Penzion El Sitio

Hodnotenie: 2/5

Kanárske ostrovy, Tenerife

Rodinný penzion Apartmány rozmístěny do domků připomínajících skanzen Postaveno z přírodních materiálů Upravené přírodní bazény

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

EL SITIO

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Názov či hviezdičkové hodnotenie ubytovania sa v našej databáze líši od názvu / hodnotenia poskytnutého cestovnou kanceláriou:

 • Canaria Travel CZ: EL SITIO Hodnotenie: 3/5
 • Invia: Penzion El Sitio Hodnotenie: 2/5

Poloha

V severní části ostrova El Hierro, 18 km od letiště, obklopen vinicemi vesničky Frontera. Z hotelu je krásný výhled na oceán, horský masiv a oblast El Golfo, je vhodný k odpočinku i pro milovníky pěší turistiky.
Zájezd na ostrov El Hierro je realizován s přelety/přejezdy lodí mezi ostrovy Tenerife – El Hierro nebo Gran Canaria – El Hierro. Na ostrově El Hierro není osobně k dispozici delegát Canaria Travel CZ.V některých případech je nutné (v závislosti na letovém řádu) zajistit přenocování na Tenerife nebo na Gran Canaria.

Vybavení objektu

Tento malý penzion nabízí 7 zahradních apartmánů, rozmístěných do domků připomínajících skanzen. Byl postaven a zařízen s použitím přírodních materiálů (dřevo, cihly, terakotové dlaždice, místní kameny atd.). Střed tvoří 200 let starý dům s velkou společenskou místností a příjemnou vinárnou. Hostům je k dispozici hotelová recepce, restaurace, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu na recepci, masáže (na objednání), různé kurzy (jóga, Tai Chi, malování), semináře a výlety, půjčovna aut.

Domek - typ "A"

Domek typu studia (Tacorón) ve stylu původní stavby z přírodního kamene, dřeva, cihel nebo pálené hlíny je zařízen v typickém kanárském stylu jednoduše a bez televize. Ve svém vybavení má integrovaný kuchyňský kout, koupelnu s WC, nemá výhled na moře.Maximální obsazenost – 2 osoby a 1 dítě do 2 let.

Domek - typ "B", "C", "D"

Základní vybavení je vždy stejné jako u domku typu "A". K dispozici jsou další 3 typy domků: typ "B" (Salmor, Echedo a Tiñor) má obývací pokoj a ložnici se 2 lůžky (spojené nebo oddělené, v závislosti na koncepci ubytování) a koupelnu se sprchovým koutem, typ "C" (Guarazoca a Sabinosa) je prostornější a má třetí postel, typ "D" (Isora) má oddělenou ložnici a rozkládací pohovku v obývacím pokoji.Maximální obsazenost domku typu "B" - 2 osoby a 1 dítě do 2 let.
Maximální obsazenost domku typu "C" - 3 osoby a 1 dítě do 2 let.
Maximální obsazenost domku typu "D" - 4 dospělé osoby.

Stravování

Domky jsou uzpůsobeny k samostatnému vařeni.

Sport

Poloha penzionu nabízí možnost pěší turistiky, horské cyklistiky, létání na padáku a potápění.

Obchody

Různé obchody, restaurace a bary jsou v městečku Tigaday, vzdáleném přibližně asi 1 km od hotelu.

Pláž

Moře je od hotelu vzdáleno cca 4 km, nejbližší pláž přibližně 20 km. Koupání v moři je možné v upravených přírodních bazénech vytvořených lávou.

Internetové stránky

www.elsitio-elhierro.es

Doplňující informace

V hotelech na ostrově El Hierro není k dispozici informační kniha.
Z důvodu zpřísněných hygienických opatření mohou být některé služby hotelu nedostupné.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od letiska Letisko 18 km
 • TV TV áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Cesta okolo hotela Cesta okolo hotela áno
 • Kľudná lokalita Kľudná lokalita áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno
 • Kuchynský kút Kuchynský kút áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

03:50 h

Popis

Ostrov Tenerife alebo ostrov večného jara je svojou rozlohou najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia, zaberá 2 034 km2 a po obvode meria 269 km (650 000 obyvateľov). Hlavným mestom je už od 19. storočia Santa Cruz, ktoré je zároveň veľmi dôležitým prístavom.

O Tenerife sa často hovorí ako o malom kontinentu. Ostrov má tvar trojuholníka a vďaka oblasťom s rôznymi klimatickýami podmienkami sa na ňom môžete stretnúť s rôznymi rastlinami a zvieratmi. Kde inde v Atlantiku môžete behom chvíľky vidieť plantáže banánov a zanedlho potom sa už guľovať v zasneženchých horách?

Uprostred Tenerife sa nachádza najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide. Týči sa do výšky 3 718 m n. m. Horolezci považujú jej zdolanie za veľmi náročné, pretože na vrchol vystupujú takmer od hladiny mora. Hora je symbolom ostrova môžete ju vidieť z ktoréhokoľvek miesta na Tenerife. Je to dodnes činná sopka.

Dvesto metrov pod vrcholom vedie lanová dráha.

Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží (hlavný poľnohospodársky produkt ostrova), neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Vianoce na Kanárskych ostrovoch sú v znamení kvetov vianočných hviezd, ktoré rastú všade prakticky ako plevel.

Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V ich veľkosti drží Tenerife druhé miesto na svete, hneď po Riu de JAneiru. Podnebie je celý rok jarné, cez deň sa teplota pohybuje medzi 25 - 29°C, noci sú chladnejšie a dlhšie. Na Tenerife teda máte možnosť stráviť ideálne leto s priaznivými teplotami alebo zimu, beho nej sa zahrejete.

Playa de las Américas

Playa de las Américas sa stala vyhľadávaným miestom dovolenky pre milovníkov slnka, provozovateľa vodných športov a milovníkov nočného života a zábavy. V najväčšom prázdninovom stredisku na juhu ostrova môžete viesť nerušený plážový život, lebo slnko tu svieti celý rok a prší zriedkakedy. Z priľahlého prístavu v Los Cristianos je dobré lodné spojenie na Gomeru - zelenú perlu Kanárskych ostrovov.

Los Cristianos

Letovisko Los Cristianos je so susediacim letoviskom prepojené nábrežnou kolonádou, a tak nepoznáte v ktorej oblasti sa práve nachádzate, cez to pôsobí pokojnejšou atmosférou. Centrum Los Cristianos s malýmmi uličkami sa nachádza okolo prístaviska, odkiaľ odpláva trajekt na ďalšie Kanárske ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma.

Pre mnohých náštevníkov sa stáva preto ostrov Tenerife neopakovateľným zážitkom a radi a často sa veľká väčšina náštevníkov opäť vracia späť.

Navštívte taktiež: Národný park Caňadas del Teide, zoologické záhrady Loro Parque a Parque las Aguilas, Parque de Drágo alebo ťaviu safari a ponorku Yellow Submarine.
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 18 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 25 °C v noci 21 °C

 • Teplota vody 22 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 25 °C v noci 22 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať