Lua Boutique

Hodnotenie: 2/5

Kanárske ostrovy, Tenerife

Zcela zrenovovaný hotel Útulné pokoje Sluneční chill out terasa s panoramatickým výhledem

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

LUA HOTEL BOUTIQUE

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Názov či hviezdičkové hodnotenie ubytovania sa v našej databáze líši od názvu / hodnotenia poskytnutého cestovnou kanceláriou:

 • Canaria Travel CZ: LUA HOTEL BOUTIQUE Hodnotenie: 2/5
 • Invia: Lua Boutique Hodnotenie: 2/5

Poloha

V jižní části ostrova, v městečku El Pinar, 30 km od letiště. Je vhodný pro milovníky pěší turistiky.
Zájezd na ostrov El Hierro je realizován s přelety / přejezdy lodí mezi ostrovy Tenerife – El Hierro nebo Gran Canaria – El Hierro. Na ostrově El Hierro není osobně k dispozici delegát Canaria Travel CZ.
V některých případech je nutné (v závislosti na letovém řádu) zajistit přenocování na Tenerife nebo na Gran Canaria.

Vybavení objektu

Malý, zcela zrenovovaný hotel nabízí několik útulně zařízených pokojů. Svým hostům nabízí recepci, sluneční chill out terasu se salonkem a s panoramatickým výhledem na moře a hory, možnost Wi-Fi připojení k internetu, masáže, půjčovnu aut.

Stravování

Možnost objednat individuální snídani.

Sport

Hotel má ideální polohu pro pěší turistiku a horskou cyklistika. Možnost vulkanického potápění a paraglidingu. Cca 350 m od hotelu se nachází posilovna (zdarma).

Obchody

Několik restaurací, barů a menších obchůdků se nachází přímo v městečku Pinar.

Pláž

Na ostrově El Hierro existuje pouze několik písečných pláží. Koupání v moři je možné v přírodních bazénech vytvořených lávou a dodatečně upravených pro potřeby plavců (např. Charco Azul na severu ostrova).

Internetové stránky

www.luahotel.com

Dvoulůžkový pokoj COZY

Klimatizovaný pokoj má ve svém vybavení televizí se satelitními programy, minibar, japonský čajový servis, Wi-Fi připojení k internetu, topení, telefon, koupelnu s WC. Za příplatek je možné objednat pokoj s balkonem.Maximální obsazenost – 2 dospělé osoby (včetně dětí do 2 let).


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od letiska Letisko 30 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Destinácie

Doprava letecky

03:50 h

Popis

Ostrov Tenerife alebo ostrov večného jara je svojou rozlohou najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia, zaberá 2 034 km2 a po obvode meria 269 km (650 000 obyvateľov). Hlavným mestom je už od 19. storočia Santa Cruz, ktoré je zároveň veľmi dôležitým prístavom.

O Tenerife sa často hovorí ako o malom kontinentu. Ostrov má tvar trojuholníka a vďaka oblasťom s rôznymi klimatickýami podmienkami sa na ňom môžete stretnúť s rôznymi rastlinami a zvieratmi. Kde inde v Atlantiku môžete behom chvíľky vidieť plantáže banánov a zanedlho potom sa už guľovať v zasneženchých horách?

Uprostred Tenerife sa nachádza najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide. Týči sa do výšky 3 718 m n. m. Horolezci považujú jej zdolanie za veľmi náročné, pretože na vrchol vystupujú takmer od hladiny mora. Hora je symbolom ostrova môžete ju vidieť z ktoréhokoľvek miesta na Tenerife. Je to dodnes činná sopka.

Dvesto metrov pod vrcholom vedie lanová dráha.

Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží (hlavný poľnohospodársky produkt ostrova), neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Vianoce na Kanárskych ostrovoch sú v znamení kvetov vianočných hviezd, ktoré rastú všade prakticky ako plevel.

Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V ich veľkosti drží Tenerife druhé miesto na svete, hneď po Riu de JAneiru. Podnebie je celý rok jarné, cez deň sa teplota pohybuje medzi 25 - 29°C, noci sú chladnejšie a dlhšie. Na Tenerife teda máte možnosť stráviť ideálne leto s priaznivými teplotami alebo zimu, beho nej sa zahrejete.

Playa de las Américas

Playa de las Américas sa stala vyhľadávaným miestom dovolenky pre milovníkov slnka, provozovateľa vodných športov a milovníkov nočného života a zábavy. V najväčšom prázdninovom stredisku na juhu ostrova môžete viesť nerušený plážový život, lebo slnko tu svieti celý rok a prší zriedkakedy. Z priľahlého prístavu v Los Cristianos je dobré lodné spojenie na Gomeru - zelenú perlu Kanárskych ostrovov.

Los Cristianos

Letovisko Los Cristianos je so susediacim letoviskom prepojené nábrežnou kolonádou, a tak nepoznáte v ktorej oblasti sa práve nachádzate, cez to pôsobí pokojnejšou atmosférou. Centrum Los Cristianos s malýmmi uličkami sa nachádza okolo prístaviska, odkiaľ odpláva trajekt na ďalšie Kanárske ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma.

Pre mnohých náštevníkov sa stáva preto ostrov Tenerife neopakovateľným zážitkom a radi a často sa veľká väčšina náštevníkov opäť vracia späť.

Navštívte taktiež: Národný park Caňadas del Teide, zoologické záhrady Loro Parque a Parque las Aguilas, Parque de Drágo alebo ťaviu safari a ponorku Yellow Submarine.
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 30 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 21 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať