. Môžete obdivovať rímsky urbanizmus, spevnené a kolonádne ulice, chrámy, divadlá, priestranné verejné priestranstvá, námestia, kú=pele, fontány a mestské hradby obklopené vežami a bránami. Následne budete pokračovať do Ajlunu, kde okrem jedného z najstarších minaretov v Jordánsku navštívite rovnomenný križiacky hrad Ajlun, odkiaľ je nádherný výhľad nie len na okolitú krajinu, ale nahliadnete i do Libanonu a Izraela. Návrat do hotela, večera a nocľah v Ammáne.

4. deň

MADABA - HORA NEBO - KERAK - PETRA: Ráno odjazd do Madaby, ktorá je preslávená predovšetkým byzantskými pamiatkami. Mesto Madaba je tiež známe ako "Mesto mozaiky". Navštívite horu Nebo, jedno z najviac ctených svätých miest v Jordánsku a tiež miesto, kde bol pochovaný Mojžiš. Malý byzantský kostol na mieste bol postavený pri príležitosti návštevy Jordánskeho pápeža Jána Pavla II. Pred príjazdom do Petry zastavíte pri križiackom hrade kerak, ktorý patrí medzi najväčšie križiacke hrady v strednej Ázii. Príchod do Petry, večera a nocľah.

5. deň

PETRA: Celodenná návšteva unikátnej svetovej pamiatky - mesta Petra (UNESCO). Vstup do Petry je možné nájsť v kľukatom, úzkom priesmyku Siq kmlangen. V ružovom meste si prezriete chrámy, kláštory, hrobky, obytné domy, rímske divadlá, to všetko vytesané v niekoľkých úrovniach do ružovej pieskovcovej skaly vysokej 100 metrov. Pokladnica, ktorá je vrcholom zručnosti starovekých kamenárov, jednoznačne dominuje tunajším monumentom. Staré mesto Nabatejcov je jednou z najvýznamnejších pamiatok ľudstva.

6. deň

WADI RUM - SHOBAK - AQABA: Ráno sa vydáte na návštevu púštnej rezervácie Wádí Rum (UNESCO), ktoré je tiež nazývané Mesačným údolím. Tunajšia púštna krajina, z ktorej vystupujú skalné veže, skalné brány, rokliny a priesmyky, je fascinujúcim miestom. Nájdete tu i cenné archeologické náleziská. Jazda džípom v púšti a obed. Prejazd do Aqaby, jediného jordánskeho prímorského mesta. Cestou krátka zastávka pri zrúcanine križiackeho hradu Shobak. Nocľah v Aqabe.

7. deň

AQABA - AMMÁN: Voľný deň v Aqabe. Možnosť fakultatívneho výletu loďou s preskleným dnom (2 hodiny), obed a následne pobyt na pláži Berenice. Alebo možnosť pobytu na pláži Berenice (oboje za poplatok). Neskôr poobede transfer do Ammánu, večera, nocľah.

8. deň

BEHTANIA - MŔTVE MORE: Doobeda návšteva Bethánie (UNESCO), miesta na brehu Jordánu, kde bol pokrstený Ježiš. Nasleduje prejazd k najnižšiemu bodu našej planéty, Mŕtvemu moru. Možnosť kúpania sa a odpočinku alebo prechádzky po okolí. Návrat do Ammánu, večere a nocľah.

9. deň

AMMÁN - ODLET: Po raňajkách voľné doobedie v Ammáne. Možnosť nákupov suvenírov, návštevy kaviarne alebo trhu. Poobede transfer na letisko, odbavenie a let s prestupom do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 7x ubytovanie s polpenziou a 1x s raňajkami v 4* hoteli, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. počet účastníkova zájazdu: 15 osôb) V cene naviac:, jazda 4x4 džípom vo Wadi Rum, jordánske vízum, obed v areáli Petry, obed v púšti vo Wadi Rum

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 249,- EUR/osoba, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné a bakšišné, Komplexné cestovné poistenie PLUS 7,- EUR/osoba/deň *

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nikola, špecialista predaja