Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 226753563

Popis

Hotel v blízkosti centra střediska i pláže.

Poloha

hotel Livadhiotis City 3* se nachází v centru Larnaky, necelých 500 metrů od larnackého přístavu a kostela Sv. Lazara. Pláž Livadhiotis je vzdálená od hotelu pouhé 2 minuty chůze, nejbližší písečně-oblázková pláž je pak vzdálená pouze 100 metrů (pláž Phinikoudes). V přímém okolí se nachází různé obchody, markety, taverny, restaurace a populární promenáda Finikoudes, která zve k pobřežním procházkám. V okolí najdete řadu zajímavostí a historických památek. Do vzdálenějších cílů (Limassol, Nicosia aj.) se lze snadno dostat díky místní autobusové dopravě. Její zastávku najdete u hotelu. Mezinárodní letiště Larnaca je vzdáleno 5 km.

Vybavení hotelu

celková kapacita hotelu je 50 pokojů, nachází se na rohu dvou ulic s nespočtem obchůdků a kaváren. Jedná se o moderní 5patrovou budovu s otevřenou café terasou přímo na pěší zóně. Uvítá Vás moderní a elegantní vstupní hala s recepcí a výtahy a příjemné lobby. Stravování obstarává hotelová restaurace, k posezení Vám bude k dispozici kavárna s venkovní terasou, vnitřní bar. Ve vnitřní části je internetový koutek (WiFi připojení ve společných prostorách zdarma). Hotel dále zprostředkovává širokou škálu služeb (výlety, pronájmy, prádelna aj.). Okolní pláže jsou písečně-oblázkové, nabízí plážový servis (za poplatek) a možnost plážových a vodních sportů.

Vybavení pokoje

v nabídce ubytování jsou pokoje kategorií Standard, Superior i rodinné pokoje pro 4 osoby. Všechny jsou hezky zařízené, mají sociální zařízení se sprchou nebo vanou, klimatizaci, SAT-TV, trezor, pracovní desk, křeslo, coffee/tea set, balkón. Pokoje pro 4 osoby-1 prostorná místnost se 4 lůžky (na vyžádání). V nabídce jsou i pokoje pro handicapované hosty.

Stravování

kontinentální snídaně nebo polopenze či plné penze.

Cena zahrnuje - let

Ubytování s vybraným druhem stravování, leteckou dopravu, letištní a bezbečnostní taxy, palivové příplatky, transfery letiště - hotel - letiště, služby delegáta, pobytové taxy, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje - let

Případné navýšení palivového příplatku.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 150 m
 • Klimatizácia áno
 • Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno

Organizujúca CK

INEX-cestovní kancelář s.r.o. IČO: 26392763

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Jan, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

04:00 h

Popis

Toto mesto zahalené rúškom tajomnej histórie a nesúcej zvláštne meno, je tretím najväčším mestom Cypru a zároveň významným obchodným, priemyselným a turistickým centrom. Nájdete tu prístav, letisko i marínu pre kotvenie jácht, rovnako ako aj bohato vybudovanú sieť hotelov, pretože z turistického ruchu mesto žije. 
Toto antické kráľovstvo založené Feničanmi v 9. storočí pred n.l. nieslo pôvodný názov Kítion. Dnešný názov mesta Larnaca vraj nie je príliš obľúbený, pravdepodobne totiž znamená čosi ako hrobka, sarkofág. V najbližšom okolí boli v minulosti nájdené rôzne sarkofágy, podľa povesti jeden patril i Lazarovi, ktorý bol vzkriesený Kristom. Sú vystavané v miestnom Archeologickom múzeu a určite stoja za pozretie. Miestni viac menej tvrdohlavo nazývajú mesto Skála. Okrem toho má mesto taktiež Múzeum Pieridovej nadácie, ktorého zbierka sa snaží zmapovať históriu ostrova od praveku až po stredovek. Zvyšky pôvodného osídlenia sú viditeľné už kilometer od centra, neolitické sídlisko Hirokitia je jedným z dôležitých historických nálezísk a je chránené organizáciou UNESCO. V meste nájdete ako mešity tak i kostolíky, je totiž pomyselnou čiarou rozdelené na grécku a tureckú časť. Za zmienku a za návštevu stojí napr. mešita Grand Mosque. 
Medzi Larnacou a medzinárodným letiskom leží Slané jazero, ktoré v lete vysychá, ale v zime je útočiskom plameniakov a ďalších druhov cudzokrajných vtákov. Pri tomto jazere nájdete islamské posvätné miesto Hala Sultan - toto miesto skrýva hrob, kde sú údajne uložené pozostatky tety proroka Mohameda. 
Hotely sú vybudované pozdĺž pláží v centrálnej časti Larnacy, kde sa taktiež nachádza povestná promenáda Finikoudés, lemovaná vysokými palmami a množstvom lákavých reštaurácií. Asi najkrajšie pláže sú v turistickej oblasti Dekelia, väčšinou sú pokryté tmavším jemným pieskom alebo drobnými kamienkami. Je tu tiež veľké množstvo reštaurácií, barov, diskoték a obchodov. 
Ponuka športového využitia je rovnako bohatá - vonkajšie a kryté bazény, rôzne ihriská, biliard, fitness, potápanie a mnoho ďalšieho. Z miestneho prístavu sa dajú podnikať okružné plavby po Stredozemnom mori.  Lokalita je vhodná pre tých, ktorí chcú spojiť pokojnú dovolenku s návštevou rušnejšieho mesta so všetkým, čo ponúka.
 • Vzdialenosť od pláže 150 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 37 °C v noci 24 °C

 • Teplota vody 28 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 36 °C v noci 24 °C

 • Piatok 36 °C v noci 24 °C

 • Sobota 36 °C v noci 24 °C

 • Nedeľa 36 °C v noci 23 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December