od 56 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 111 587

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Francúzske Alpy menia tvár v každom ročnom období. V zime sa zahaľujú do bieleho plášťa a pripravujú skvelé podmienky pre milovníkov zimných športov. V lete sa svahy zelenajú a z kopcov stekajú vodopádmi horské bystriny, okolo ktorých prechádzajú trasy pre peších a cyklo turistov. Francúzske Alpy nabádajú k aktívnej dovolenke aj na relaxáciu pri vode. Skrývajú množstvo kultúrnych pamiatok, dobrodružných atrakcií pre deti a dospelých, rozprávkových vyhliadok a výborných reštaurácií. Zimná a letná dovolenka vo Francúzskych Alpách vám prinesie nezabudnuteľné zážitky s rodinou aj s priateľmi.

Francúzske Alpy v zime

Francúzske Alpy patria k vyhláseným lokalitám pre zimné športy. Niekoľko kilometrové zjazdovky s úctyhodnou šírkou netrpia nedostatkom snehu, bývajú perfektne upravované a prepojené s ďalšími svahmi v rámci jednotlivých areálov. Náročnosť tratí je prispôsobená širokému spektru lyžiarov, či už sa jedná o rodiny s deťmi, úplných začiatočníkov alebo profesionálov. Každým rokom pribúda mnoho modernizovaných lanoviek a snehových diel. Rozrastá sa ponuka free style areálov pre snowboardistov a nechýbaju ani boardercrossové trate. Bežkári oceňujú stopy svetového formátu prechádzajúce rozprávkovými údoliami a vysokohorskou krajinou. Ubytovacie zariadenie leží spravidla pár desiatok metrov od zjazdoviek a čerešničkou na torte je preslávená francúzska gastronómia.

K areálom svetového formátu patria oblasti Les Trois Valées, Val d´Isère či Alpe d´Huez, kde sa sústredí tisíce návštevníkou každú sezónu. Francúzske Alpy však môžu ponúknuť aj pokojné nenápadné strediská s príjemnou atmosférou a minimálnymi frontami. Nepatrnou chybičkou na kráse Francúzskych Álp je ich časovo náročná dostupnosť a záverečné kilometre po horských cestách.

Francúzske Alpy v lete

V lete do Francúzskych Álp mieria davy cyklistických nadšencov. Každý rok zdoláva najťažšie vrcholy slávna Tour de France a vyznávači úzkych plášťov putujú po stopách svojich obľúbených pretekárov a testujú sily na niekoľkých kilometrových kopcoch. Chodníky pre horské bicykle často prechádzajú okolo zjazdoviek a lákajú na divoké zjazdy lesom aj na širokých plániach. Otvárajú sa nové MTB parky a v posledných rokoch sa objavujú aj značené trasy pre elektrobicykle. Za najkrajšími pohľadmi sa musíte vypraviť po svojich alebo s pomocou lanoviek s letnou prevádzkou. Na niektorých vyhliadkach vás prekvapí celoročný sneh a ľadovec. S niektorých miest dohliadnete až na morskú hladinu. Pre deti sa hodia náučné chodníky s rozprávaním o alpskej faune a flóre, lanové parky, farmy a kúpalisko prírodného alebo umelého charakteru. Krajinu strážia mohutné stredoveké hrady a pevnosti otvorené pre verejnosť a v údoliach sa krčia malebné dedinky ideálne k podvečerným prechádzkam.

Doprava autobusom

cca 12 hod.

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 14 °C v noci 2 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 15 °C v noci 5 °C

 • Štvrtok 15 °C v noci 6 °C

 • Piatok 10 °C v noci 7 °C

 • Sobota 9 °C v noci 4 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December