Informácie k požiaru na gréckych ostrovoch Rhodos a Korfu
 • S ohľadom na vývoj situácie informácie pravidelne aktualizujeme na https://www.invia.sk/press/tlacove-spravy/.
 • Aktuálne informácie, najdôležitejšie upozornenia, núdzové linky a najčastejšie otázky k situácii na gréckych ostrovoch nájdete aj na stránkach Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky. (https://www.mzv.sk)
Zájazd do

Perinthos

Hodnotenie: 3/5

Grécko, Solún, Thessaloniki

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Perinthos

Vybavení

Tento hotel pochází z roku 2008. Hosté mají celkově k dispozici 48 pokojů. Do všech poschodí lze vyjít po schodech nebo pohodlně vyjet výtahem. Je zde úschovna zavazadel a hotelový sejf. Ve společných prostorách je možnost internetového připojení přes WiFi. Na rezervační přepážce vám rádi pomůžeme s výběrem a rezervací výletů Objekt je vybaven celou řadou zařízení pro handicapované. Nachází se zde několik stravovacích zařízení, například restaurace, snídaňový salónek a bar. Jsou zde i různé obchody. Je tady také hezká zahrada. Nachází se zde také TV místnost, dětská herna a knihovna. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Dále je možné využít vícejazyčný personál, autopůjčovnu, lékařskou službu, pokojovou službu a prádelnu. Hosté mohou využít za poplatek shuttleservis. Při řešení obchodních záležitostí mohou hosté využívat služeb business centra, které nabízí fax.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Pokoje mají dvoulůžkovou postel nebo kingsize manželskou postel. Také je zde sejf, minibar a pracovní stůl. Na pokoji je připojení k internetu, telefon, televize, rádio a WiFi. Je možné rezervovat bezbariérové pokoje. V koupelnách je sprchový kout a vana. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů a telefon. V koupelnách najdou hosté kosmetické potřeby. V objektu jsou pokoje pro rodiny a nekuřácké pokoje.

Strava

V hotelu jsou na výběr tyto typy stravování - nocleh se snídaní, polopenze a plná penze. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Objekt nabízí nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Služby

Hotel nabízí velké množství sportovních a zábavních aktivit. Objekt má jeden venkovní a jeden dětský bazén. Na slunné terase jsou pro hosty připravena lehátka. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. Pro aktivní hosty je v nabídce solárium. V objektu je animační program a miniklub. Copyright GIATA 2004 - 2024. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 701759

Zvláštnosti

Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa, Diners Club a MasterCard.

Informácie o hoteli

 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Chladnička Chladnička áno

Vyberte si termín

Destinácie

Čas letu

01:30 h

Popis

Druhé najväčšie mesto Gréckej republiky Solún, alebo Thessaloniki, je správnym strediskom Strednej Macedónie. Leží v úpätí polostrova Chalkidiki v Egejskom mori. Má okolo 800 000 obyvateľov. Solún vyniká turistickým ruchom aj aktívnym priemyslom. Produkuje oceľ, stavebné materiály a chemické výrobky. Z prístavu ľahko exportuje hotový tovar do celého sveta. 

Solún založil v roku 312 pred naším letopočtom macedónsky kráľ Kasander. Mesto rýchlo rozkvitalo, vybudovalo opevnenie a spravovalo vtedy autonómnu oblasť macedónskej provincie. V roku 146 pred naším letopočtom dobyli oblasť Rimania a význam mesta, ležiaceho na spojnici dôležitých obchodných centier, podstatne vzrástol. Rimania postavili pôvodný prístav, ktorého zvyšky sú dnešnou turistickou atrakciou. Počas byzantskej nadvlády Solún zhromažďoval všetko vedenie. Odtiaľ k nám prišli Slovanskí vierozvestcovia Konštantín a Metod. Počas prvej svetovej vojny sa v Solúne vylodili jednotky Trojspolku. Za obeť padlo niekoľko historických budov. Solún prestaval francúzsky architekt Ernest Hebrard a navodil atmosféru európskeho veľkomesta. Orientálny ráz ustúpil moderným budovám. 

V Solúne sa snúbia vplyvy niekoľkých kultúr. Námestie Eleftherias sa premenilo na obchodnú časť mesta. Západná oblasť Solúnu podľahla priemyslu, zatiaľ čo na východe si stavajú svoje vily stredná a vyššia vrstva obyvateľstva a utiekajú sa sem od zhonu pracovných dní. Symbolom mesta je Biela veža. Štvrť Ano Poli pripomína tureckú nadvládu. Ulice plné zdobených domov obklopujú najstaršie kostoly v meste – Osios David, St. Nicholas Orphanos a kláštor Vlatades. Najznámejšia trojlodná katedrála Aghios Demetrios spomína na život patróna Solúnu, svätého Demetria. V katakombách môžete navštíviť miestnosť, v ktorej bol Demetrios väznený. Tematicky zamerané múzeá, ako sú Židovské múzeum Thessaloniki, Národné múzeum súčasného umenia, Múzeum byzantskej kultúry, Solúnske archeologické múzeum, Múzeum kinematografie, Múzeum macedónskeho zápasu, Technologické múzeum alebo Múzeum športu, vystavujú exponáty zo všetkých oblastí. K archeologickým náleziskám prístupným návštevníkom patria cintorín Agia Paraskevi, Rímsky palác a hipodróm alebo pozostatky pôvodných hradieb. Na odpočinok môžete využiť zlaté pláže Solúnskeho zálivu.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 25 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať