Zájazd do

Gala Split

Hodnotenie: 0/5

Chorvátsko, Split

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Gala Split

miesto:
Hotel Gala sa nachádza v Podstrane na krásnej kamienkovej pláži a 4,5 km od centra Splitu, kde je veľa reštaurácií, barov a obchodov. Nákupné centrum je vzdialené 6 km a letisko Split 20 km.

Zariadenie:
Komplex ponúka recepciu s recepciou a lobby barom, výťah, WLAN (zdarma), bufetovú reštauráciu, a la carte reštauráciu, konferenčnú a konferenčnú miestnosť, požičovňu áut, biznis centrum, úschovňu batožiny, službu žehlenia a práčovne. služba (za poplatok). Vonku je bazén so slnečnou terasou a snack bar pri bazéne (sezónne). Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii zdarma pri bazéne a na pláži za poplatok.

Ubytovanie:
Štandardné jednolôžkové izby sú moderne zariadené a majú balkón, manuálne nastaviteľnú klimatizáciu, minibar, LCD TV s medzinárodnými kanálmi a bezdrôtovým pripojením na internet, ako aj mramorovú kúpeľňu s vírivou vaňou alebo sprchovacím kútom. Hotel ponúka aj štandardné dvojlôžkové, trojlôžkové a štvorlôžkové izby.

Jedlá:
Možnosť rezervácie raňajok a polpenzie.

Šport/zábava:
Zadarmo: sauna, fitness centrum. Za poplatok: masáže, spa a wellness centrum.

Dôležitá informácia:
Upozorňujeme, že nie je možné kedykoľvek vylúčiť vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a aktivity, napríklad v prípade pandémie, ale ani obmedzenia vstupu/výstupu a všeobecné dodržiavanie miestnych predpisov.

Poznámka pre zájazdy (let + hotel):
Upozorňujeme, že naše informácie o pravidlách pre batožinu a palubnom stravovaní vašej rezervovanej leteckej spoločnosti, ako aj pravidlá vstupu, destinácie a špeciálne informácie sú súčasťou vašej cestovnej zmluvy. Tieto informácie môžete nájsť na internete na adrese: Informácie o letoch a destináciách LMX (http://www.lmx.info).

Informácie - Poplatky za registráciu

Upozorňujeme, že online registrácia musí byť vykonaná pre nasledujúce letecké spoločnosti, v opačnom prípade vám za odbavenie na letisku budú účtované dodatočné poplatky. Online check-in časy a poplatky na letisku na osobu/dieťa sú nasledovné: Sun Express online check-in najskôr 36 hodín a najneskôr 3,5 hodiny pred odletom, inak 5,00 €; Online check-in Eurowings najskôr 72 hodín a najneskôr 3 hodiny pred odletom, inak 15 €; Online check-in TuiFly najskôr 48 hodín a najneskôr 5 hodín pred odletom, inak 25 €; Online check-in Ryanair plus v prípade potreby predchádzajúce overenienajskôr 24 hodín a najneskôr 2 hodiny pred odletom, inak 55 €.

Poznámka k obsadenosti izby:
Upozorňujeme, že ak obsadíte dvojlôžkovú izbu s viacerými prístelkami, využiteľná plocha izby sa zníži. Odporúčame preto, aby ste si, ak je to možné, rezervovali rodinnú izbu priamo pozostávajúcu z jednej izby alebo viacerých izieb v závislosti od dostupnosti a ponuky príslušného hotela. Okrem toho veľkosť poskytovaných postelí závisí od regionálnych charakteristík hotelového nábytku.

 

upozornenie:
Obmedzená pohyblivosť

Upozorňujeme, že naše dovolenkové balíky vo všeobecnosti nie sú vhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou, pokiaľ nie je v popise produktu uvedené inak, na požiadanie vám však radi poskytneme podrobnejšie informácie o takejto vhodnosti s prihliadnutím na vaše potreby.

Všeobecné informácie:
Upozorňujeme, že v niektorých destináciách môžu byť dodatočné poplatky, ako napríklad mestská daň, turistická daň, daň z kultúrneho sponzorstva atď. Výšku určuje príslušné mesto/obec, informujte sa prosím pred príchodom.

Upozorňujeme tiež, že domáce zvieratá musia byť vždy zaregistrované a do hotelov ich možno priviesť len za poplatok. Vo všeobecnosti závisí od hotela a musí sa zaplatiť na mieste.
Lage:
Das Hotel Gala befindet sich in Podstrana am schönen Kiesstrand und 4,5 km vom Zentrum von Split entfernt, wo es viele Restaurants, Bars und Geschäfte gibt. Das Einkaufszentrum liegt 6 km und der Flughafen Split 20 km entfernt.

Ausstattung:
Die Anlage bietet einen Empfangsbereich mit Rezeption und Lobby-Bar, Lift, WLAN (kostenfrei), ein Buffetrestaurant, ein a-la-carte Restaurant, ein Konferenz und Veranstaltungsräume, Autovermietung, Businesscenter, Gepäckaufwahrung, Bügelservice und Wäscheservice (gegen Gebühr). Im Außenbereich befinden sich ein Swimmingpool mit Sonnenterrasse sowie eine Pool-/Snackbar (saisonbedingt). Liegen und Schirme stehen Ihnen am Pool kostenfrei und am Strand gegen Gebühr zur Verfügung.

Unterbringung:
Die Standard-Einzelzimmer sind modern eingerichtet und verfügen über einen Balkon, eine manuell regulierbare Klimaanlage, eine Minibar, einen LCD-TV mit internationalen Programmen und WLAN-Internetzugang sowie ein Marmorbad mit Whirlpool-Badewanne oder Dusche. Das Hotel bietet auch Standard Doppel-, Dreibett- und Vierbettzimmer.

Verpflegung:
Frühstück und Halbpension buchbar.

Sport/Unterhaltung:
Ohne Gebühr: Sauna, Fitnesscenter. Gegen Gebühr: Massage, Spa and Wellnesscenter.

Wichtige Informationen:
Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten bspw. im Pandemiefall, aber auch Einschränkungen bei der Einreise/Ausreise sowie allgemeine Einhaltungen von  Bestimmungen vor Ort zu keiner Zeit ausgeschlossen sind.

Hinweis für Pauschalreisen (Flug+Hotel):
Bitte beachten Sie, dass unsere Informationen über Gepäckbestimmungen und Bordverpflegung Ihrer gebuchten Fluggesellschaft sowie Einreisebestimmungen, Zielgebiets- und Sonderinformationen Bestandteil Ihres Reisevertrages sind. Sie finden diese Informationen im Internet unter: LMX Flug- und Zielgebietsinformationen (http://www.lmx.info).

Info - Check-In Gebühren

Es wird darauf hingewiesen, dass bei folgenden Fluggesellschaften ein Online-Check-In vorzunehmen ist, da ansonsten zusätzliche Kosten für einen Check In am Flughafen anfallen. Die Online Check-In Zeiten und Gebühren am Flughafen pro Person/Kind sind wie folgt: Sun Express Online Check-In frühestens 36 Stunden und spätestens 3,5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 5,00 ; Eurowings Online Check-In frühestens 72 Stunden und spätestens 3 Stunden vor Abflug, ansonsten € 15 ; TuiFly Online Check-In frühestens 48 Stunden und spätestens 5 Stunden vor Abflug, ansonsten € 25 ; Ryanair Online Check-In ggf. zuzüglich einer vorherigen Verifizierung frühestens 24 Stunden und spätestens 2 Stunden vor Abflug, ansonsten € 55.

Hinweis zu Zimmerbelegungen:
Bitte beachten Sie, dass sich bei einer Belegung im Doppelzimmer mit mehreren Zustellbetten die Nutzfläche der Räumlichkeiten verkleinert. Wir empfehlen Ihnen daher, sofern verfügbar, direkt ein Familienzimmer bestehend aus einem Raum oder aus mehreren Räumen, je nach Verfügbarkeit und Angebot des jeweiligen Hotels, zu buchen. Weiterhin ist die Größe der zur Verfügung gestellten Betten abhängig von den jeweiligen regionalen Besonderheiten der Hotelmöblierung.

 

Hinweis:
Eingeschränkte Mobilität

Bitte beachten Sie, dass unsere Pauschalreisen im Allgemeinen nicht für Personen mit eingeschränkter Mobilität geeignet sind, sofern die Produktbeschreibung hierzu keine abweichenden Angaben enthält.Gerne lassen wir Ihnen aber auf Verlangen genauere Informationen über eine solche Eignung unter Berücksichtigung Ihrer Bedürfnisse zukommen.

Allgemeine Information:
Bitte beachten Sie, dass in bestimmten Zielgebieten vor Ort zusätzliche Kosten für z.B. City Tax, Touristensteuern, Kulturförderabgaben usw. entstehen können. Die Höhe des Betrags wird von der jeweiligen Stadt/Gemeinde festgelegt, bitte informieren Sie sich vor Ihrer Anreise.

Bitte beachten Sie zudem, dass Haustiere grundsätzlich immer anmeldungspflichtig sind und ggf. nur gegen Gebühr in die Hotels mitgebracht werden dürfen. Diese ist generell Hotelabhängig und vor Ort zu entrichten.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 9 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 35 km
 • Klimatizácia Klimatizácia áno
 • Vnútorný bazén Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV TV áno
 • Minibar Minibar áno
 • Tenis Tenis áno
 • Potápačské centrum Potápačské centrum áno
 • Fitness Fitness áno
 • Wifi zadarmo Wifi zadarmo áno

Vyberte si termín

Destinácie

Čas letu

01:30 h

Popis

Split je snáď najznámejším a zároveň najväčším mestom na chorvátskom pobreží a v priebehu času sa stal veľmi dôležitým hospodárskym, kultúrnym a dopravným centrom Dalmácie. Leží na polostrove medzi Kaštelským zálivom a Splitským prielivom, je chránený niekoľkými vyššími pohoriami. Patrí tiež k oblastiam s najväčším počtom slnečného svitu v Európe. Z hľadiska dopravy hrá Split veľmi dôležitú úlohu, lebo práve tu nájdeme najvýznamnejší osobný a nákladný prístav, letisko, železničnú aj autobusovú stanicu i niekoľko jachtárskych marín. 

História Splitu býva spájaná s menom cisára Diokleciána, ktorého prepychový reprezentačný palác bol v roku 1979 zapísaný na listinu kultúrneho dedičstva UNESCA. Cisár tu trávil posledné roky svojho života a dokonca je tu aj pochovaný. Zaujímavosťou je, že tu dnes v priestore ohraničenom mohutnými hradbami žije asi 3000 ľudí. Dodnes sa tu zachovali tri brány: Zlatá, Strieborná a Železná. K najpôsobivejším častiam paláca patria pivničné priestory, v súčasnej dobe premenené na galériu. Na vyhliadkovej veži katedrály vás ohromí úchvatný výhľad. Okrem týchto spomenutých pamätihodností neváhajte navštíviť mauzóleum, klenotnicu alebo Jupiterov chrám, ktorý bol v 8. storočí premenený v kresťanské baptistérium sv. Jána Krstiteľa. 

Aj keď sa veľká časť hodnotných stavieb nachádza vo vnútri stavieb, aj mimo nájdeme skvostné pamiatky, ktoré stoja za pozretie. V mestskej štvrti Poljud nájdeme františkánsky kláštor, ktorý kontrastuje s dvoma modernými štadiónmi - futbalovým a plaveckým - stojacim v jeho blízkosti. Na vyhliadkovom vrchu Marjan s krásnym lesoparkom stojí niekoľko kostolíkov z 9. až 15. storočia, malá zoo a ľudová štvrť s krásnou architektúrou. Mesto je často spájané tiež s filozofom a učencom Markom Maruličem, autorom prvej vytlačenej knihy v chorvátčine. 

Okrem obdivuhodnej architektúry môžete prakticky celé dni tráviť pri vode, či už v nádhernom azúrovom mori alebo v niektorom zo 6 mestských kúpalísk, imitujúcich prírodné podmienky. Športové podmienky sú veľmi pestré, okrem potápačských, jazdeckých či turistických klubov môžete navštíviť aj požičovne motorových člnov, jácht či skútrov. Nočný život sa nesie v diskotékových rytmoch (napr. v klube Pepsi F1 pri Trogire) alebo v duchu ľudových slávností, ktoré sa konajú od júla do augusta. Tradičný kultúrny festival Splitské leto získava čím ďalej väčší ohlas, známy je aj festival populárnej hudby Melódie Jadranu. 

Niekedy by sme Split mohli označiť za mesto múzeí, milovníkov histórie určite poteší návšteva rozsiahlych zbierok archeologických nálezov, prírodných alebo umeleckých predmetov.  Zo Splitu - historického klenotu Jadranu - si určite odveziete nielen zaujímavé suveníry, ale aj krásne spomienky a pocit, že zopakovať si tu dovolenku sa rozhodne oplatí.
 • Vzdialenosť od centra mesta Centrum 9 km
 • Vzdialenosť od letiska Letisko 35 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota vody 24 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať