Egnatia

Grécko, Solún, Thessaloniki

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Vybavení

Hotel nabízí hostům celkem 50 pokojů. Po příjezdu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí. Do většiny poschodí lze dojet výtahem. V objektu je úschovna zavazadel a hotelový sejf. Ve společných prostorách je možnost internetového připojení přes WiFi (zdarma). Na rezervační přepážce vám rádi pomůžeme s výběrem a rezervací výletů Nachází se zde kavárna a bar. Je zde TV místnost. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat bez poplatku na parkovišti. Dále je možné využít vícejazyčný personál, autopůjčovnu, transfer-servis, pokojovou službu a prádelnu.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, ústřední topení a koupelna. K standardnímu vybavení většiny pokojů patří balkón. Pokoje mají dvoulůžkovou postel nebo rozkládací pohovku. Také je zde minibar a pracovní stůl. Hosté mohou použít ledničku a mini ledničku. Hosté mají k dispozici sadu na žehlení. Na pokoji je připojení k internetu, telefon, televize a WiFi (zdarma). Pro hosty je na pokoji připravena domácí obuv. V koupelnách je sprchový kout a vana. Je zde vysoušeč vlasů. Ke komfortímu vybavení koupelen patří kosmetické potřeby. Copyright GIATA 2004 - 2023. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 701759

Strava

Je možné si objednat snídaně.

Zvláštnosti

Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa, Diners Club a MasterCard.

Informácie o hoteli

 • Klimatizácia áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno

Vyberte si termín

Destinácia

Doprava letecky

01:30 h

Popis

Druhé najväčšie mesto Gréckej republiky Solún, alebo Thessaloniki, je správnym strediskom Strednej Macedónie. Leží v úpätí polostrova Chalkidiki v Egejskom mori. Má okolo 800 000 obyvateľov. Solún vyniká turistickým ruchom aj aktívnym priemyslom. Produkuje oceľ, stavebné materiály a chemické výrobky. Z prístavu ľahko exportuje hotový tovar do celého sveta. 

Solún založil v roku 312 pred naším letopočtom macedónsky kráľ Kasander. Mesto rýchlo rozkvitalo, vybudovalo opevnenie a spravovalo vtedy autonómnu oblasť macedónskej provincie. V roku 146 pred naším letopočtom dobyli oblasť Rimania a význam mesta, ležiaceho na spojnici dôležitých obchodných centier, podstatne vzrástol. Rimania postavili pôvodný prístav, ktorého zvyšky sú dnešnou turistickou atrakciou. Počas byzantskej nadvlády Solún zhromažďoval všetko vedenie. Odtiaľ k nám prišli Slovanskí vierozvestcovia Konštantín a Metod. Počas prvej svetovej vojny sa v Solúne vylodili jednotky Trojspolku. Za obeť padlo niekoľko historických budov. Solún prestaval francúzsky architekt Ernest Hebrard a navodil atmosféru európskeho veľkomesta. Orientálny ráz ustúpil moderným budovám. 

V Solúne sa snúbia vplyvy niekoľkých kultúr. Námestie Eleftherias sa premenilo na obchodnú časť mesta. Západná oblasť Solúnu podľahla priemyslu, zatiaľ čo na východe si stavajú svoje vily stredná a vyššia vrstva obyvateľstva a utiekajú sa sem od zhonu pracovných dní. Symbolom mesta je Biela veža. Štvrť Ano Poli pripomína tureckú nadvládu. Ulice plné zdobených domov obklopujú najstaršie kostoly v meste – Osios David, St. Nicholas Orphanos a kláštor Vlatades. Najznámejšia trojlodná katedrála Aghios Demetrios spomína na život patróna Solúnu, svätého Demetria. V katakombách môžete navštíviť miestnosť, v ktorej bol Demetrios väznený. Tematicky zamerané múzeá, ako sú Židovské múzeum Thessaloniki, Národné múzeum súčasného umenia, Múzeum byzantskej kultúry, Solúnske archeologické múzeum, Múzeum kinematografie, Múzeum macedónskeho zápasu, Technologické múzeum alebo Múzeum športu, vystavujú exponáty zo všetkých oblastí. K archeologickým náleziskám prístupným návštevníkom patria cintorín Agia Paraskevi, Rímsky palác a hipodróm alebo pozostatky pôvodných hradieb. Na odpočinok môžete využiť zlaté pláže Solúnskeho zálivu.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 18 °C v noci 7 °C

 • Teplota vody 14 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 20 °C v noci 10 °C

 • Nedeľa 22 °C v noci 12 °C

 • Pondelok 15 °C v noci 6 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December