Máte šťastie, tento hotel býva v tomto období vypredaný.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 227825115

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu pokoje s uvedenou stravou

Cena nezahrnuje

* příplatek za vyšší knihovací třídu, je-li letenka za kalkulovanou cenu již v době rezervace vyprodaná * pojištění léčebných nákladů v zahraničí a storna zájezdu * od 1.1.2018 se zavádí v Řecku pobytová taxa. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení. • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

Poloha

Tento luxusní a elegantní hotel Hera se nachází přímo na úpatí Akropole, v sousedství nového Muzea Akropolis a archeologických památek.

Vybavení hotelu

Tento nově otevřený moderní hotel byl kompletně renovovaný v klasickém stylu a přivítá vás s typickou řeckou vřelostí a pohostinností. Vytříbené interiéry jsou příjemně zařízené a doplněné o umělecké a tradiční prvky a sofistikované příslušenství. V hotelu najdete luxusní vybavení, jednoduchý, ale elegantní nábytek a uvolněnou atmosféru. Je to ideální prostředí pro váš pobyt v tomto historickém městě. V hotelu je bezplatné internetové připojení k dispozici v celé budově. Dále v něm najdete konferenční prostory a restauraci a bar v zahradě na střeše, odkud je úžasný široký výhled.

Vybavení pokoje

Hera Hotel nabízí elegantní, útulné a komfortní ubytování s krásným výhledem na Akropoli. K vybavení 38 klimatizovaných pokojů patří mimo jiné minibar a vestavěný trezor. Na pokoji mohou hosté využít vysokorychlostní (bezdrátové) připojení k internetu zdarma. Na pokojích je LCD televize. Na pokojích je k dispozici psací stůl a telefon s přímým voláním. K vybavení koupelny patří vana, toaletní stolek se zrcadlem, vysoušeč vlasů a toaletní potřeby zdarma. V hotelu jsou dále k dispozici kávovar/čajovar a otevíratelná okna.

Stravování

Snídaně

S platnosťou od 1.1.2018 bola v Grécku zavedená pobytová taxa splatná po príchode na recepcii daného hotela. Výška taxy je 0,50 € za izbu a noc pre 1-2 hviezdičkové hotely, 1,50 € za izbu a noc pre 3 hviezdičkové hotely, 3,00 € za izbu a noc pre 4 hviezdičkové hotely, 4,00 € za izbu a noc pre 5 hviezdičkové hotely, 0,50 € za noc v apartmánoch všetkých kategórií.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 0 m
 • Klimatizácia áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Wifi zadarmo áno

Organizujúca CK

SNAIL TRAVEL INTERNATIONAL, a.s. IČO: 28481020

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Karolína, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:30 h

Popis

Dve a pol hodiny letu a ste v kolíske západnej kultúry. Atény, hlavné mesto Grécka, krajina starovekých bájí a mýtov. Dnes sú Atény živou a rušnou metropolou, ktorá však nezaprie svoju bohatú históriu. Na starodávnych základoch kypí v Aténach bohatý a rušný život, ktorému vznešene prihliadajú svetoznáme antické pamiatky, ktorými sú Atény doslova pretkané. 

Neprehliadnuteľnou hlavnou dominantou Atén je Akropolis, kedysi centrum starovekého mesta. Jeden zo siedmich divov sveta, socha bohyne Pallas Athény už síce Akropolis nezdobí, ale i tak je Akropolis miestom, z ktorého vyžaruje slávna história priam hmatateľne. Ústredným chrámom je Parthenon, chrám zasvätený práve bohyni Aténe, v jeho blízkosti sa tiež nachádza architektonicky najzložitejší chrám Erechteion, nádherná ukážka stavebného umu starých Grékov. Z Akropole sú dobre vidieť i ďalšie významné pamiatky, Stóra, verejné a obchodné centrum starovekých Atén, mesta filozofov, Dionýsov amfiteáter, Odeon Heroda Atického, dodnes sa v ňom konajú koncerty a divadelné predstavenia rovnako ako pred tisíckou rokov, Olympeion, chrám boha Dia Olympského, z neho sa zachovalo 15 korintských stĺpov z pôvodnej stovky. Pnyx je polkruhové priestranstvo. Tu sa zhromažďovali Aténčania, trebárs i preto, aby naslúchali slávnym rečníkom. 

Akropolis je dominantou Atén, ale Atény, to nie je len Akropolis. Mesto je plné pamiatok, ktoré spomínajú na časy, ktoré vošli do učebníc dejepisu. V Aténach sa preto tiež ponúka i množstvo zaujímavých okružných jázd a to i s jednou miestnou špecialitou. Jedná sa o tzv. Hop in saising, ktorý ocenia predovšetkým turisti, ktorí si organizujú prehliadku sami. V podstate ide o autobusy, ktoré jazdia mestom po dopredu definovaných trasách s veľkým množstvom zastávok pri jednotlivých pamiatkach, je len na vás, kde chcete vystúpiť alebo nastúpiť. 
 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 0 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 34 °C v noci 25 °C

 • Teplota vody 25 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 32 °C v noci 26 °C

 • Pondelok 31 °C v noci 24 °C

 • Utorok 33 °C v noci 23 °C

 • Streda 34 °C v noci 24 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December