Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Electra Metropolis Athens

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Pláž

 • Přímo u pláže

Vybavení

Hotel pochází z roku 2016. Objekt hostům nabízí celkem 216 pokojů. Do jednotivých poschodí je možné pohodlně vyjet výtahem. Je zde úschovna zavazadel a hotelový sejf. Ve společných prostorách je možnost internetového připojení přes WiFi (zdarma). Na rezervační přepážce vám rádi pomůžeme s výběrem a rezervací výletů Nachází se zde několik stravovacích zařízení, například restaurace a kavárna. Jsou zde i různé obchody. Nachází se zde také TV místnost a knihovna. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat za poplatek na parkovišti. Dále je možné využít vícejazyčný personál, službu hlídání dětí, transfer-servis, pokojovou službu a prádelnu. Při řešení obchodních záležitostí mohou hosté využívat služeb business centra, které nabízí fax.

Ubytování

V pokojích je klimatizace, kuchyň a koupelna. K standardnímu vybavení většiny pokojů patří balkón. Pokoje mají dvoulůžkovou postel nebo rozkládací pohovku. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Také je zde minibar a pracovní stůl. Ke standardnímu vybavení patří varná konvice/kávovar. Hosté mají k dispozici sadu na žehlení. K základnímu vybavení patří připojení k internetu, telefon, televize a WiFi (zdarma). Pro hosty je na pokoji připravena domácí obuv. Je možné rezervovat bezbariérové pokoje. V koupelnách je sprchový kout, vana a vířivá vana. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů a župan. Ke komfortímu vybavení koupelen patří kosmetické potřeby. Je možné rezervovat koupelnu s bezbariérovým přístupem.

Strava

Lze objednat polopenzi. Hosté si mohou vybrat, zda budou chtít snídaně nebo večeře.

Služby

V horkých dnech se mohou hosté zchladit a zaplavat si v krytém nebo venkovním bazénu. Odpočívat lze na lehátkách se slunečníky. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. Volný čas zde hosté mohou trávit různě, v nabídce je například spa, sauna, hammam a masáže. Copyright GIATA 2004 - 2022. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 701759

Zvláštnosti

Je možné zaplatit platebními kartami American Express, Visa, Diners Club a MasterCard.

Informácie o hoteli

 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Fitness áno

Organizujúca CK

Invia International, a.s. IČO: 05426677

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Nicole, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:30 h

Popis

Dve a pol hodiny letu a ste v kolíske západnej kultúry. Atény, hlavné mesto Grécka, krajina starovekých bájí a mýtov. Dnes sú Atény živou a rušnou metropolou, ktorá však nezaprie svoju bohatú históriu. Na starodávnych základoch kypí v Aténach bohatý a rušný život, ktorému vznešene prihliadajú svetoznáme antické pamiatky, ktorými sú Atény doslova pretkané. 

Neprehliadnuteľnou hlavnou dominantou Atén je Akropolis, kedysi centrum starovekého mesta. Jeden zo siedmich divov sveta, socha bohyne Pallas Athény už síce Akropolis nezdobí, ale i tak je Akropolis miestom, z ktorého vyžaruje slávna história priam hmatateľne. Ústredným chrámom je Parthenon, chrám zasvätený práve bohyni Aténe, v jeho blízkosti sa tiež nachádza architektonicky najzložitejší chrám Erechteion, nádherná ukážka stavebného umu starých Grékov. Z Akropole sú dobre vidieť i ďalšie významné pamiatky, Stóra, verejné a obchodné centrum starovekých Atén, mesta filozofov, Dionýsov amfiteáter, Odeon Heroda Atického, dodnes sa v ňom konajú koncerty a divadelné predstavenia rovnako ako pred tisíckou rokov, Olympeion, chrám boha Dia Olympského, z neho sa zachovalo 15 korintských stĺpov z pôvodnej stovky. Pnyx je polkruhové priestranstvo. Tu sa zhromažďovali Aténčania, trebárs i preto, aby naslúchali slávnym rečníkom. 

Akropolis je dominantou Atén, ale Atény, to nie je len Akropolis. Mesto je plné pamiatok, ktoré spomínajú na časy, ktoré vošli do učebníc dejepisu. V Aténach sa preto tiež ponúka i množstvo zaujímavých okružných jázd a to i s jednou miestnou špecialitou. Jedná sa o tzv. Hop in saising, ktorý ocenia predovšetkým turisti, ktorí si organizujú prehliadku sami. V podstate ide o autobusy, ktoré jazdia mestom po dopredu definovaných trasách s veľkým množstvom zastávok pri jednotlivých pamiatkach, je len na vás, kde chcete vystúpiť alebo nastúpiť. 

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 32 °C v noci 21 °C

 • Teplota vody 22 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 31 °C v noci 22 °C

 • Pondelok 28 °C v noci 19 °C

 • Utorok 28 °C v noci 18 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December