Informácie k požiaru na gréckych ostrovoch Rhodos a Korfu
 • S ohľadom na vývoj situácie informácie pravidelne aktualizujeme na https://www.invia.sk/press/tlacove-spravy/.
 • Aktuálne informácie, najdôležitejšie upozornenia, núdzové linky a najčastejšie otázky k situácii na gréckych ostrovoch nájdete aj na stránkach Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky. (https://www.mzv.sk)
Zájazd do

SUN BEACH

Hodnotenie: 4/5

Grécko, Solún

Zdieľať

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

SUN BEACH

Pláž

 • Písečná pláž
 • Oblázková pláž

Vzdálenosti

 • Centrum města 600 m
 • Pláž 100 m

Vybavení

Hosté mají celkově k dispozici 124 pokojů. Po příjezdu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí. Do většiny poschodí lze dojet výtahem. V hotelu je úschovna zavazadel a hotelový sejf. Ve společných prostorách se mohou hosté přes WiFi připojit k internetu (za poplatek). Na rezervační přepážce vám rádi pomůžeme s výběrem a rezervací výletů V objektu se nachází restaurace, jídelna, snídaňový salónek, kavárna a bar. Jsou zde i různé obchody. Je tady také hezká zahrada. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Objekt nabízí transfer-servis, pokojovou službu, prádelnu a kadeřnictví. Hosté mohou využít shuttleservis.

Ubytování

Pokoje mají klimatizaci, ústřední topení a koupelnu. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Pokoje jsou hezky zařízené, je zde pohodlná dvoulůžková postel. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Také je zde sejf a minibar. Hosté mohou použít ledničku a mini ledničku. Zařízení pokoje doplňuje připojení k internetu, telefon, televize, rádio a WiFi. Je možné rezervovat bezbariérové pokoje. V koupelnách je sprchový kout, vana a vířivá vana. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů a telefon. Je možné rezervovat koupelnu s bezbariérovým přístupem. V hotelu jsou nekuřácké pokoje.

Strava

V objektu jsou na výběr tyto typy stravování - polopenze, plná penze a stravování all inclusive. Hosté si mohou vybrat, zda budou chtít snídaně, obědy nebo večeře. Hotel nabízí také drobné občerstvení. K dostání jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Služby

Objekt má jeden venkovní a jeden dětský bazén. Hosté mohou odpočívat na slunné terase, kde jsou lehátka a slunečníky. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. Volný čas zde hosté mohou trávit různě, v nabídce je například fitness studio, spa a kosmetický salon. Copyright GIATA 2004 - 2024. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 701759

Zvláštnosti

K placení lze v objektu použít běžné platební karty.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže Pláž 100 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 600 m
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno
 • Fitness Fitness áno

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Čas letu

01:30 h

Popis

Druhé najväčšie mesto Gréckej republiky Solún, alebo Thessaloniki, je správnym strediskom Strednej Macedónie. Leží v úpätí polostrova Chalkidiki v Egejskom mori. Má okolo 800 000 obyvateľov. Solún vyniká turistickým ruchom aj aktívnym priemyslom. Produkuje oceľ, stavebné materiály a chemické výrobky. Z prístavu ľahko exportuje hotový tovar do celého sveta. 

Solún založil v roku 312 pred naším letopočtom macedónsky kráľ Kasander. Mesto rýchlo rozkvitalo, vybudovalo opevnenie a spravovalo vtedy autonómnu oblasť macedónskej provincie. V roku 146 pred naším letopočtom dobyli oblasť Rimania a význam mesta, ležiaceho na spojnici dôležitých obchodných centier, podstatne vzrástol. Rimania postavili pôvodný prístav, ktorého zvyšky sú dnešnou turistickou atrakciou. Počas byzantskej nadvlády Solún zhromažďoval všetko vedenie. Odtiaľ k nám prišli Slovanskí vierozvestcovia Konštantín a Metod. Počas prvej svetovej vojny sa v Solúne vylodili jednotky Trojspolku. Za obeť padlo niekoľko historických budov. Solún prestaval francúzsky architekt Ernest Hebrard a navodil atmosféru európskeho veľkomesta. Orientálny ráz ustúpil moderným budovám. 

V Solúne sa snúbia vplyvy niekoľkých kultúr. Námestie Eleftherias sa premenilo na obchodnú časť mesta. Západná oblasť Solúnu podľahla priemyslu, zatiaľ čo na východe si stavajú svoje vily stredná a vyššia vrstva obyvateľstva a utiekajú sa sem od zhonu pracovných dní. Symbolom mesta je Biela veža. Štvrť Ano Poli pripomína tureckú nadvládu. Ulice plné zdobených domov obklopujú najstaršie kostoly v meste – Osios David, St. Nicholas Orphanos a kláštor Vlatades. Najznámejšia trojlodná katedrála Aghios Demetrios spomína na život patróna Solúnu, svätého Demetria. V katakombách môžete navštíviť miestnosť, v ktorej bol Demetrios väznený. Tematicky zamerané múzeá, ako sú Židovské múzeum Thessaloniki, Národné múzeum súčasného umenia, Múzeum byzantskej kultúry, Solúnske archeologické múzeum, Múzeum kinematografie, Múzeum macedónskeho zápasu, Technologické múzeum alebo Múzeum športu, vystavujú exponáty zo všetkých oblastí. K archeologickým náleziskám prístupným návštevníkom patria cintorín Agia Paraskevi, Rímsky palác a hipodróm alebo pozostatky pôvodných hradieb. Na odpočinok môžete využiť zlaté pláže Solúnskeho zálivu.
 • Vzdialenosť od pláže Pláž 100 m
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 600 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 25 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať